<
НОВИНИ ДНЯ: Україна отримає перші снаряди від чеської ініціативи пізніше, ніж очікувалося: нові терміни  Сніг не лише в Карпатах. Синоптик дала прогноз на 19 квітня в Україні  Коли фронт відчує американську допомогу? Оптимістичний і песимістичний сценарії  Боррель пояснив, чому США не збиватимуть російські ракети над Україною  Місія Juno NASA відобразила вулканічний світ супутника Юпітера  "Погрілися, пора померзнути": синоптик прогнозує потужну негоду в Україні  Як F-16 вплинуть на перебіг війни в Україні: Євлаш поясниввсі новини дня
Бізнес
Технології
07.01.2022 18783

Гигантский кусок российского космического мусора упал на Землю

Завершено недолгое пребывание на орбите разгонного блока "Персей".

Разгонный блок российской тяжелой ракеты "Ангара А5" " Персей" неконтролируемым образом рухнул на Землю 5 января, ударившись об атмосферу над Тихим океаном в 23:08 по Киеву.

"Повторный вход Персея подтвержден: 2108 UTC над 121W 14S в южной части [Тихого океана]", - сообщил сегодня через Twitter астроном Джонатан Макдауэлл из Гарвард-Смитсоновского центра астрофизики.

Это местоположение по широте и долготе соответствует пустому участку океана к востоку от Французской Полинезии.

Падение закончилось девятью днями полета для "Персея", который пережил сбой с макетом полезной нагрузки во время испытательного полета 27 декабря. "Персей", по-видимому, не сумел запустить второй двигатель, из-за которого он с низкой околоземной орбиты должен был подняться на более высокою геостационарную орбиту.

"Персей" представлял собой довольно большой кусок космического мусора. При взлете он весил около 19,5 тонн здесь, но большая часть этого была топливом. По словам Анатолия Зака ​​из RussianSpaceWeb.com, это топливо, вероятно, было выпущено во время пребывания ступени на орбите, поэтому кусок, упавший обратно на Землю, вероятно, весил 3,2 тонны.

По словам Макдауэлла, который анализирует общедоступные данные слежения, большая часть корпуса ракеты почти наверняка сгорела в атмосфере Земли. Так что не ожидайте найти какие-либо гигантские дымящиеся кратеры (если какие-то осколки упали).

"Любой ущерб от уцелевших обломков будет незначительным (он может повредить крышу какого-нибудь бедняка, но не уничтожит человечество", - писал Макдауэлл в Twitter во вторник (4 января).

Запуск 27 декабря стал третьим испытательным полетом ракеты "Ангара A5", разработка которого сопровождалась рядом задержек. Первые два запуска тяжелого подъемника, которые состоялись в декабре 2014 года и декабре 2020 года, позволили доставить фиктивные полезные нагрузки на желаемую орбиту.

Оценка материала:

3.67 / 3
Гигантский кусок российского космического мусора упал на Землю 3.67 5 3
Бізнес / Технології
07.01.2022 18783
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.