НОВИНИ ДНЯ: Україна знищила мережу наведення "Шахедів" з Білорусі: чому це важливо  Несподіваний союзник: чому Ілон Маск заблокував супутниковий зв’язок росіянам  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 28 лютого  Синоптики розповіли, якою погодою завершиться лютий у Києві  На три знаки Зодіаку чекає тріумф у всіх справах найближчими днями  Податок на OLX, посилки та нові правила для ФОП: що змінять в Україні до кінця березня через МВФ  Індексація пенсій 2026 року: наскільки підвищать виплати у березнівсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
25.04.2022   Київська обл., Україна   birdinflight.com

Мешканці звільненого з-під окупації зоопарку на портретах Романа Пашковського

Зоопарк «ХІІ місяців» у селі Демидів на Київщині понад 30 днів був під окупацією. Кілька мавп навіть загинуло від стресу, у інших тварин майже закінчився корм. 1 квітня парк звільнили, його мешканці відновлюються, та все ще потребують допомоги. Фотограф Роман Пашковський зняв тварин, які пережили бойові дії, а директор парку Михайло Пінчук розповів, як «ХІІ місяців» відновлює роботу.
Дорогою до «ХІІ місяців» стоять блокпости, війна в Київській області поки все ще сильно відчувається. Тварини в зоопарку також досі виглядають шокованими, часто ховаються в кутках біля стін, але не поводяться агресивно. Під час окупації тут навіть народилося зебреня. Зараз «ХІІ місяців», як і інші зоопарки України, збирає донати, бо відвідувачів немає, а годувати тварин треба.
Михайло Пінчук:
— Війна порушила багато наших планів на початок березня. Нам потрібно було перебудувати зовнішні вольєри, які від віку вже розвалювалися, підготувати зелені насадження, а тепер ще й відремонтувати паркан, що постраждав від обстрілів. Тільки перераховувати все це можна місяць. Сьогодні працює лише половина колективу — інші або виїхали, або служать у ТрО чи ЗСУ. Але ми все ще сподіваємося відкрити зоопарк у середині травня, хоча поки і не розуміємо, яка ситуація складеться на фронті та чи будуть відвідувачі.
Зараз усі тварини на місці, в Західну Україну ми вивозили тільки приматів: коли немає газу й електрики, а на вулиці холод, вони мерзнуть та гинуть першими. До того ж кілька мавп розбилися об стіну вольєра на початку війни через стрес.
Нам потрібен спеціалізований зоопарковий корм (наприклад, перемолоті гілки для жирафа чи навіть сіно), який не купиш в Україні. Тварин можна годувати і звичайною їжею, але тільки частково. Ми чекаємо на допомогу іноземних зоопарків — саме на них розраховуємо найбільше, бо українці вже допомогли достатньо в перші дні, а багато хто втратив роботу. Але поки це лише обіцянки.
Як допомогти українським зоопарку «ХІІ місяців»:
Картковий рахунок (Приватбанк), номер картки 5169 3324 0784 1611
Реквізити для банківського переказу:
БО БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ «ХІІ МІСЯЦІВ»
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Сергей Смоленцев, солдат, медицина, музыка, дети, история, стихийные бедствия, фотоподборки, Новый Год, Киевщина, военная техника, выставки, искусство, выборы, ЗСУ, Велика Британія, Дмитрий Дятлов, животные, акции, природа, общество, женщины, Польша, праздники, #Євромайдан, Майдан, юмор, Нацгвардия, путешествия, Крым, фотоконкурсы, Зеленский, фотография, Порошенко, туризм, Динамо, фотопроект, архитектура, США, столкновения, зима, уикенд, футбол, спорт, ВМС, Бахмут, Одесса, Киев, карантин, традиции, Путин, суд, джаз, Донбасс, пейзажи, соревнования, самолеты, Україна, война, коронавирус, передовая, Верховная Рада, оккупация, фестивали, пожары, обстрелы, мир, технологии, Александр Зубко, живопись, НАТО, Війна, Париж, корабли, терроризм, пандемия, ВСУ, политика, Львів, полиция, дизайн, культура, Шахтер, митинги, город, марш, авиация, пляжи, Россия, мода, Китай, люди, Київ, протесты, сборная Украины, портрет, автомобили, ДСНС, учения, церковь