НОВИНИ ДНЯ: Епоха США скінчилася. Канада заявила про готовність стати світовим лідером  Нові мита від Трампа: як це вплине на Україну та світ  Смачний Великдень: як приготувати білкову глазур для пасок  Гострий рамен з грибами: рецепт супу, який зігріває  Маринована капуста з буряком: дуже простий рецепт  Мінекономіки про мита Трампа для України: складно, але не критично  "Операцію завершено": Трамп прокоментував запровадження тарифіввсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
30.09.2021   Косово, Сербія   BBC, Радіо Свобода, Associated Press, Reuters, AFP

Напруга зростає: прикордонне протистояння між Косовом і Сербією

Два пункти перетину кордону між Косовом і Сербією були заблоковані місцевими сербами, через те, що влада Косова 20 вересня зажадала від всіх водіїв із Сербії, які в'їжджають до Косова, використання тимчасових роздрукованих реєстраційних документів, дійсних протягом 60 днів.
Влада Косова заявляє, що діє у відповідь на заходи, що були запроваджені Сербією проти водіїв із Косова у 2008 року, коли Косово проголосила незалежність від Сербії. Белград досі не визнає незалежність Косова та її права чинити офіційні дії, такі як реєстрація автомобілів. 27 вересня прем'єр-міністр Косова Альбін Курті повторив пропозицію обом країнам скасувати правило тимчасових номерних знаків. Він також заявив, що відкритий для переговорів у Брюсселі, але Белград відмовляється їх проводити.
Тим часом миротворчі сили KFOR під керівництвом НАТО в Косові посилили патрулювання кордону, а Сербія провела військові маневри біля кордону і на знак протесту запустила військові літаки над переходами. Президент Сербії Александар Вучич попередив НАТО, що Сербія втрутиться у дії Косова, якщо там сербам буде загрожувати серйозна небезпека з боку етнічного албанської більшості.
НАТО очолює миротворчі сили KFOR,  до складу яких входить близько 4000 військовослужбовців із 28 країні з 1999 року, після того, як 78-денне бомбардування, проведене військовим альянсом, поклало край війні, в результаті якої загинуло більше 10 000 людей. KFOR підтримується ООН, Європейським союзом та іншими міжнародними організаціями. Його мета – запобігти збереженню напруженості між етнічними албанцями і сербами.
Декларацію незалежності Косова підтримують США, Велика Британія і більшість держав-членів ЄС, але її членство в Організації Об'єднаних Націй заблоковане Росією, традиційним союзником Сербії. ЄС, НАТО і США закликали Косово і Сербію негайно проявити стриманість і утримуватися від односторонніх дій. 26 вересня міністр оборони Сербії Небойша Стефанович відвідав війська на двох військових базах неподалік від кордону з Косовом у супроводі посла Росії в Сербії.
Конфронтація вже переросла в насильство: за даними поліції, 25 вересня було скоєно напад на пункт реєстрації транспортних засобів та ще одну будівлю Міністерства внутрішніх справ на півночі Косова.

Косовські спеціальні поліцейські підрозділи патрулюють біля прикордонного переходу між Косовом і Сербією, КПП «Ярина», 28 вересня

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
фотоконкурсы, автомобили, передовая, фотоподборки, животные, Киевщина, Китай, выставки, архитектура, оккупация, традиции, визиты, туризм, Шахтер, обстрелы, искусство, Верховная Рада, люди, солдат, Донбасс, пляжи, дизайн, природа, Новый Год, Одесса, Польша, война, акции, стихийные бедствия, история, живопись, соревнования, митинги, ЗСУ, Україна, мода, юмор, корабли, общество, Киев, пандемия, фестивали, Нацгвардия, пейзажи, ВМС, полиция, Сергей Смоленцев, сборная Украины, НАТО, зима, Львів, марш, суд, самолеты, праздники, Бахмут, спорт, Війна, Путин, технологии, Порошенко, ВСУ, #Євромайдан, Россия, Майдан, путешествия, коронавирус, мир, портрет, военная техника, столкновения, протесты, музыка, город, женщины, Дмитрий Дятлов, уикенд, экология, медицина, Київ, терроризм, ДСНС, Крым, пожары, Париж, карантин, дети, США, политика, Александр Зубко, фотопроект, учения, выборы, Зеленский, культура, авиация, фотография, футбол, Динамо, церковь