НОВИНИ ДНЯ: Путін підтвердив готовність Росії до прямих переговорів з Україною  Макрон зробив важливу заяву про Путіна після зустрічі з Зеленським  Запечене куряче філе на грейпфрутовій подушці: оригінальний рецепт  Найпотужніший телескоп показав гігантську сонячну пляму розміром зі Швейцарію  Ракети КНДР "б’ють" не тільки по Україні: аналітик вказав на приховану вигоду  Похолодання вже в дії: де 27 квітня в Україні спадуть "плюси" і пройдуть дощі  Телескоп TESS відкрив теплий мінінептун біля зорі, схожої на Сонцевсі новини дня
Прес-релізи
Фінанси
17.01.2022 695

Пенсія-2022: нові правила для українців

З початку нового року вимоги для виходу на пенсію знову змінились. Переміни у пенсійній системі відбуваються постійно – це пов’язано з підвищенням мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Які правила підготували для українців цього разу – у матеріалі.

Вимоги до страхового стажу з 2021 року отримали чергові зміни. Цей стаж дозволяє виходити громадянам на пенсію за віком. Що змінилось, коли українці виходитимуть на пенсію та скільки отримуватимуть виплат - розповіли у статті рубрики новини України 24 каналу.

У Мінфіні повідомляють, що з 1 грудня 2021 року пенсії для українців вже почали зростати. Кошти будуть перераховувати також тим, хто має низькі пенсії через невеликий страховий стаж.

Для чого потрібен страховий стаж

Страховий стаж – це час, за який громадянин, що працює, сплачує страховий внесок. Це – виплати з податків, які перетворюються на стаж. Його враховують, коли людина йде на пенсію – від часу, який пропрацював громадянин, залежать:

- Вік, коли людина може йти на пенсію
- ЇЇ пенсійні надходження

Перевірити страховий стаж українці можуть онлайн, через портал Пенсійного фонду України.

Що відомо про вихід на пенсію у 2022 році

В залежності від страхового стажу, українці можуть піти на пенсію та отримувати виплати у 60, 63 та 65 років. Це передбачено законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - так люди, які вже напрацювали достатньо років стажу, зможуть піти на пенсію раніше.

Законом передбачено те, що:

- У 2022 році вийти на пенсію у 60 років можуть громадяни, які мають стаж не менше ніж 29 років. Вони отримуватимуть на 80 гривень більше, ніж раніше – з січня мінімальні виплати піднялися до 1934 гривень.
- Якщо людина не набрала мінімальних 29 років страхового стажу до 60 років, то цьогоріч на пенсію можуть вийти ті, хто у 63 роки вже накопичив стаж від 19 до 29 років.
- Українці, які досягли віку 63 років та не мають мінімального стажу, виходитимуть на пенсію у 65 років. Такі громадяни отримуватимуть соцвиплати у розмірі 1854 гривні.

Підвищення пенсій

На 2022 рік передбачено кілька змін – зокрема загальне підвищення пенсій та збільшення соціальних виплат для окремих груп. Через збільшення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму українців пенсії підвищуватимуться.

За словами міністерки соціальної політики Марини Лазебної, підвищення виплат відбуватиметься у 12 етапів. У Міністерстві планують підвищення мінімальної пенсії для людей без достатнього страхового стажу:

- З 1 січня 2022 року пенсія буде 1934 гривні
- З 1 липня пенсіонери отримуватимуть 2027 гривень
- З 1 грудня 2022 року мінімальні виплати буду становити 2093 гривні

Ті, хто вийшов на пенсію у 65 років та мають стаж 30 років (для жінок) та 35 років (для чоловіків), отримуватимуть 2680 гривень щомісяця.

Також Лазебна зазначила, що люди віком від 70 років та зі стажем 30 – 35 років з березня отримуватимуть 3 тисячі гривень щомісяця. Громадяни від 80 років, які мають 20 років страхового стажу (для жінок) та 25 років (для чоловіків), отримуватимуть не менш ніж 2600 гривень, а люди віком 70 – 80 років – виплати у розмірі 2500 гривень.

У квітні пенсіонери, які досі працюють, отримають перерахунок пенсій, який враховує набутий стаж та зарплату.

Хто окрім пенсіонерів матиме виплати

З 1 січня 2022 року починаються виплати коштів учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пенсії будуть вираховуватися за розрахунками з мінімальної зарплати в Україні.

У березні також почнеться перерахунок щомісячних доплат для людей поважного віку. Громадяни старше 80 років отримуватимуть доплату в 500 гривень, а люди 75 – 80 років – по 400 гривень. Ті, кому виповнилося 70 років, будуть мати доплату у 300 гривень.

Держслужбовці, журналісти, військові та науковці знову отримуватимуть виплати після виходу на пенсію. Рішення 2017 року, яке відмінило пенсії представникам цих професій, скасують з 1 березня.

Оценка материала:

5.0 / 2
Пенсія-2022: нові правила для українців 5.00 5 2
Прес-релізи / Фінанси
17.01.2022 695
Еще материалы раздела «Фінанси»
  • Що варто знати про кредит готівкою Що варто знати про кредит готівкою

    Кредит готівкою допомагає швидко отримати необхідну суму грошей для вирішення поточних потреб. Багато людей звертаються до нього, коли виникає необхідність у готівці для ремонту, навчання, медичних витрат або інших цілей. Перед підписанням договору важливо ретельно вивчити умови та розуміти всі ризики.

    Фінанси 27.03.2025 823
  • Надійний обмін валют – це “Obmin 24” Надійний обмін валют – це “Obmin 24”

    Необхідність в обміні валюти може виникнути у будь-якої людини, що планує виїзд за кордон або вважає найбільш зручним та безпечним способом зберігання власних заощаджень у стабільній валюті. Мережа пунктів обміну “Обмін 24” пропонує широкий спектр послуг, гарантує безпеку та конфіденційність всіх здійснюваних операцій.

    Фінанси 17.03.2025 556
  • Як купити стейблкоїни Tether TRC20 (USDT), сплативши гривнями з картки ПриватБанку через Приват24 Як купити стейблкоїни Tether TRC20 (USDT), сплативши гривнями з картки ПриватБанку через Приват24

    Якщо вам необхідно купити стейблкоїни Tether за гривні, що знаходяться на картці ПриватБанку, краще провести фінансову операцію в електронному обміннику. Так вдасться укласти безпечну угоду й оформити її на вигідних умовах. Головне - розібратися в особливостях застосування зазначеного способу конвертації активів.

    Фінанси 08.03.2025 453
  • Як ФОП оформити декретну відпустку та отримати виплати Як ФОП оформити декретну відпустку та отримати виплати

    Всі українські підприємиці за умови своєчасної сплати ЄСВ можуть отримати декретні виплати у встановленому законом розмірі. Для цього достатньо подати в ПФУ розрахунок суми і пакет документів, що підтверджують настання страхового випадку і регулярний перерахунок внеску.

    Фінанси 07.02.2025 587
  • Як вибрати оптимальний поліс страхування від нещасних випадків для всієї родини Як вибрати оптимальний поліс страхування від нещасних випадків для всієї родини

    Страхування від нещасних випадків відіграє важливу роль у фінансовій безпеці родини. В сучасних умовах страхові компанії пропонують широкий спектр полісів, які можна адаптувати під індивідуальні потреби. Персоналізація страхового продукту дозволяє уникнути непотрібних витрат і забезпечити оптимальний рівень покриття для всіх членів сім’ї.

    Фінанси 07.02.2025 613