НОВОСТИ ДНЯ: 10 суперпродуктів, які чоловіки повинні їсти щодня  Скільки ще часу РФ зможе вливати мільярди у фінансування війни та звідки братиме кошти - The Еconomist  Яблучні пундики: рецепт смачного десерту  Болгарія більше не впускатиме авто з російськими номерами  Друга воєнна зима: чи будуть великі наступи та куди битимуть росіяни – CNN  Смачні пісні вівсяні котлети: рецепт, який здивує своєю простотою  Воллес порадив Зеленському посилити мобілізацію, бо "Росія потай мобілізує всю країнувсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
терроризм, соревнования, фотопроект, автомобили, Нацгвардия, спорт, коронавирус, визиты, люди, митинги, Карпаты, футбол, праздники, природа, показы, ВМС, Сергей Смоленцев, фотоконкурсы, Крым, Майдан, Бахмут, США, военная техника, туризм, Донбасс, Дмитрий Дятлов, церковь, Новый Год, акции, музыка, город, сборная Украины, Польша, история, оккупация, дети, обстрелы, искусство, парады, медицина, Шахтер, Львів, стихийные бедствия, общество, пейзажи, зима, карантин, НАТО, Порошенко, дизайн, пожары, ВСУ, мода, культура, полиция, экология, фотоподборки, авиация, ДСНС, передовая, Путин, животные, юмор, фестивали, Александр Зубко, война, выставки, марш, фотография, Китай, живопись, архитектура, Верховная Рада, учения, Зеленский, женщины, солдат, портрет, Россия, политика, #Євромайдан, пляжи, протесты, пандемия, Одесса, суд, путешествия, Киевщина, самолеты, столкновения, Киев, уикенд, выборы, технологии, тест-драйв, корабли, Динамо, мир, ЗСУ, традиции