НОВОСТИ ДНЯ: У ВМС підрахували, скільки іноземних деталей містять в собі російські ракети  Як приготувати найсмачнішу солянку  Скільки українців залишиться до 2033: соціологиня шокувала прогнозом  Військовий облік для жінок. Ляшко поставив крапку у питанні виїзду за кордон з 1 жовтня  Генерал Годжес присоромив критиків контрнаступу ЗСУ  Юшка із сьомги: легка й вишукана страва  Новий церковний календар на жовтень 2023 року: коли святкуємо Покрову та інші важливі релігійні дативсе новости дня
Бізнес
Технології
13.05.2023 1455

На Марсі виявили залишки повноводної та бурхливої річки

Сліди на скелях змушують вчених переглянути свої уявлення про водне середовище на стародавньому Марсі.

2432961e973c3a7ab2d9e59940dfc4f4_13.05.23

Марсохід NASA Perseverance у лютому-березні 2023 року зробив знімки смуг на скелях Червоної планети, які могли утворитися в руслі дуже швидкої та глибокої річки. Пише ТСН. 

Про це у четвер, 11 травня, повідомили на сайті NASA.

У повідомленні наголосили, що давня річка була глибшою та швидшою, ніж вчені припускали раніше.

“Річка була частиною мережі водних шляхів, які впадали в кратер Єзеро - територію, яку марсохід досліджує після посадки понад два роки тому”, - повідомили в NASA.

Дослідження цієї поверхні Марса, яка раніше була вкрита водою, може допомогти вченим у їхніх зусиллях знайти ознаки стародавнього мікробного життя, яке, можливо, збереглося в марсіанській породі.

Perseverance досліджує вершину віялоподібної купи осадових порід, яка має висоту 250 метрів і має викривлені шари, що нагадують потоки води.

Грубі зерна осаду та камені, що нагадують бруківку, які зафіксував своєю камерою марсохід, вказують на те, що річка рухалася з високою енергією, переміщаючи великі шматки матеріалу.

"Було приємно дивитися на каміння на іншій планеті й бачити такі знайомі процеси”, — сказала Ліббі Айвз, докторант Лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії, яка керує марсоходом Perseverance.

Маючи досвід вивчення земних річок, Айвз провела останні шість місяців, аналізуючи зображення поверхні Червоної планети. .

Друге мозаїчне фото марсохід зробив на пагорбі з назвою Пайнстенд. Це ізольований пагорб, що містить осадові шари, які вигинаються вгору, висота деяких досягає 20 метрів. Вчені вважають, що ці високі шари також могли бути утворені потужною річкою, хоча вони також досліджують інші пояснення.

“Ці шари аномально високі для річок на Землі. Але в той же час найпоширенішим способом створення таких форм рельєфу була б річка”, - вважає Ліббі Айвз.

Нагадаємо, раніше науковці з Європейського космічного агентства (ESA) створили першу водну мапу Марса на основі даних обсерваторії Mars Express і Mars Reconnaissance Orbiter NASA. За допомогою зібраних даних на карті показано сотні тисяч місць із мінеральними відкладеннями, які мільярди років тому зазнавали впливу води.

Оценка материала:

5.00 / 2
На Марсі виявили залишки повноводної та бурхливої річки 5.00 5 2
Бізнес / Технології
13.05.2023 1455
Еще материалы раздела «Технології»