Фото и Видео
Фоторепортажи
03.11.2017   Донбас, Україна   Прес-центр штабу АТО

День інженерних військ: сапер - професія творча і героїчна

Сапер – професія героїчна. І наші хлопці щодня доводять це: роблять проходи на мінних полях, ставлять мінно-вибухові загородження на підступах до наших позицій. І все це перед самісіньким носом ворога. Про решту своїх без перебільшення подвигів вони скромно мовчать. Кажуть: «Прочитають рідні – будуть хвилюватися».
– У нас кожен виїзд – цікаве і оригінальне завдання, – розповідає старший лейтенант Владислав Римар, командир саперної роти. – Сам процес розмінування – як розв’язання складного ребусу. Ніколи не знаєш, що цього разу вигадав ворожий сапер. Найбезпечніший і «універсальний» спосіб знешкодження інженерних боєприпасів – підрив. Але є винятки. Наприклад, треба зробити роботу тихо. Або розмінувати важливий об’єкт. У таких випадках починаєш перебирати в голові усі варіанти закладок вибухівки із власного досвіду, розповідей колег та про які читав у підручниках.
Владислав розповідає, що його підлеглі дуже часто працюють на передньому краї. Основні напрямки – поблизу Богданівки, Новотроїцького, Гранітного. Каже, що саперу життєво необхідно бути втричі уважнішим, ніж іншим військовим і дивитися слід не тільки під ноги.
– Міна чи заряд можна розмістити не тільки на землі, – ділиться офіцер. – Часто їх закріплюють на деревах, із прив’язаними звисаючими риболовними гачками. Ідеш собі лісосмугою, зачепився одягом за гачок, смикнув – вибух. Крім того, постійно треба дивитися у бік ворога, адже зосереджений виключно на мінах сапер може стати легкою мішенню для стрільця.
В основному доводиться мати справу із протипіхотними мінами, які встановлює ворог проти наших воїнів. Але навіть звичайну міну можна встановити так, що знешкодити її буде дуже важко, майже не можливо. До прикладу міни із фотоелементами.
– У нас є свої, саперні дуелі з ворогом, – каже командир роти. – Був випадок поблизу Богданівки. Стояла звичайнісінька міна, на перший погляд. Прямо як зразок у підручнику. Але виявилося не все так просто. Під нею була встановлена друга міна. А ще – йшла розтяжка до третьої міни, замаскованої за кілька метрів праворуч. Та ми розгадали цю загадку і успішно ліквідували загрозу.
Сапери кажуть, що встановлення міни – завдання творче. Фахівця обмежує лише знання своєї справи та власна уява. Кожна закладка міни розповідає історію про свого «автора». Найменша дрібниця характеризує сапера як фахівця і як особистість.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
тест-драйв, мода, суд, учения, транспорт, Одесса, мир, женщины, митинги, зима, беспорядки, авиация, досуг, фотоподборки, стихийные бедствия, Донецк, религия, Сергей Смоленцев, реконструкция, АТО, Львов, Динамо, Саакашвили, ЕВРО-2012, Майдан, дизайн, столкновения, ВМС, велосипеды, Лига Чемпионов УЕФА, ВСУ, фестивали, солдат, музыка, путешествия, природа, животные, Путин, искусство, туризм, Киев, спорт, Шахтер, Верховная Рада, архитектура, технологии, общество, война, живопись, традиции, акции, Олимпиада, фотография, музеи, США, дети, Львів, военная техника, политика, терроризм, оккупация, пейзажи, милиция, джаз, Александр Зубко, марш, мотоциклы, уикенд, конкурс, бизнес, протесты, Донбасс, футбол, Порошенко, культура, Россия, катастрофы, праздники, полиция, #Євромайдан, автомобили, цирк, Тимошенко, город, концерты, юмор, кошки, фотоконкурсы, история, Дмитрий Дятлов, аннексия Крыма, соревнования, фотопроект, кино, депутаты, самолеты, корабли, люди, выборы, выставки