Життя та Стиль
Суспільство
Коли День святого Валентина 2023 року: що відомо про це свято і як романтично його провести
День святого Валентина в Україні давно вже став популярним святом. Цей день закохані проводять разом, дарують одне одному подарунки та роблять романтичні жести.
ТСН.ua пише, коли День святого Валентина і яка його історія.
В середині останнього зимового місяця всі закохані вітають одне одного з Днем святого Валентина, який вважається захисником тих, хто кохає. Це свято давно популярне у світі, а в Україні його почали святкувати в 90-х роках минулого століття.
Коли день святого Валентина 2023 року
Щороку свято всіх закоханих припадає на 14 лютого. 2023 року це буде вівторок. Але навіть у робочий день пари намагаються зустрітися, щоб провести разом час, дарують одне одному подарунки, влаштовують романтичні побачення.
День святого Валентина: історія
Вже не перше століття святкується День святого Валентина. Історія його дуже романтична. Хоча насправді існує одразу кілька легенд про святого Валентина. За найпопулярнішою з них, він був християнським священником, який жив в місті Терні (італійська провінція Умбрія) у III столітті.
269 року римський імператор Клавдій II захотів завоювати весь світ, однак у нього не було достатньої кількості воїнів. Він вирішив, що причиною цього є сімейне життя, яке відволікає чоловіків від армії. Імператор вважав, що одружений легіонер більше думає не про славу імперії, а про те, як прогодувати родину. Тоді Клавдій II видав указ, за яким солдатам заборонялося одружуватися, поки вони перебувають на службі.
Однак попри указ, чоловіки продовжували одружуватися на коханих, а допомагав їм у цьому священник Валентин. Він проводив вінчання таємно. Одного разу імператор дізнався про Валентина і розлютився настільки, що засудив його до страти. Поки Валентин чекав на виконання вироку, він закохався у сліпу доньку тюремника. За допомогою своїх медичних знань він вилікував її сліпоту. А перед стратою надіслав коханій листа, якого підписав "Твій Валентин".
Як святкують закохані День святого Валентина
Цей день вважається днем романтики, ніжності й кохання. Тому 14 лютого закохані висловлюють свої почуття, обмінюються романтичними подарунками, влаштовують побачення.
Головним атрибутом вважається листівка, в якій освідчуються в коханні. В народі її називають "валентинка". Часто листівку роблять у формі сердечок, а також прикрашають голубами, квітами, янголятами, поцілунками.
А ось серед кольорів популярність мають червоний та рожевий. Саме в таких відтінках заведено дарувати подарунки.
Часто закохані влаштовують 14 лютого романтичну вечерю в домашній атмосфері чи в кафе. А ще цю дату обирають для спільного проживання чи створення сім'ї.
Повір'я та прикмети на День святого Валентина
Заручини або весілля 14 лютого принесуть щасті та гармонію в родину. А сімейне життя пари буде довгим і радісним.
А ще якщо закохана пара цього дня дасть взаємну обітницю вірності, тоді їхній союз не зможуть зруйнувати жодні спокуси й пепепони.
В давнину молоді дівчата виходили 14 лютого надвір і дивилися на небо: якщо летить багато птахів, то буде багато залицяльників.
Також за пташиними парами намагалися дізнатися, яким буде обранець дівчини. Якщо це синички, тоді наречений буде добрим, молодим і веселим. А ось ворони означають, що на дівчину чекає суворий і старший чоловік.
Намагалися зранку вийти на вулицю і запитати у першого чоловіка, якого зустрінуть, його ім'я. Вірили, що так зватимуть і судженого.
Якщо 14 лютого першим дівчині зателефонує її коханий, тоді весь рік вони перебуватимуть у нерозривному зв'язку.
Оценка материала:
Коли День святого Валентина 2023 року: що відомо про це свято і як романтично його провести14.02.2023