Життя та Стиль
Суспільство
У «Головній темі» розказали, як безпечно та ефективно чистити вуха
Багато з нас навіть не здогадуються, що причиною втрати слуху може стати звичайна вушна паличка. 300 тисяч людей у світі щороку глухнуть саме через неї! В суспільно-резонансному проєкті «Головна тема» з Оленою Кот на каналі «Україна» провели експеримент, аби з’ясувати, чи можуть ватну паличку замінити сучасні гігієнічні девайси, які зараз так активно рекламують.
- Здоровий спосіб життя важливіший за схильність: вчені назвали 7 правил профілактики інсульту
- Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» назвав 8 правил профілактики варикозу
- Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» пояснив, чи можна робити вакцинацію при алергії, діабеті чи високому тиску
П’ять добровольців під пильним наглядом отоларинголога Анастасії Мазанович протестували на собі засоби для гігієни вух, реклама яких найчастіше трапляється в інтернеті:
- розумну вушну паличку за 1300 гривень, яка оснащена камерою. Прилад під’єднується до смартфону і під час процедури вухо зсередини видно на екрані. Виробник наголошує – цей засіб безпечно, швидко та надійно видалить усю сірку. І підійде навіть маленькій дитині!
- вакуумний очищувач за 219 гривень. Він працює за принципом пилосмока. Як переконує реклама, ніжно та акуратно дістає частинки сірки зі слухового проходу.
- багаторазову, металеву вушну паличку-лопатку за 185 гривень. Така кюретка, завдяки своїй формі, як обіцяє виробник, має легко прибрати усю вушну сірку.
- спеціальний спрей за 125 гривень. В його складі – натуральні ефірні олії, які повинні швидко розчинити й вивести сірку з вуха.
- пластикову вухочистку за 50 гривень. М’яка резинова спіралевидна насадка має легко забрати сірку зі слухового проходу, не травмуючи барабанну перетинку – йдеться в рекламі.
Лікарка перевірила, чи зменшилася кількість сірки у вухах п’ятьох учасників експерименту. І найкраще себе показала найдорожча «розумна вушна паличка» з камерою за 1300 гривень, а ще – металева лопатка за 185. Вуха після них справді стали чистішими.
А от від вакуумного та пластикового очищувачів і спрею для розм’якшення сірки взагалі нуль ефекту.
Отже, три з п’яти девайсів не впоралися навіть із незначними забрудненнями вух. Проте навіть ті, які спрацювали, лікарка не радить використовувати!
«Пряма будова, жорстка. Вухо не є таким, воно не є ідеально прямим. Ми можемо пошкодити шкіру, при необережному застосуванні – травмувати барабанну перетинку», - розповіла отоларинголог.
За словами Анастасії Мазанович, вухо взагалі НЕ потребує очистки зсередини:
«Вухо є чистити сенс лише зовні, не заходячи в слуховий хід. Пройшлись тут, тут, прибрати сірку, щоб її ніхто не бачив, не налипав на ней бруд. Все, що знаходиться у слуховому ході – воно має там знаходитись, зазвичай там є тоненький шар сіри, це природний наш антисептик».
Також лікарка рекомендує: коли слухаєте музику, дивитесь відео чи спілкуєтеся телефоном у навушниках – вмикайте гучність не на максимальний, а на середній рівень. Якщо за такої умови розумієте, що недочуваєте, це точно знак навідатися до отоларинголога. Адже саме сильний шум – може спричинити проблеми. І навіть, якщо у вас немає підстав хвилюватися щодо здоров’я, лікарі радять перевіряти слух хоча б раз на рік!