НОВИНИ ДНЯ: Трамп зателефонував Путіну: скандальні нюанси, заява Кремля і реакція України  В Україну прийдуть тумани та мокрий сніг: прогноз погоди на тиждень від синоптикині  Синоптикиня зробила прогноз погоди на найближчий час і попередила, коли в Україні пройде дощ і мокрий сніг  Сухо та холодно майже скрізь: в Укргідрометцентрі сказали, якою буде погода у вівторок  Погода в Україні: синоптикиня зробила прогноз на 12 листопада  У понеділок Україні прогнозують від 5° морозу до 10° тепла  Від морозу до 12 градусів тепла: синоптики дали "контрастний" прогноз на вихідні в Українівсі новини дня
Прес-релізи
Фінанси
17.01.2022 607

Пенсія-2022: нові правила для українців

З початку нового року вимоги для виходу на пенсію знову змінились. Переміни у пенсійній системі відбуваються постійно – це пов’язано з підвищенням мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Які правила підготували для українців цього разу – у матеріалі.

Вимоги до страхового стажу з 2021 року отримали чергові зміни. Цей стаж дозволяє виходити громадянам на пенсію за віком. Що змінилось, коли українці виходитимуть на пенсію та скільки отримуватимуть виплат - розповіли у статті рубрики новини України 24 каналу.

У Мінфіні повідомляють, що з 1 грудня 2021 року пенсії для українців вже почали зростати. Кошти будуть перераховувати також тим, хто має низькі пенсії через невеликий страховий стаж.

Для чого потрібен страховий стаж

Страховий стаж – це час, за який громадянин, що працює, сплачує страховий внесок. Це – виплати з податків, які перетворюються на стаж. Його враховують, коли людина йде на пенсію – від часу, який пропрацював громадянин, залежать:

- Вік, коли людина може йти на пенсію
- ЇЇ пенсійні надходження

Перевірити страховий стаж українці можуть онлайн, через портал Пенсійного фонду України.

Що відомо про вихід на пенсію у 2022 році

В залежності від страхового стажу, українці можуть піти на пенсію та отримувати виплати у 60, 63 та 65 років. Це передбачено законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - так люди, які вже напрацювали достатньо років стажу, зможуть піти на пенсію раніше.

Законом передбачено те, що:

- У 2022 році вийти на пенсію у 60 років можуть громадяни, які мають стаж не менше ніж 29 років. Вони отримуватимуть на 80 гривень більше, ніж раніше – з січня мінімальні виплати піднялися до 1934 гривень.
- Якщо людина не набрала мінімальних 29 років страхового стажу до 60 років, то цьогоріч на пенсію можуть вийти ті, хто у 63 роки вже накопичив стаж від 19 до 29 років.
- Українці, які досягли віку 63 років та не мають мінімального стажу, виходитимуть на пенсію у 65 років. Такі громадяни отримуватимуть соцвиплати у розмірі 1854 гривні.

Підвищення пенсій

На 2022 рік передбачено кілька змін – зокрема загальне підвищення пенсій та збільшення соціальних виплат для окремих груп. Через збільшення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму українців пенсії підвищуватимуться.

За словами міністерки соціальної політики Марини Лазебної, підвищення виплат відбуватиметься у 12 етапів. У Міністерстві планують підвищення мінімальної пенсії для людей без достатнього страхового стажу:

- З 1 січня 2022 року пенсія буде 1934 гривні
- З 1 липня пенсіонери отримуватимуть 2027 гривень
- З 1 грудня 2022 року мінімальні виплати буду становити 2093 гривні

Ті, хто вийшов на пенсію у 65 років та мають стаж 30 років (для жінок) та 35 років (для чоловіків), отримуватимуть 2680 гривень щомісяця.

Також Лазебна зазначила, що люди віком від 70 років та зі стажем 30 – 35 років з березня отримуватимуть 3 тисячі гривень щомісяця. Громадяни від 80 років, які мають 20 років страхового стажу (для жінок) та 25 років (для чоловіків), отримуватимуть не менш ніж 2600 гривень, а люди віком 70 – 80 років – виплати у розмірі 2500 гривень.

У квітні пенсіонери, які досі працюють, отримають перерахунок пенсій, який враховує набутий стаж та зарплату.

Хто окрім пенсіонерів матиме виплати

З 1 січня 2022 року починаються виплати коштів учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пенсії будуть вираховуватися за розрахунками з мінімальної зарплати в Україні.

У березні також почнеться перерахунок щомісячних доплат для людей поважного віку. Громадяни старше 80 років отримуватимуть доплату в 500 гривень, а люди 75 – 80 років – по 400 гривень. Ті, кому виповнилося 70 років, будуть мати доплату у 300 гривень.

Держслужбовці, журналісти, військові та науковці знову отримуватимуть виплати після виходу на пенсію. Рішення 2017 року, яке відмінило пенсії представникам цих професій, скасують з 1 березня.

Оценка материала:

5.00 / 2
Пенсія-2022: нові правила для українців 5.00 5 2
Прес-релізи / Фінанси
17.01.2022 607
Еще материалы раздела «Фінанси»
  • История небольшого офшора во Львовской области История небольшого офшора во Львовской области

    Фінанси 12.11.2024 329
  • Як купити основні монети крипторинка: біржі криптовалют, обмінники, P2P Як купити основні монети крипторинка: біржі криптовалют, обмінники, P2P

    У XRP ціна, як і вартість інших криптовалют, постійно коливається, що викликає інтерес у інвесторів, трейдерів та ентузіастів. Україна не стала винятком. Криптобіржі – одні з головних складових крипторинку, оскільки саме на цих платформах відбувається купівля, продаж та обмін криптовалют.

    Фінанси 11.11.2024 367
  • Як формується курс валют? Як формується курс валют?

    Курс валют — це відношення вартості однієї валюти до іншої, яке визначає, скільки однієї валюти можна обміняти на іншу. Курс валют відображає економічний стан країни і змінюється в залежності від багатьох чинників. Для приватних осіб і бізнесу знання курсів валют важливе для планування витрат і доходів, здійснення подорожей та розрахунків у міжнародній торгівлі.

    Фінанси 25.10.2024 435
  • Криптовалюта та відмивання коштів: як протидіяти ризикам? Криптовалюта та відмивання коштів: як протидіяти ризикам?

    Криптовалюти та інші форми цифрових активів стрімко змінюють фінансовий ландшафт у всьому світі, і Україна не є винятком. Використання криптоактивів зростає як серед індивідуальних користувачів, так і в бізнесі. Однак поряд із можливостями, які відкриває цей вид інвестування, існують також значні ризики. Серед найбільш серйозних — ризики відмивання грошей та фінансування тероризму.  Сьогодні детально поговоримо про заходи протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму в площині криптоактивів в Україні. Додатково поділюся практичними порадами, як працювати з даним видом активів.

    Фінанси 11.10.2024 519
  • Где самые лучшие налоги? Где самые лучшие налоги?

    Зачастую выбор страны для ведения бизнеса основывается на лояльных налоговых условиях. Однако нужно учесть, что государства с хорошей ставкой налога одного вида не всегда идеальны для открытия компаний. Например, низкий корпоративный налог может компенсироваться высоким НДС или наоборот. Также могут быть высокими другие обязательные платежи. Хотите знать, где самые лучшие налоги именно для вашего бизнеса? Уже на первой консультации в Maira Consult вы получите ответы на все вопросы.

    Фінанси 01.10.2024 435