НОВИНИ ДНЯ: Чому Байден дозволив бити далекобійною зброєю по Росії: деталі від Reuters  Кім Чен Ин заявив про небезпеку ядерної війни  Третя світова війна вже почалась: термінова заява Залужного  Яблучний тарт татен: рецепт ароматної французької випічки  На Марсі знайшли ознаки життя: що кажуть вчені  Майже 90% компаній планують підвищити зарплати: на скільки вони зростуть у 2025 році  "Загарбати цілком й остаточно": політичний експерт назвав сценарій, який Путін підготував для Українивсі новини дня
Політика
Україна
08.09.2023 463

Військовий аналітик пояснив, як зима змінить характер бойових дій і де може стати "гаряче"

Контрбатарейні дуелі триватимуть.

1ef5d74e91895af8e714424229f1312d_08.09.23

Зимові умови вплинуть на перебіг війни в Україні та наступальні дії ЗСУ, тому що стан ґрунту впливатиме на прохідність техніки.

Про це сказав військовий аналітик, полковник Петро Черник в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua.

"Буде все так само, як було минулої зими. Тоді ми перебували в зоні так званої стратегічної вогневої рівноваги. Допоки вона у травні місяці не порушилася, і ми почали здійснювати наступальні дії. Нагадаю, вся техніка – важка: як радянська, російська, так і західних зразків. Хоча бронетехніка виробництва Радянського Союзу є легшою. Скажімо, на прикладі двох машин: БМП-2 важить у межах 13,5 тонн, а Bradley, залежно від комплектації, стартує від 20 тонн і може сягати 25, і навіть 30 тонн. Нібито (перша машина) рухається легше?.. Ні. Якщо ґрунт дійсно мокрий, то все буде в'язнути. Все, що 10 тонн плюс – ґрунт не витримує", – розповів експерт.

Ідентична ситуація, за словами Черника, складається з танками.

"Їхні танки – 36-43 тонни залежно від моделі, західні танки стартують від 65 тонн до 75 тонн. І те, і те може успішно рухатися навіть узимку чи в дощову погоду відносно твердою дорогою, яка має асфальтне чи бетонне покриття, або твердлю ґрунтовкою. Що буде відбуватися? Контрбатарейні дуелі, так як і відбувалися", – розповів експерт.

Черник зауважив, що взимку, можливо, розпочнуться бої за Токмак.

"Бо Токмак – доволі серйозне місто, яке має величезну кількість твердого покриття всередині. Але мені видається, що вдаватися до лобових штурмових дій міст такого типу абсолютно некоректно. Розумніше брати його в охоплення, в оточення і виснажувати противника в частині логістики. Воює людина. Людина потребує води, їжі й медикаментів. Якщо це перекрити, то рано чи пізно вона здається в полон", – розповів експерт.

Нагадаємо, полковник Петро Черник вже заявляв, що Росія та Україна перебувають на третій стадії війни. Він зауважив про виснаження противника.

Оценка материала:

5.00 / 1
Військовий аналітик пояснив, як зима змінить характер бойових дій і де може стати "гаряче" 5.00 5 1
Політика / Україна
08.09.2023 463
Еще материалы раздела «Україна»