НОВОСТИ ДНЯ: Населення Росії вже почали поступово готувати до поразки в Україні - військовий експерт  Україна стоїть принаймні за трьома вибухами у Криму, - CNN  Чому в Україні не розвивається ринок електромобілів та як може відбутися масовий перехід на "зелені" авто: експерти дали відповідь  Експерт порівняв новітню зброю Путіна з російською "Ладою"  Як українці ставляться до військових ЗСУ та ветеранів: дані опитування  У Міносвіти розповіли, як виші будуть навчатися від вересня  Чоловіків не випустять: у Раді не бачать поки причин для відкриття кордоніввсе новости дня
Бізнес
Технології
05.08.2022 5477

Земля почала обертатися швидше. Вчені з'ясовують причину

Земля почала швидше обертатися, що спричинило найкоротший день в історії: 29 червня 2022 року. Тоді ж доба тривала на 1,59 мілісекунди менше.

iss066e161043_650x410_05.08.22

Про це пише РБК-Україна з посиланням на доповідь вчених.

Спостереження за тривалістю доби відбуваються з 1960-х років.

За останні роки, це не перший випадок "прискорення" планети, хоча вчені не можуть назвати причини. Починаючи з 2020 року Земля побила власний рекорд швидкості понад два десятки разів.

Зазначається, що наша планета не має форму ідеальної сфери і її обертання можуть інколи збиватися через безліч факторів:

  • внутрішню структуру;
  • вплив припливів та відпливів;
  • кліматичні зміни.

Вчені припускають, що недавнє "прискорення" може бути пов'язане з коливаннями географічних полюсів.

"Це, безперечно, дивно. Очевидно, що щось змінилося і змінилося так, як ми не бачили з моменту появи точної радіоастрономії у 1970-х", - заявив професор Університету Тасманії Метт Кінг.

Якщо Земля продовжить "прискорюватись", можливо, вченим доведеться відняти секунду з атомного годинника.

Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що компанія Rocket Lab успішно запустила у космос супутник-розвідник США з космодрому у Новій Зеландії.

Оценка материала:

5.00 / 4
Земля почала обертатися швидше. Вчені з'ясовують причину 5.00 5 4
Бізнес / Технології
05.08.2022 5477
Еще материалы раздела «Технології»