НОВИНИ ДНЯ: Яблучний тарт татен: рецепт ароматної французької випічки  На Марсі знайшли ознаки життя: що кажуть вчені  Майже 90% компаній планують підвищити зарплати: на скільки вони зростуть у 2025 році  "Загарбати цілком й остаточно": політичний експерт назвав сценарій, який Путін підготував для України  Що робити, щоб буряк швидше зварився: 25 хвилин на будь-який розмір плоду — і каструля буде чистою  Церковний календар на грудень 2024 року: коли до дітлахів прийде святий Миколай і дата Різдва  На вихідних погода в Україні зміниться, - прогнозвсі новини дня
Прес-релізи
Фінанси
17.09.2019 1188

Юристи AVELLUM розповіли про нюанси нового Кодексу про банкрутство

21 жовтня 2019 року почне діяти новий Кодекс з процедур банкрутства (далі Кодекс). Юридична фірма AVELLUM підготувала перелік важливих змін, на які боржникам і кредиторам варто звернути особливу увагу.

Кодекс розроблений з метою зробити процес банкрутства юридичних осіб ефективнішим і прозорішим. Важливим є те, що Кодекс підвищує рівень захищеності прав кредиторів, у тому числі забезпечених, надаючи їм більше можливостей для активної участі в процесі банкрутства боржника. Крім того, Кодекс також впроваджує процедуру банкрутства фізичних осіб.

Що потрібно знати кредиторам?

  • Новий Кодекс розширив можливості кредиторів, забезпечивши їм більш ефективний захист. Скасовані суворі критерії, дотримання яких раніше було потрібне для початку процедури банкрутства (наприклад, гранична сума вимог до боржника – від 300 мінімальних заробітних плат, необхідність попередньо отримати рішення суду про стягнення боргу та постанову про відкриття виконавчого провадження). Такі нововведення спрощують відкриття процедури банкрутства щодо боржників.
  • Кредиторам та комітету кредиторів тепер надані ширші права в процедурі банкрутства. Наприклад, забезпечені кредитори отримали статус сторони у справі про банкрутство, а разом з цим – можливість оскаржувати угоди боржника та інші способи впливати на хід провадження у справі про банкрутство боржника. Арбітражний керуючий повинен буде погоджувати умови продажу майна боржника з комітетом кредиторів і забезпеченими кредиторами (в частині майна, яке є предметом забезпечення). Крім цього, Кодекс надає комітету кредиторів право звернутися до суду для усунення арбітражного керуючого від виконання його повноважень. Таке право може бути реалізоване в будь-який час незалежно від наявності підстав.
  • Скорочено перелік підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство. Кодекс передбачає всього дві підстави: погашення боргу або наявність спору про право. Щодо другої підстави – ймовірно, вона буде активно використовуватися боржниками в якості основного способу протидії відкриттю процедури банкрутства.

Що потрібно знати боржникам?

Фізичним особам

  • Вперше в історії України Кодексом передбачена можливість та визначені умови банкрутства фізичних осіб.
  • Тільки сам боржник може ініціювати своє банкрутство. Провадження у справі про банкрутство може бути відкрито, якщо заборгованість перед кредиторами становить не менше 30 мінімальних заробітних плат (зараз – 125 190 грн) і боржник не здатний її погасити.
  • Процедура банкрутства фізичних осіб закінчується реструктуризацією боргів фізичної особи або оголошенням такої особи банкрутом і розпродажем її майна. Протягом п'яти років після визнання боржника банкрутом така особа зобов'язана перед укладенням кредитних і деяких інших договорів письмово повідомляти контрагентів про свою неплатоспроможність.

Юридичним особам

  • Боржник повинен самостійно подати заяву про своє банкрутство протягом одного місяця з моменту появи ознак неплатоспроможності. В іншому випадку менеджмент компанії буде нести значну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів.
  • Скорочується тривалість процедур банкрутства. Крім цього, оскарження судових рішень у процедурі банкрутства не тягне за собою припинення провадження у справі про банкрутство.
  • Зменшилася можливість оскарження проміжних судових актів в касаційну інстанцію. Залишилося кілька видів основних рішень, які можна оскаржити у Верховному Суді, інші ж – не підлягатимуть оскарженню після апеляції. Такі зміни можна вважати позитивними, оскільки несумлінні учасники процесу не матимуть змоги його затягувати шляхом подачі безпідставних скарг.
  • За новими правилами, провадження у справі про банкрутство може бути ініційовано кредитором при наявності безспірного боргу, незалежно від його розміру. Боржникам слід не допускати накопичення простроченої заборгованості, яка може спричинити за собою часткову втрату контролю над компанією в зв'язку з відкриттям справи про банкрутство.

