НОВОСТИ ДНЯ: Путін ухвалив остаточне рішення про війну після обряду шаманів, яких привіз Шойгу – політолог  Україна налагодила експорт зернових до Литви залізницею  "Одягатися треба тепліше": синоптик попередила українців про похолодання  Українські військові знищили гармату «Піон», з якої росіяни обстрілювали Сєвєродонецьк  Пентагон показав нову партію гаубиць M777, яку відправляють в Україну  На Донеччині ЗСУ знищили ворожу техніку та понтонну переправу через Сіверський Донець  У росії оголосили іноагентами Каспарова і Ходорковськоговсе новости дня
Пресс-релизы
Финансы
17.01.2022 199

Пенсія-2022: нові правила для українців

З початку нового року вимоги для виходу на пенсію знову змінились. Переміни у пенсійній системі відбуваються постійно – це пов’язано з підвищенням мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Які правила підготували для українців цього разу – у матеріалі.

Вимоги до страхового стажу з 2021 року отримали чергові зміни. Цей стаж дозволяє виходити громадянам на пенсію за віком. Що змінилось, коли українці виходитимуть на пенсію та скільки отримуватимуть виплат - розповіли у статті рубрики новини України 24 каналу.

У Мінфіні повідомляють, що з 1 грудня 2021 року пенсії для українців вже почали зростати. Кошти будуть перераховувати також тим, хто має низькі пенсії через невеликий страховий стаж.

Для чого потрібен страховий стаж

Страховий стаж – це час, за який громадянин, що працює, сплачує страховий внесок. Це – виплати з податків, які перетворюються на стаж. Його враховують, коли людина йде на пенсію – від часу, який пропрацював громадянин, залежать:

- Вік, коли людина може йти на пенсію
- ЇЇ пенсійні надходження

Перевірити страховий стаж українці можуть онлайн, через портал Пенсійного фонду України.

Що відомо про вихід на пенсію у 2022 році

В залежності від страхового стажу, українці можуть піти на пенсію та отримувати виплати у 60, 63 та 65 років. Це передбачено законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - так люди, які вже напрацювали достатньо років стажу, зможуть піти на пенсію раніше.

Законом передбачено те, що:

- У 2022 році вийти на пенсію у 60 років можуть громадяни, які мають стаж не менше ніж 29 років. Вони отримуватимуть на 80 гривень більше, ніж раніше – з січня мінімальні виплати піднялися до 1934 гривень.
- Якщо людина не набрала мінімальних 29 років страхового стажу до 60 років, то цьогоріч на пенсію можуть вийти ті, хто у 63 роки вже накопичив стаж від 19 до 29 років.
- Українці, які досягли віку 63 років та не мають мінімального стажу, виходитимуть на пенсію у 65 років. Такі громадяни отримуватимуть соцвиплати у розмірі 1854 гривні.

Підвищення пенсій

На 2022 рік передбачено кілька змін – зокрема загальне підвищення пенсій та збільшення соціальних виплат для окремих груп. Через збільшення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму українців пенсії підвищуватимуться.

За словами міністерки соціальної політики Марини Лазебної, підвищення виплат відбуватиметься у 12 етапів. У Міністерстві планують підвищення мінімальної пенсії для людей без достатнього страхового стажу:

- З 1 січня 2022 року пенсія буде 1934 гривні
- З 1 липня пенсіонери отримуватимуть 2027 гривень
- З 1 грудня 2022 року мінімальні виплати буду становити 2093 гривні

Ті, хто вийшов на пенсію у 65 років та мають стаж 30 років (для жінок) та 35 років (для чоловіків), отримуватимуть 2680 гривень щомісяця.

Також Лазебна зазначила, що люди віком від 70 років та зі стажем 30 – 35 років з березня отримуватимуть 3 тисячі гривень щомісяця. Громадяни від 80 років, які мають 20 років страхового стажу (для жінок) та 25 років (для чоловіків), отримуватимуть не менш ніж 2600 гривень, а люди віком 70 – 80 років – виплати у розмірі 2500 гривень.

У квітні пенсіонери, які досі працюють, отримають перерахунок пенсій, який враховує набутий стаж та зарплату.

Хто окрім пенсіонерів матиме виплати

З 1 січня 2022 року починаються виплати коштів учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пенсії будуть вираховуватися за розрахунками з мінімальної зарплати в Україні.

У березні також почнеться перерахунок щомісячних доплат для людей поважного віку. Громадяни старше 80 років отримуватимуть доплату в 500 гривень, а люди 75 – 80 років – по 400 гривень. Ті, кому виповнилося 70 років, будуть мати доплату у 300 гривень.

Держслужбовці, журналісти, військові та науковці знову отримуватимуть виплати після виходу на пенсію. Рішення 2017 року, яке відмінило пенсії представникам цих професій, скасують з 1 березня.

Оценка материала:

5.00 / 2
Пенсія-2022: нові правила для українців 5.00 5 2
Пресс-релизы / Финансы
17.01.2022 199
Еще материалы раздела «Финансы»
 • Как совершить выгодный обмен XMR на BTC с Letsexchange Как совершить выгодный обмен XMR на BTC с Letsexchange

  В распоряжении криптовалютных инвесторов есть огромный выбор токенов, каждый из которых имеет определенные особенности майнинга и использования. Можно покупать новые виды монет или останавливать выбор на популярных цифровых активах, а потом при необходимости менять их на другую крипту.

  Финансы 26.04.2022 127
 • Регистрация ООО с НДС в Украине Регистрация ООО с НДС в Украине

  В этой статье вы узнаете, как зарегистрировать ООО с НДС. Особенности процедуры регистрации в 2022 году в Украине.

  Финансы 08.02.2022 112
 • Как не обжечься начинающему инвестору Как не обжечься начинающему инвестору

  Люди, которые решают инвестировать «свободные средства» в активы, уже преуспели в жизни. Они поняли, что деньги могут приносить прибыль, а не просто храниться в укромном месте. Каждый может начать инвестировать, хотя поначалу сложно понять, какие активы достойны внимания и стабильно приносят прибыль. Нужны время для самостоятельного изучения рынка или поддержка финансовых консультантов. Чтобы допустить меньше ошибок, рекомендуем прочитать статью до конца. Далее представлены советы начинающим инвесторам.

  Финансы 04.02.2022 150
 • Creditlite – как погашать задолженность онлайн Creditlite – как погашать задолженность онлайн

  Та же процедура, что и в банке, только менее затратная

  Финансы 03.02.2022 141
 • Работа с проживанием: кем можно устроиться Работа с проживанием: кем можно устроиться

  Современный рынок труда настолько разнообразен, что каждый может подобрать для себя вакансию, которая наилучшим образом удовлетворит все его запросы. Например, можно устроиться даже без опыта или вообще работать из дома. Вариантов множество, все зависит от ваших ожиданий и имеющихся навыков. Особую популярность получила работа с проживанием Украина — страна, где работодатели могут обеспечить своих сотрудников не только хорошими условиями, но и даже жильем на время работы.

  Финансы 27.01.2022 190