НОВИНИ ДНЯ: Завершення війни залежить від Путіна, але він слабший, ніж США і Трамп, - Зеленський  Киянам дали поради на тлі прогнозів про погіршення погоди  Зеленський назвав причину, за якої Україна може програти війну  У Кабміні назвали умову для відкриття авіасполучення в Україні  Якою буде погода в Україні 22 листопада: прогноз синоптикині  Начальник Генштабу ЗСУ назвав кількісну перевагу російської армії  Переговори і ядерний шантаж: чи може Трамп укласти велику угоду з Путіним по Українівсі новини дня
Колонки
Андрiй Любка
01.06.2012 5218

Бюрократія невмируща, або як керівник Ryanair літав у Брюсель

Ми часто скаржимося на те, що український державний апарат надмірно бюрократизований і далеко недешевий. Однак бюрократія однакова у всьому світі — вона коштує дорого і щоразу вимагає для себе більше грошей. Наприклад, 6% бюджету Євросоюзу йде на утримання й діяльність різних європейських установ.

Уся європейська преса гуде про цілком анекдотичну історію, що трапилася з керівником найбільшої в Європі лоу-кост авіакомпанії Ryanair Майклом О'Лірі. Цього геніального і скандально відомого ірландця (серед ідей якого — запровадити стоячі місця в літаках, зробити туалет у літаку платним чи за окрему плату дозволити пасажирам перегляд порнофільмів на борту, що не були втілені в життя, але забезпечили 20% приросту зацікавлених відвідувачів сайту авіакомпанії) нещодавно запросили на конференцію Європейської Комісії з питань інновацій. Європейська Комісія (уряд ЄС) запевнила бізнесмена, що оплатить йому переліт до Брюселю і вишле в аеропорт машину по нього. Майкл у відповідь повідомив, що прилетить власними авіалініями, які літають в дешевий аеропорт за 70 кілометрів від Брюселю. Бюрократи відповіли, що в такому разі не зможуть оплатити його переліт і запропонували натомість скористатися послугами дорогої авіакомпанії Aer Lingus. Іронія долі у цьому випадку полягає в тому, що кілька років тому О'Лірі хотів купити цю авіакомпанію, але ЄС не дав на це дозволу.

liubka

Андрій
Любка

український поет, перекладач і есеїст.

Автор збірок поезій «Вісім місяців шизофренії» (2007) та «ТЕРОРИЗМ» (2008).  Лауреат літературних премій «Дебют» (2007) та «Київські лаври» (2011). Учасник багатьох українських та європейських літературних акцій та фестивалів.  Окремі твори перекладені угорською, чеською, португальською, німецькою, англійською, російською та польською мовами.

Ідіотична ситуація, погодьтеся. Відмінність від української ситуації полягає в тому, що ірландець на таку поведінку Європейської Комісії подав скаргу в Рахункову палату Євросоюзу в Люксембурзі, яка має розглянути неефективне використання бюджетних коштів, і має надвисокі шанси виграти справу. Адже європейські бюрократи свою пропозицію летіти дорогими авіалініями мотивували тим, що мають контракт на логістичні й транспортні послуги з American Express, а ця компанія не користується послугами бюджетних авіаліній. Експерти з фінансів і права прогнозують, що шеф Ryanair таки виграє справу в Люксембурзі, а амбітний ірландець в інтерв'ю Daily Telegraph прокоментував скандал так: «Ми покажемо, що роздута до неймовірних розмірів Комісія розкидується грошима, водночас наказуючи ірландцям тугіше затягнути паски». В разі виграшу Майкл вимагає переказати мільйон євро на рахунок благодійної організації «як відшкодування втрат, яких зазнають споживачі і конкуренція».

Це вже не перший такий скандал. Минулого року Жозе Мануель Барозу, керівник Європейської Комісії, і Герман ван Ромпей на одну й ту ж зустріч у Москві літали двома окремими чартерними рейсами. Тоді шквал критики був таким, що їм довелося вибачатися і в майбутньому пообіцяти такі речі узгоджувати. Фінансова криза змушує європейців думати над скороченням адміністративних бюджетів, які наразі досягли фантастичних сум. Підраховано, що на одного депутата Європарламенту витрачається понад 550 тисяч євро на рік. У національних парламентах теж немало: тільки зарплатня в італійського депутата перевищує 16 тисяч євро на місяць, французького — 14, німецького — 12. У той же час іспанський парламентар отримує неповні 5 тисяч заробітної платні.

