НОВИНИ ДНЯ: На чотири знаки Зодіаку чекає доленосний переворот найближчим часом: хто вони  Чи будуть вибори під час війни: історик оцінив шанси і позицію українців  На які компроміси Україна може піти на переговорах з Росією: результати опитування  Китай прагне лідерства на ринку золота, придбавши бразильські родовища  Комуналка в Україні дорожчає: за що платять українці 2025 року і що найбільше б’є по гаманцю  В Україні кардинально зміниться погода: прогноз на 15 грудня  Зеленський прокоментував можливі вибори в Україні: що сказаввсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі

Три виставки проходять в Українському домі

Остання, «Земля Івана», відкрилася ввечері 12 грудня, на найостаннішому — п’ятому поверсі Національного центру «Український Дім». Тут експозиції влаштовуються вкрай рідко, тим цікавіше сюди потрапити і принагідно роздивитись вітражі під самою стелею і споглянути крізь усі поверхи вниз, на монументальну частину виставки «Хліб».


Експозиція під дахом присвячена художникові Івану Приходьку, якого не стало цього року. Його жанр — наївне мистецтво, але це не тому, що надбання майстрів були для нього недоступні. Навпаки, він вчився все свідоме життя і вибір стилістики був глибоко усвідомлений. Більше всього представлено його живопису, також є скульптури, і на двох великих екранах постійно демонструються документальний фільм Андрія Лисецького «Земля Івана» (2019) та підбірка відеофрагментів. В центрі експозиції — розмальований бубен, він згадується в інших творах.


Виставка «Хліб», що згадувалася вище, розпочала роботу ще 4 грудня. Вона міждисциплінарна: тут і живопис, і скульптура, і обрядові предмети, і господарчі, і документальні матеріали (як паперові документи, так і фотографії) та ще багато всього, що дозволяє з різних боків подивитись на таке явище, як хліб.


А вчора, 11 грудня, на найнижчому поверсі, біля кафе та гардеробу, було урочисто відкрито експозицію «100 кіз Лесі Патоки». Це авторське бачення найпопулярнішого образу українських народних свят.


Усі виставки працюють до 18 січня 2026 року.


Текст та фото — Олександр Зубко

Виставка «100 кіз Лесі Патоки»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
война, Россия, выставки, корабли, передовая, стихийные бедствия, #Євромайдан, Китай, живопись, мода, люди, НАТО, Україна, оккупация, акции, солдат, уикенд, Київ, визиты, ДСНС, Польша, военная техника, Донбасс, суд, футбол, пандемия, фотоконкурсы, зима, Сергей Смоленцев, Порошенко, традиции, путешествия, джаз, сборная Украины, дети, США, Дмитрий Дятлов, соревнования, ВСУ, искусство, фотография, спорт, Путин, фестивали, пожары, культура, праздники, Киев, политика, выборы, портрет, фотопроект, общество, пейзажи, самолеты, Новый Год, Зеленский, фотоподборки, Шахтер, полиция, коронавирус, Крым, карантин, город, Киевщина, ЗСУ, марш, обстрелы, пляжи, Львів, Майдан, Війна, терроризм, авиация, протесты, церковь, медицина, Одесса, туризм, природа, столкновения, Париж, женщины, Динамо, митинги, Бахмут, юмор, Александр Зубко, автомобили, дизайн, архитектура, Верховная Рада, технологии, Нацгвардия, мир, животные, учения, музыка, история, ВМС