НОВОСТИ ДНЯ: Невелика хмарність по всій Україні, на заході подекуди туман: погода на 25 вересня  Буданов заявив, що танки Abrams будуть використовувати дуже обережно  За сценарієм острова Зміїний: експерт описав можливості для звільнення Криму  Експерт розповів, коли кількість ударів по об’єктах у Криму збільшиться  До України суне похолодання: синоптикиня назвала точні дати  Моравецький звернувся до Зеленського і попросив "не ображати поляків"  Карамельна шарлотка – рецепт смачного яблучного пирогавсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
традиции, автомобили, Польша, праздники, портрет, ЗСУ, технологии, митинги, церковь, учения, парады, авиация, пожары, фотоконкурсы, ВМС, Новый Год, коронавирус, фотоподборки, Нацгвардия, карантин, футбол, мода, корабли, люди, Китай, Майдан, Верховная Рада, Киев, уикенд, юмор, Порошенко, США, оккупация, протесты, Львів, животные, показы, передовая, полиция, туризм, природа, Сергей Смоленцев, выставки, пандемия, обстрелы, Крым, медицина, сборная Украины, фотопроект, дизайн, солдат, мир, пейзажи, война, фестивали, Александр Зубко, Донбасс, зима, Одесса, НАТО, суд, столкновения, выборы, Бахмут, Зеленский, пляжи, военная техника, соревнования, архитектура, женщины, история, экология, фотография, Путин, город, Киевщина, Динамо, визиты, спорт, Шахтер, терроризм, общество, политика, путешествия, самолеты, ВСУ, ДСНС, стихийные бедствия, #Євромайдан, Дмитрий Дятлов, марш, Россия, искусство, живопись, культура, Карпаты, дети, музыка, тест-драйв, акции