<
НОВИНИ ДНЯ: Частину України накриє спека до +38 градусів: погода на 4 липня  Українських жінок не випускатимуть за кордон?: кому треба піти до ТЦК та який штраф загрожує за неявку  Українські військові можуть замовити квитки на потяг, навіть коли їх розкупили: як це працює  Погода в Україні 4 липня: синоптик назвала найспекотніші регіони  Лукашенко заявив про "високу боєготовність" військ Білорусі та РФ через "активізацію" ЗСУ  Проросійський Орбан у Києві: шантаж, нова угода з Угорщиною та пропозиція капітулювати перед Путіним  "Укрзалізниця" оновить правила перевезення тварин: що відомовсі новини дня
Життя та Стиль
Столиця
01.02.2022 1114

Завод «Радикал» забруднив у Києві повітря і ґрунт - у небезпечній зоні станція метро та ТРЦ

Рівень концентрації небезпечних речовин на території заводу "Радикал" та прилеглої у радіусі 300 м території перевищує допустимі норми у 145 разів в атмосферному повітрі та у 35 разів - у ґрунті.

Про це під час пресконференції повідомив перший заступник керівника Київської місцевої прокуратури №5 Антон Єфімов, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

"Наразі рівень концентрації ртуті в атмосферному повітрі як на території заводу "Радикал", так і на прилеглих земельних ділянках - заміри проводилися в кількох точках - перевищує гранично допустимі норми в окремих місцях у 145 разів, а в ґрунті - до 35 разів", - сказав він.

Єфімов уточнив, що йдеться про територію заводу "Радикал" та територію в радіусі 300 метрів від неї. "Там і торговий центр, і станція метро, і ряд нових житлових забудов також підпадають під це забруднення", - додав він.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві правоохоронці підозрюють заступника голови Київської міської державної адміністрації та колишнього ліквідатора відкритого акціонерного товариства «Радикал» у завданні 40 млрд грн збитків через забрудненням ртуттю території.

Сьогодні заступнику голови КМДА Петру Пантелеєву вручили підозру у справі приватного заводу «Радикал».

У КМДА зазначили, що на заводі «Радикал», який не є і ніколи не був у муніципальній власності, накопичилися шкідливі відходи у результаті недбальства власників. Попри те, що міська влада забезпечила вивезення понад 300 тонн шкідливих матеріалів, а в листопаді 2021 року за ініціативи міста розпочалася реалізація проєкту для безпечної утилізації небезпечних відходів на території, правоохоронні органи звинувачують заступника голови КМДА у бездіяльності.

Оценка материала:

5.00 / 5
Завод «Радикал» забруднив у Києві повітря і ґрунт - у небезпечній зоні станція метро та ТРЦ 5.00 5 5
Життя та Стиль / Столиця
01.02.2022 1114
Еще материалы раздела «Столиця»