НОВИНИ ДНЯ: Лукашенко допомагає Путіну будувати світ, в якому буде важко вижити не лише Україні, а й Білорусі – Портников  Гречаники: домашній рецепт смачних пісних котлеток  Вітряно, але тепло, місцями опади: прогноз погоди на 10 січня  Жовтий рівень небезпеки. На деякі регіони України насувається суттєва негода  На 10 січня прогнозують дощ у деяких областях, вдень до 13° тепла  В Україні пік "весняної" аномалії: температура буде, як у квітні  До України йде потепління: якою буде погода 9 січнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі

«У пандемії – жіноче обличчя»: Марш жінок у Києві

У центрі Києва 8 березня відбулася акція «Марш жінок», учасники якої вимагали від депутатів ратифікувати Стамбульську конвенцію і виступали за ґендерну рівність у суспільстві.
Стамбульська конвенція – міжнародний документ про запобігання насильства проти жінок, який Україна підписала однією з перших ще у 2011-му, але спроби її ратифікації наштовхуються на сильний опір церкви і частини парламенту. Водночас пандемія лише загострила проблему: в Україні повідомлення про випадки насильства у першій половині 2020-го почастішали на 40%.
Демонстранти зібралися на Михайлівській площі і пройшли ходою до Поштової площі. Учасники й учасниці маршу тримали в руках плакати з написами «Різні, але рівні», «Жінкам – рівне представництво у владі», «Дискримінація коштує дорого», «Рівність – традиційна цінність» та інші. В «Марші жінок» взяли участь близько чотирьох тисяч людей.
Цьогорічна тема Маршу – «У пандемії – жіноче обличчя». Організатори акції (зокрема міжнародні правозахисні організації та низка українських жіночих та ЛГБТ-об’єднань) стверджують, що пандемія коронавірусу особливо негативно вплинула на жінок: зріс рівень домашнього та ультраправого насильства; жінки становлять більшість працівників соціальної та медичної сфер; вони вимушені в умовах локдауну поєднувати хатні справи, догляд за дітьми й роботу тощо.
На акції на були присутні і противники заходу, учасники консервативної організації «Традиція і порядок», які заявили про «операцію з порятунку феміністок». Вони виступають проти ратифікації Стамбульської конвенції й легалізації секс-роботи, а також закликають заборонити аборти. Їх із учасниками акції розділив «кордон» поліції. Одну людину було затримано правоохоронцями за спробу перешкодити учасницям маршу спуститися в метро
Одночасно відбувалася також акція противників фемінізму. Дві акції розділяв кордон поліції. Акції відбулися без грубих порушень. В «Марші жінок» взяли участь близько чотирьох тисяч людей.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
обстрелы, самолеты, Україна, протесты, НАТО, экология, Нацгвардия, #Євромайдан, учения, Париж, пляжи, Київ, зима, искусство, военная техника, оккупация, живопись, Верховная Рада, Дмитрий Дятлов, ЗСУ, мода, суд, Динамо, марш, США, люди, Карпаты, путешествия, корабли, дети, Львів, туризм, ВМС, праздники, ВСУ, традиции, карантин, животные, юмор, фестивали, Киев, Россия, музыка, стихийные бедствия, автомобили, выборы, Киевщина, церковь, коронавирус, соревнования, фотография, медицина, Війна, фотоподборки, Одесса, город, Порошенко, мир, культура, Зеленский, уикенд, ДСНС, пейзажи, технологии, сборная Украины, визиты, митинги, выставки, Польша, природа, общество, война, полиция, авиация, политика, Бахмут, пожары, спорт, терроризм, футбол, акции, портрет, история, Путин, Шахтер, столкновения, пандемия, фотопроект, солдат, Китай, Сергей Смоленцев, Донбасс, женщины, архитектура, фотоконкурсы, Майдан, дизайн, передовая, Новый Год, Александр Зубко