НОВИНИ ДНЯ: Зірки радять діяти: гороскоп на тиждень з 16 по 22 березня для всіх знаків зодіаку  Рекорд з початку війни: ціни на нафту РФ злетіли через конфлікт на Близькому Сході  Гороскоп на 17 березня для всіх знаків зодіаку: де чекати підтримки та важливих новин  Обрізання абрикоса навесні — як і коли це правильно робити  Погода на 17 березня: де в Україні очікуються дощі і нічний мороз  Для цього немає жодної причини: Трамп заявив, що не готовий оголосити перемогу над Іраном  Трамп розкрив, кого насправді боїться Путінвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
04.04.2024   Харків, Україна   Радіо Свобода, city.kharkiv.ua

Перша у світі? У Харкові збудували підземну школу

У Харкові незабаром відкриють першу в Україні підземну школу. Навчальний заклад почали будувати ще торік, він розміщений під землю на глибині 6 метрів та спланований за усіма сучасними будівельними та безпековими нормами, які відповідають параметрам бомбосховища. Тут є рекуперація повітря, протирадіаційний захист та три незалежних один від одного джерела енергопостачання. У дві зміни тут зможуть навчатись до 900 учнів. З міркувань безпеки влада не розголошує точне місце розташування навчального закладу.
Як повідомили в Департаменті освіти, у школі облаштовані 20 повноцінних навчальних кабінетів, буфетна зона, медпункт тощо. Вчитися там будуть учні 1-11 класів.
«Цього року за парти готові сісти понад 600 школярів, з яких переважна більшість - учні початкової школи, що відповідає актуальному запиту батьків. Навчання проходитиме у дві зміни. А ще діти отримуватимуть безкоштовне харчування», - розповіли в департаменті. Зокрема, у новому навчальному році за парти сядуть близько 200 першокласників.
Діти у Харкові зараз здебільшого навчаються онлайн, для деяких класів організували офлайн-навчання у Харківському метро. Переважно це молодші та випускні класи. П'ять станцій харківської підземки, відведених під школу-метро, не вміщають усіх бажаючих.
Харків є другим містом України, після Києва, за кількістю населення. Місто розташоване близько до кордону з Росією і з перших днів шикоромасштабної війни потерпає від постійних обстрілів російської армії.
Згідно з даними поліції Харківщини, станом на 24 лютого 2024 року у місті і області за два роки великої війни внаслідок дій Росії загинули 2419 цивільних, з яких 87 – діти.

Школа обладнана електричним пандусом для людей на колісних кріслах

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
пляжи, выборы, уикенд, праздники, Путин, полиция, Україна, Майдан, живопись, мир, Бахмут, самолеты, юмор, Київ, Китай, культура, соревнования, акции, военная техника, технологии, ЗСУ, ДСНС, спорт, столкновения, авиация, политика, традиции, пандемия, портрет, карантин, фотография, автомобили, коронавирус, сборная Украины, Донбасс, туризм, фотопроект, пейзажи, марш, общество, Зеленский, обстрелы, архитектура, дети, джаз, Порошенко, корабли, США, Динамо, Александр Зубко, выставки, дизайн, митинги, Россия, Сергей Смоленцев, зима, женщины, Крым, музыка, мода, природа, животные, Нацгвардия, Львів, стихийные бедствия, Киев, Париж, искусство, терроризм, визиты, Новый Год, учения, Верховная Рада, церковь, суд, оккупация, передовая, люди, Польша, путешествия, медицина, НАТО, фестивали, Дмитрий Дятлов, Війна, пожары, Одесса, #Євромайдан, фотоконкурсы, Киевщина, ВМС, история, солдат, город, протесты, фотоподборки, Шахтер, война, футбол, ВСУ