НОВИНИ ДНЯ: Новий ультиматум Кремля: Лавров назвав умову для закінчення війни проти України  Путін втратив шанс вийти з провальної війни: Сибіга попередив РФ про катастрофічні наслідки  Модно, але марно: ТОП-5 дивних опцій в авто, за які не варто доплачувати  Що зірки нам пророкують: гороскоп на червень 2026 року  Зеленський різко відреагував на заяви Кремля: що сказав про позицію Путіна  Що робити з півоніями після цвітіння: розповідають експерти з садівництва  Частину України накриють грозові шквали: прогноз на 6 червнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
05.01.2022   Казахстан   Reuters, BBC, Радіо Свобода, Tengrinews.kz, AP, Уніан
27500 Метки:  протесты, Казахстан.

У Казахстані вирують протести: захоплення адмінбудівель та жорсткі затримання

У Казахстані продовжуються "газові" протести. Ситуація загострюється.
Президент Казахстану Касим-Жомар Токаєв заявив, що проведе нараду з питань соціально-економічної ситуації у країні. Також він пообіцяв знизити ціну на скраплений газ, а інші вимоги демонстрантів розглянути під час робочої наради. Після цього стало відомо, що в Алмати розпочалася гостра фаза зіткнень між протестувальниками та поліцейськими. Щоб розігнати протестувальників, силовики зокрема застосовують сльозогінний газ та гумові кулі. На деяких відео видно, що люди підходять до силовиків і забирають у них зброю.
Уряд країни підав у відставку, але це не заспокоїло ситуацію, демонстранти штурмують адміністративні будівлі. Повідомляється про пожежу в будівлі резиденції президента Казахстану. Цю інформацію підтвердила протипожежна служба. Крім того, за даними цієї агенції, понад тисяча людей прорвались до будівлі акімату (будівля виконавчої влади Казахстану) в Алмати та увійшли всередину.
Демонстрації також не припиняються у інших регіонах Казахстану. Протести у країні тривають уже 5 днів, і почалися після підвищення у кілька разів цін на пальне. Поліція в Алмати застосувала сльозогінний газ та світло-шумові гранати для розгону учасників протестів, які намагалися штурмувати будівлю мерії.
У вівторок, 4 січня, президент Казахстану ввів надзвичайний стан у найбільшому місті країни Алмати та Мангістауській області. Режим НС запровадили до 19 січня. Указ президента також передбачає комендантську годину з 11 вечора до 7 ранку, заборону масових заходів та обмеження на пересування людей на транспорті.
У зв'язку з введенням надзвичайного стану, посольство України в Республіці Казахстан рекомендує українцям утриматись від поїздок в країну, а тим громадянам, які вже перебувають там, триматись подалі від місць масового скупчення людей.
Раніше президент Токаєв наполягав на тому, що влада через протести не впаде, і що Казахстану потрібен не конфлікт, а взаємна довіра та діалог. Урядова комісія пообіцяла мітингувальникам зменшити ціну на газ і дала гарантії не притягувати їх до відповідальності. Багато демонстрантів відмовилися розходитися.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Донбасс, военная техника, уикенд, Україна, полиция, учения, сборная Украины, пандемия, Шахтер, культура, история, искусство, Киев, акции, Путин, передовая, оккупация, авиация, церковь, музыка, обстрелы, Новый Год, солдат, митинги, стихийные бедствия, ВМС, праздники, коронавирус, фотоконкурсы, общество, Нацгвардия, медицина, зима, фотография, ВСУ, выборы, Майдан, политика, живопись, пляжи, Порошенко, протесты, карантин, выставки, архитектура, женщины, НАТО, фотоподборки, самолеты, Динамо, Киевщина, фотопроект, Сергей Смоленцев, Верховная Рада, город, пожары, США, марш, фестивали, Россия, путешествия, #Євромайдан, столкновения, пейзажи, война, технологии, животные, Александр Зубко, джаз, Одесса, природа, традиции, Польша, Крым, дизайн, люди, Бахмут, суд, корабли, мир, Київ, автомобили, Париж, мода, Зеленский, туризм, Дмитрий Дятлов, дети, Львів, Війна, спорт, юмор, терроризм, Китай, ДСНС, портрет, Велика Британія, футбол, соревнования, ЗСУ