Фото и Видео
Фоторепортажи
03.11.2017   Донбас, Україна   Прес-центр штабу АТО

День інженерних військ: сапер - професія творча і героїчна

Сапер – професія героїчна. І наші хлопці щодня доводять це: роблять проходи на мінних полях, ставлять мінно-вибухові загородження на підступах до наших позицій. І все це перед самісіньким носом ворога. Про решту своїх без перебільшення подвигів вони скромно мовчать. Кажуть: «Прочитають рідні – будуть хвилюватися».
– У нас кожен виїзд – цікаве і оригінальне завдання, – розповідає старший лейтенант Владислав Римар, командир саперної роти. – Сам процес розмінування – як розв’язання складного ребусу. Ніколи не знаєш, що цього разу вигадав ворожий сапер. Найбезпечніший і «універсальний» спосіб знешкодження інженерних боєприпасів – підрив. Але є винятки. Наприклад, треба зробити роботу тихо. Або розмінувати важливий об’єкт. У таких випадках починаєш перебирати в голові усі варіанти закладок вибухівки із власного досвіду, розповідей колег та про які читав у підручниках.
Владислав розповідає, що його підлеглі дуже часто працюють на передньому краї. Основні напрямки – поблизу Богданівки, Новотроїцького, Гранітного. Каже, що саперу життєво необхідно бути втричі уважнішим, ніж іншим військовим і дивитися слід не тільки під ноги.
– Міна чи заряд можна розмістити не тільки на землі, – ділиться офіцер. – Часто їх закріплюють на деревах, із прив’язаними звисаючими риболовними гачками. Ідеш собі лісосмугою, зачепився одягом за гачок, смикнув – вибух. Крім того, постійно треба дивитися у бік ворога, адже зосереджений виключно на мінах сапер може стати легкою мішенню для стрільця.
В основному доводиться мати справу із протипіхотними мінами, які встановлює ворог проти наших воїнів. Але навіть звичайну міну можна встановити так, що знешкодити її буде дуже важко, майже не можливо. До прикладу міни із фотоелементами.
– У нас є свої, саперні дуелі з ворогом, – каже командир роти. – Був випадок поблизу Богданівки. Стояла звичайнісінька міна, на перший погляд. Прямо як зразок у підручнику. Але виявилося не все так просто. Під нею була встановлена друга міна. А ще – йшла розтяжка до третьої міни, замаскованої за кілька метрів праворуч. Та ми розгадали цю загадку і успішно ліквідували загрозу.
Сапери кажуть, що встановлення міни – завдання творче. Фахівця обмежує лише знання своєї справи та власна уява. Кожна закладка міни розповідає історію про свого «автора». Найменша дрібниця характеризує сапера як фахівця і як особистість.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
политика, Донбасс, религия, реконструкция, корабли, фестивали, музыка, самолеты, дизайн, природа, технологии, депутаты, беспорядки, Динамо, терроризм, путешествия, АТО, парады, полиция, США, спорт, Верховная Рада, учения, соревнования, история, ЕВРО-2012, фотопроект, фотография, военная техника, ВСУ, досуг, протесты, дети, Донецк, пожар, традиции, футбол, бизнес, праздники, Рождество, милиция, #Євромайдан, музеи, архитектура, животные, автомобили, суд, Саакашвили, тест-драйв, живопись, Майдан, джаз, Александр Зубко, искусство, мир, велосипеды, гонки, авиация, женщины, оккупация, Порошенко, кошки, Китай, Шахтер, акции, Киев, конкурс, город, концерты, марш, митинги, культура, стихийные бедствия, Тимошенко, оппозиция, Львів, Лига Чемпионов УЕФА, катастрофы, кино, туризм, общество, война, выборы, ВМС, мода, люди, солдат, Сергей Смоленцев, Россия, аннексия Крыма, фотоподборки, выставки, юмор, столкновения, транспорт, Путин, Одесса, мотоциклы, цирк, Львов