НОВОСТИ ДНЯ: Бюджетні страви на Новий рік 2023: просте меню на святковий стіл  Почали заробляти. Рекордна кількість українців хочуть залишитися в Британії  Аномальні температури: чи буде зима холодною  "Білорусь може кинутися не на Україну, а в інший бік": експерт про загрозу теракту на АЕС  Новорічні десерти: три прості рецепти  Де при купівлі нерухомості можна отримати дозвіл на проживання: країни  Холод та сніг: синоптики розповіли, яку погоду принесе початок тижнявсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
14.04.2021   Афганістан   Reuters, BBC

Найдовша американська війна: армія США залишить Афганістан до 11 вересня

Президент США Джо Байден має намір оголосити про виведення американських вояків з Афганістану до 11 вересня. Про це американські ЗМІ повідомили офіційні особи.
Таким чином не вдасться дотриматися термінів виведення військ, погоджених минулого року адміністрацією президента Трампа із Талібаном - за цими домовленостями американці мали залишити Афганістан до травня. Раінше президент Байден вже заявляв, що це буде важко виконати до 1 травня.
За угодою, підписаною у лютому 2020 року, США та його союзники в НАТО зобов'язувалися вивести усі війська з Афганістану за 14 місяців, якщо Талібан дотримається своїх обіцянок - зокрема, не дозволяти на підконтрольних територіях діяти Аль-Каїді та іншим озброєним угрупованням, а також не полишати мирних переговорів в країні. З того часу Талібан припинив напади на міжнародні сили, але продовжив боротися проти уряду Афганістану. Є побоювання, що коли іноземні збройні сили залишать країни до того, як буде досягнуто надійну угоду між сторонами конфлікту, Талібан може захопити владу.
США твердять, що досі в Афганістані залишаються близько 2500 американських військових. На час, коли укладали угоду з Талібаном, там було близько 13 тисяч вояків США.
Новий граничний термін виведення американських військ зійдеться у часі із 20 роковинами терористичних нападів на Світовий торговельний центр та Пентагон, що сталися 11 вересня 2001 року.
Війська США увійшли до Афганістану саме після терактів 11 вересня 2001 року. Це найтриваліша військова кампанія в американській історії.

Humvee Корпусу морської піхоти США, патрулювання в на півдні Афганістану, 2 грудня 2001

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
солдат, юмор, пожары, дизайн, портрет, традиции, уикенд, Нацгвардия, марш, пандемия, соревнования, Дмитрий Дятлов, самолеты, Верховная Рада, Майдан, общество, показы, фотоконкурсы, Китай, тест-драйв, ДСНС, корабли, коронавирус, Россия, церковь, оккупация, суд, музыка, путешествия, город, стихийные бедствия, люди, Львів, пляжи, Порошенко, выставки, митинги, животные, технологии, АТО, фотопроект, культура, протесты, ВСУ, Киевщина, пейзажи, столкновения, визиты, Александр Зубко, Динамо, знаменитости, США, туризм, учения, фотография, живопись, фестивали, мир, спорт, передовая, полиция, женщины, футбол, ВМС, зима, ЗСУ, Карпаты, НАТО, архитектура, парады, дети, Донбасс, Сергей Смоленцев, экология, карантин, мода, Одесса, праздники, история, авиация, Польша, природа, Киев, искусство, #Євромайдан, автомобили, сборная Украины, политики, Крым, Путин, обстрелы, выборы, Зеленский, война, военная техника, Новый Год, акции, фотоподборки, политика, Шахтер