НОВОСТИ ДНЯ: Торт без випічки за 10 хвилин: найпростіші інгредієнти і ніякого збивання  "Батьківщина – не дупа президента": лідер ДДТ отримав протокол за слова проти війни  Земфіра випустила нову пісню-хоррор про Маріуполь: "кошмари сняться щоночі"  В Україні знову відчутно похолоднішає: синоптикиня розповіла, коли знизиться температура  Рецепти рубаних котлет: смачно, соковито і просто  "Буде ще сильніше мілітаризована": Фейгін заявив, що для України відкрито дорогу для повернення ядерного статусу  Оборона Маріуполя увійде у підручники - британський міністрвсе новости дня
Бизнес
Технологии
25.01.2022 2796

Як зливаються галактики: телескоп показав «космічного метелика»

Телескоп Європейської південної обсерваторії Very Large Telescope (VLT) у Чилі зробив світлину двох галактик NGC4567 і NGC4568, які знаходяться у сузір’ї Діва.

1643042559-710_25.01.22

Як передає Укрінформ, про це повідомляє обсерваторія.

Вони розташовані приблизно за 60 мільйонів світлових років від Землі.

Зазначається, що NGC4567 і NGC4568 отримали назву галактик-метеликів через їхню крилоподібну структуру. На зображенні видно, як вони починають стикатися і зливатися одна в одну.

Зіткнення галактик не є незвичайним явищем у Всесвіті. Ми можемо уявити їх жорстокими й катастрофічними, але насправді вони несподівано мирні, як вальс у виконанні зірок, газу й пилу, а «хореографом» виступає гравітація.

Такого роду зіткнення і злиття також вважаються остаточною долею Чумацького Шляху, який, на думку вчених, зазнає аналогічної взаємодії з нашою сусідньою галактикою Андромедою.

Як повідомляв Укрінформ, телескоп Європейської південної обсерваторії Very Large Telescope Interferometer (ESO's VLTI) у Чилі зробив найглибші на сьогодні та чіткі знімки області навколо надмасивної чорної діри у центрі нашої Галактики.

Оценка материала:

5.00 / 2
Як зливаються галактики: телескоп показав «космічного метелика» 5.00 5 2
Бизнес / Технологии
25.01.2022 2796
Еще материалы раздела «Технологии»