НОВИНИ ДНЯ: До трьох знаків Зодіаку гроші потечуть рікою дуже скоро: хто розбагатіє  Росія відкрила ще один фронт: в Офісі президента попередили про атаки на українців  Під час захоплення Мадуро США застосували загадкову зброю — New York Post  Кадиров при смерті: хто може очолити Чечню і чого очікувати від Росії  Регіони РФ охопила фінансова криза: розвідка дізналася, де найгірша ситуація  Зеленський та Буданов спланували роботу Офісу президента: чим займатимуться  Протести в Ірані набирають обертів: у другому за величиною місті розірвали держпрапорвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі

Три виставки проходять в Українському домі

Остання, «Земля Івана», відкрилася ввечері 12 грудня, на найостаннішому — п’ятому поверсі Національного центру «Український Дім». Тут експозиції влаштовуються вкрай рідко, тим цікавіше сюди потрапити і принагідно роздивитись вітражі під самою стелею і споглянути крізь усі поверхи вниз, на монументальну частину виставки «Хліб».


Експозиція під дахом присвячена художникові Івану Приходьку, якого не стало цього року. Його жанр — наївне мистецтво, але це не тому, що надбання майстрів були для нього недоступні. Навпаки, він вчився все свідоме життя і вибір стилістики був глибоко усвідомлений. Більше всього представлено його живопису, також є скульптури, і на двох великих екранах постійно демонструються документальний фільм Андрія Лисецького «Земля Івана» (2019) та підбірка відеофрагментів. В центрі експозиції — розмальований бубен, він згадується в інших творах.


Виставка «Хліб», що згадувалася вище, розпочала роботу ще 4 грудня. Вона міждисциплінарна: тут і живопис, і скульптура, і обрядові предмети, і господарчі, і документальні матеріали (як паперові документи, так і фотографії) та ще багато всього, що дозволяє з різних боків подивитись на таке явище, як хліб.


А вчора, 11 грудня, на найнижчому поверсі, біля кафе та гардеробу, було урочисто відкрито експозицію «100 кіз Лесі Патоки». Це авторське бачення найпопулярнішого образу українських народних свят.


Усі виставки працюють до 18 січня 2026 року.


Текст та фото — Олександр Зубко

Відкриття виставки «Земля Івана»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
терроризм, авиация, уикенд, автомобили, соревнования, джаз, Шахтер, фотография, праздники, учения, мода, Сергей Смоленцев, пляжи, коронавирус, футбол, Париж, обстрелы, солдат, ВМС, архитектура, живопись, путешествия, Китай, Новый Год, Киев, Путин, #Євромайдан, культура, суд, природа, Донбасс, корабли, Польша, люди, Одесса, акции, медицина, Порошенко, Крым, женщины, сборная Украины, Динамо, пандемия, Майдан, фестивали, спорт, пожары, церковь, Верховная Рада, выставки, искусство, марш, выборы, столкновения, фотопроект, протесты, зима, НАТО, традиции, Бахмут, Киевщина, Війна, общество, дети, фотоконкурсы, карантин, политика, животные, ЗСУ, Київ, визиты, ДСНС, митинги, дизайн, стихийные бедствия, юмор, Львів, туризм, США, ВСУ, фотоподборки, музыка, передовая, пейзажи, Україна, город, Дмитрий Дятлов, полиция, военная техника, война, Александр Зубко, история, мир, технологии, портрет, Россия, Нацгвардия, оккупация, самолеты, Зеленский