НОВОСТИ ДНЯ: Населення Росії вже почали поступово готувати до поразки в Україні - військовий експерт  Україна стоїть принаймні за трьома вибухами у Криму, - CNN  Чому в Україні не розвивається ринок електромобілів та як може відбутися масовий перехід на "зелені" авто: експерти дали відповідь  Експерт порівняв новітню зброю Путіна з російською "Ладою"  Як українці ставляться до військових ЗСУ та ветеранів: дані опитування  У Міносвіти розповіли, як виші будуть навчатися від вересня  Чоловіків не випустять: у Раді не бачать поки причин для відкриття кордоніввсе новости дня
Бізнес
Технології
07.06.2022 4071

Марсохід Curiosity виявив дивні «стовпи» на Червоній планеті

Загадкові структури вказують на те, як складною є геологія Марса.

Марсохід NASA Curiosity зробив знімок загадкових вигнутих «стовпів» на Червоній планеті. Пише zn.ua.

Як повідомляє Space.com, зображення було отримано на 3473 сол (марсіанський день) місії ровера на планеті, 6 серпня Curiosity завершить перше десятиліття перебування на ній.

«Шипи, швидше за все, є зацементованим заповненням стародавніх тріщин в осадовій породі. Вона була утворена шарами піску та води, але решта кам'яної структури була зроблена з м'якшого матеріалу і була зруйнована ерозією», - заявили представники Інституту SETI.

Незвичайній формі структури сприяла також слабка гравітація Марса. Разом з тим, розмір незвичайних стовпів не уточнюється, як і інші особливості регіону, в яких вони були знайдені.

На 3473-3475 сол своєї місії Curiosity працював у регіоні гори Шарп, який отримав найменування Mirador Butte. Камера Mastcam, яка і зробила ці знімки в якийсь із зазначених днів, була «дуже зайнята» під час досліджень регіону через незвичайні особливості його рельєфу. Неподалік пагорба, на якому зараз знаходиться Curiosity, розташовується «мозаїка», яка зможе більше розповісти вченим про текстури цього регіону.

Надалі ровер також повинен вивчити «цікаві структури» на цілі під назвою La Paragua, провести мультиспектральний аналіз на другій цілі під назвою San Pedro та отримати стереозображення об'єкта під назвою Тапір, який, ймовірно, був сформований з відкладень, що утворюють гірські породи внаслідок хімічних та фізичних змін.

Однією з довгострокових цілей Curiosity є пошук ознак життя у кратері Гейла. На даний момент він здійснює підйом на гору Шарп, щоб подивитися на відкладення за еонами.

Раніше астрономи-аматори, які шукають ознаки існування позаземного життя на Марсі, помітили незвичайну деталь на знімках, які зробив Curiosity. Геологічна структура на них схожа на «двері до підземного храму».

Оценка материала:

5.00 / 3
Марсохід Curiosity виявив дивні «стовпи» на Червоній планеті 5.00 5 3
Бізнес / Технології
07.06.2022 4071
Еще материалы раздела «Технології»