Висновок із цього можна зробити тільки один: бюрократія, де б вона не існувала, завжди намагається тягнути ковдру на себе. От тільки цивілізовані країни відрізняються тим, що громадськість робити цього не дозволяє. І в бюджеті Євросоюзу на наступний рік видатки за багатьма зі статей будуть скороченими. І Рахункова палата в Люксембурзі прийме прогнозоване рішення, яке не суперечитиме здоровому глузду, і лоу-кости отримають право брати участь у тендерах. А на український ринок, нагадаю, лоу-кост авіакомпанії навіть не пускають.

Оценка материала:

4.83 / 24
Бюрократія невмируща, або як керівник Ryanair літав у Брюсель 4.83 5 24
01.06.2012 5218
comments powered by Disqus
Еще колонки: Андрiй Любка
  • Прощання з літом: Зима буде довгою Прощання з літом: Зима буде довгою

    Після того випадку в готелі ще довго панував переполох. Манекенного типу рецепціоністки хоч і намагалися створити хорошу міну при поганій грі, усміхалися й робили вигляд, буцімто нічого не сталося, але ВСІ про це вже знали. Знали старші пані, літні німкені, які у своїх величезних капелюхах походжали терасами – тепер вони не дивилися навколо, а лише собі під ноги.

  • Політична премія Дарвіна: "гасконці" Коломойського і "Правий сектор" змагаються в електоральному самогубстві Політична премія Дарвіна: "гасконці" Коломойського і "Правий сектор" змагаються в електоральному самогубстві

      Колись їхня історія може увійти до підручників з політології, політичного піару і словника літературознвчих термінів (стаття про трагікомедію). Справді, треба мати неабиякий талант і здібності, щоб так швидко вбити себе і свої перспективи. Раніше здавалося, що найбездарнішим політичним проектом в історії України є "Наша Україна" Ющенка. Тепер місце на п'єдесталі політичної премії Дарвіна впевнено здобувають "Правий сектор" і липкорукі "гасконці" Коломойського.

  • Двадцять років різанині в Сребрениці: Росія знову на боці зла Двадцять років різанині в Сребрениці: Росія знову на боці зла

    20 років тому, посеред спекотного липня 1995-го, відбувся найбільший злочин після закінчення Другої світової війни – етнічна чистка в боснійському місті Сребрениця. За різними підрахунками, військові і парамілітарні підрозділи Республіки Сербської тоді вбили 8 000 боснійських чоловіків (мусульман), тобто все чоловіче населення міста у віці від 12 до 70 років.

  • Ідеї Ганни Гопко пішли в народ, або Безалкогольний День народження Ідеї Ганни Гопко пішли в народ, або Безалкогольний День народження

    Їй-Богу, за 27 років життя я встиг утнути чимало дурниць, взяти найактивнішу участь у багатьох ідіотських ініціативах, палко підтримувати абсурдні ідеї, але одного разу трапилася зі мною подія, від спогадів про яку стає моторошно. Безалкогольний День народження. Погодьтеся, навіть звучить так, ніби йдеться про якесь жахливе знущання над людиною. Зрештою, так і було.

  • "Бей хохлов, спасай Россию": гол Шевченка збірній Росії, або Як я став русофобом "Бей хохлов, спасай Россию": гол Шевченка збірній Росії, або Як я став русофобом

    Мої геополітичні погляди сформувалися протягом 13 хвилин. Сталося це жовтневого вечора 1999 року під час футбольного матчу Україна-Росія. Це був останній вечір дитинства й перший вечір юності; маркером порогу стало те, що тоді я востаннє в житті плакав перед телевізором. А все через те, що збірна Україна програвала Росії 1:0. Більшої катастрофи годі було й уявити.