НОВИНИ ДНЯ: Не 18 і не 20: на яку температуру виставити кондиціонер у спеку, щоб не переплачувати  Буде штормити: якою буде магнітна буря 28 липня та як вберегтися метеозалежним  Духовка стане як нова: як відмити навіть застарілий жир і нагар без дорогої хімії  Гороскоп на 28 липня за картами Таро: Козерогам - нові знання, Стрільцям - проявити рішучість  Покладіть брудні шкарпетки в пакет на хвилину — і навіть старі й сірі стануть білішими за сніг  Магнітні бурі, прогноз на три дні: чого очікувати від сонячної активності 28–29 липня  У цей період серпня рослини "спатимуть": що показує посівний календар на серпень місяцьвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
03.05.2026   Київ, КМАМ ім. Р.М. Глієра, Caribbean club   Олександр Зубко

XV Міжнародний день джазу у світі та в Україні

Призначити 30 квітня кожного року як дату, присвячену цьому музичному жанру — таке рішення було оголошено ЮНЕСКО ще у 2011 році, а перші події відбулися вже наступного року.

Вони включають великі та малі концерти, освітні події та інші заходи, які відбуваються безпосередньо або віддалено. Більшість з них припадають на останній день квітня, але значна частина відбувається раніше. Організатором є неурядова організація Інститут джазу Хербі Хенкока (Herbie Hancock Institute of Jazz) (США) та дирекція ЮНЕСКО. В новині сайту Міжнародного дня джазу від 2 травня сказано, що цього року заходи відбулися більше, ніж в 190 країнах та на всіх континентах. Так, включно з Антарктидою.

Звісно, відзначають це свято і в Україні. Якщо скласти афішу джазових подій, стане очевидно, що 30 квітня їх більше, ніж в будь-який інший день року. Більшість концертів офіційно оголошують себе причетними до свята, проте не всі здогадуються зареєструвати свої заходи на офіційному веб-сайті Міжнародного дня джазу. Проте деякі з джазових діячів таке зробили, їх можна знайти у відповідній вкладці.

Ми пропонуємо вашій увазі репортажі з двох концертів, що відбулися в Києві 30 квітня. Перший — звітний концерт кафедри джазу Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра, він пройшов в одному з концертних залів цього навчального закладу і відомий як 43JazzClub. Цей концерт був підтверджений як подія в рамках Дня джазу. Другий — виступ вокалісти Аніко Долідзе з її біг-бендом. Він також присвячений святу джазу, про що було вказано на афіші. Цікаво, що перший концерт цього колективу також відбувся саме 30 квітня, але дев’ять років тому, і так само був присвячений Дню джазу, і на цій же сцені — у Caribbean Club.

А головною подією свята традиційно є Зірковий глобальний концерт (All-Star Global Concert), який вже давно транслюється у прямому ефірі на Youtube. Цього року він відбувся у Ліричній опері Чикаго (Lyric Opera of Chicago) — одному з найбільших оперних залів США.

Текст та фото — Олександр Зубко. 

 

 

Виступ Aniko Dolidze Big Band, Caribbean Club, Київ, 30.04.2026

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
люди, ЗСУ, дизайн, соревнования, Росія, Путин, суд, фотография, живопись, полиция, Динамо, оккупация, самолеты, Майдан, Війна, город, футбол, женщины, фотоподборки, фотоконкурсы, уикенд, терроризм, зима, военная техника, фестивали, Одесса, ВМС, Россия, Дмитрий Дятлов, марш, выборы, Париж, природа, пандемия, коронавирус, акции, Александр Зубко, искусство, стихийные бедствия, передовая, Сергей Смоленцев, автомобили, фотопроект, церковь, пляжи, Велика Британія, медицина, #Євромайдан, Китай, Україна, Верховная Рада, обстрелы, ДСНС, мода, общество, праздники, ВСУ, дети, технологии, Бахмут, Киев, пожары, мир, солдат, авиация, история, карантин, выставки, Нацгвардия, Порошенко, Польша, Шахтер, США, столкновения, сборная Украины, Новый Год, Зеленский, Киевщина, война, джаз, Київ, туризм, животные, портрет, путешествия, традиции, Донбасс, пейзажи, архитектура, корабли, музыка, протесты, политика, спорт, митинги, юмор, культура, НАТО, Львів, учения