«Вітаємо прийняття Кодексу і готуємося застосовувати його на практиці. Спрощення та прискорення процедури, уточнення раніше спірних питань, а також розширення прав кредиторів, зокрема забезпечених, – все це повинно сприятливо вплинути не тільки на процедуру банкрутства, а й загалом на інвестиційний клімат в Україні», підсумував партнер юридичної фірми AVELLUM Вадим Медведєв.
 

Довідка про компанію:

AVELLUM провідна українська юридична фірма, яка надає повний спектр юридичних послуг, з ключовою спеціалізацією в сферах фінансів, корпоративного права, вирішення спорів, нерухомості, податкового та антимонопольного права.

Фірма працює на ринку з 2009 року. На сьогодні в AVELLUM працює 50 юристів. У 2018 році фірма супроводжувала більше 400 проектів загальною вартістю 28 млрд. дол. США. Серед клієнтів AVELLUM Міністерство фінансів України, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку, Кернел, Uber, Jacobs, Horizon Capital, МХП, Метінвест і інші великі українські та транснаціональні компанії, а також міжнародні фінансові установи.

9 липня 2018 року AVELLUM і A.G.A. Partners оголосили про об'єднання двох фірм, яке дозволило консолідувати визнану на ринку трансакціонну практику AVELLUM і досвідчену практику вирішення спорів A.G.A. Partners.

 

Контакти для зв'язку:

Марина Ісаєва +38 096 194 08 09

Оксана Куліш +38 097 174 87 18

pr@avellum.com

Оценка материала:

5.00 / 1
Юристи AVELLUM розповіли про нюанси нового Кодексу про банкрутство 5.00 5 1
Прес-релізи / Фінанси
17.09.2019 1188
Еще материалы раздела «Фінанси»
  • История небольшого офшора во Львовской области История небольшого офшора во Львовской области

    Фінанси 12.11.2024 370
  • Як купити основні монети крипторинка: біржі криптовалют, обмінники, P2P Як купити основні монети крипторинка: біржі криптовалют, обмінники, P2P

    У XRP ціна, як і вартість інших криптовалют, постійно коливається, що викликає інтерес у інвесторів, трейдерів та ентузіастів. Україна не стала винятком. Криптобіржі – одні з головних складових крипторинку, оскільки саме на цих платформах відбувається купівля, продаж та обмін криптовалют.

    Фінанси 11.11.2024 410
  • Як формується курс валют? Як формується курс валют?

    Курс валют — це відношення вартості однієї валюти до іншої, яке визначає, скільки однієї валюти можна обміняти на іншу. Курс валют відображає економічний стан країни і змінюється в залежності від багатьох чинників. Для приватних осіб і бізнесу знання курсів валют важливе для планування витрат і доходів, здійснення подорожей та розрахунків у міжнародній торгівлі.

    Фінанси 25.10.2024 456
  • Криптовалюта та відмивання коштів: як протидіяти ризикам? Криптовалюта та відмивання коштів: як протидіяти ризикам?

    Криптовалюти та інші форми цифрових активів стрімко змінюють фінансовий ландшафт у всьому світі, і Україна не є винятком. Використання криптоактивів зростає як серед індивідуальних користувачів, так і в бізнесі. Однак поряд із можливостями, які відкриває цей вид інвестування, існують також значні ризики. Серед найбільш серйозних — ризики відмивання грошей та фінансування тероризму.  Сьогодні детально поговоримо про заходи протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму в площині криптоактивів в Україні. Додатково поділюся практичними порадами, як працювати з даним видом активів.

    Фінанси 11.10.2024 543
  • Где самые лучшие налоги? Где самые лучшие налоги?

    Зачастую выбор страны для ведения бизнеса основывается на лояльных налоговых условиях. Однако нужно учесть, что государства с хорошей ставкой налога одного вида не всегда идеальны для открытия компаний. Например, низкий корпоративный налог может компенсироваться высоким НДС или наоборот. Также могут быть высокими другие обязательные платежи. Хотите знать, где самые лучшие налоги именно для вашего бизнеса? Уже на первой консультации в Maira Consult вы получите ответы на все вопросы.

    Фінанси 01.10.2024 449