НОВОСТИ ДНЯ: Лукашенко назвав "основну помилку" Росії та Білорусі щодо України  РФ зняла з бойового чергування підводний атомний крейсер "Дмитро Донський": що трапилося  Похолодання, дощі та грози: яку погоду прогнозують в Україні на 3 червня  Обстріли змінили ситуацію на ринку нерухомості в Києві: скільки тепер коштує квартира  У Росії скасовують авіарейси на курорти Туреччини: причини  На опорах Кримського мосту з’явилися тріщини  Прогноз погоди на червень: синоптики розповіли, яким буде перший місяць літавсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Киевщина, суд, Динамо, мир, дети, война, пожары, Сергей Смоленцев, туризм, Россия, военная техника, автомобили, митинги, Крым, технологии, общество, Китай, столкновения, учения, политика, Дмитрий Дятлов, Львів, ВМС, Новый Год, Зеленский, фестивали, Шахтер, Польша, акции, пляжи, портрет, Майдан, Рождество, фотоконкурсы, тест-драйв, Путин, архитектура, живопись, праздники, карантин, терроризм, визиты, ЗСУ, Карпаты, музыка, город, выставки, НАТО, выборы, Верховная Рада, история, фотопроект, природа, спорт, Нацгвардия, путешествия, пандемия, юмор, традиции, фотоподборки, Одесса, оккупация, #Євромайдан, женщины, протесты, дизайн, сборная Украины, экология, стихийные бедствия, культура, самолеты, коронавирус, пейзажи, ДСНС, Киев, животные, церковь, показы, люди, уикенд, футбол, Донбасс, Порошенко, авиация, полиция, фотография, США, медицина, парады, зима, корабли, соревнования, обстрелы, передовая, искусство, марш, Александр Зубко, солдат, мода, ВСУ