НОВИНИ ДНЯ: Три знаки Зодіаку ось-ось отримають особливу підтримку Всесвіту: що на них чекає  Російська еліта виводить мільярди з-під контролю Путіна під час війни - Bloomberg  Росія вигадала спосіб захистити "тіньовий флот" у Чорному та Азовському морях  Чому двієчники досягають успіху частіше, ніж ті, хто добре вчився: учені дали остаточну відповідь  Чи буде вихідний на День Незалежності України 2026 року: українцям дали остаточну відповідь про 24 серпня  Росія масово перекидає ППО з Арктики через атаки українських дронів, - ЗМІ  8 квітів із солодким ароматом, які перетворять ваш сад на місце для релаксаціївсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
07.06.2026   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

Новий мілітарний пейзаж та інші виставки Київської картинної галереї

2 червня в Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрилася виставка «Новий мілітарний пейзаж». На ній представлені роботи двох авторів, які утворюють творчу групу Forest Brothers: Ігоря Гусєва та Стаса Жалобнюка. 

Переважно це живописні пейзажі, а також малюнки на основі з сторінок радянських ідеологізованих книжок, аплікації та інші експериментальні роботи. Вони розміщуються на першому поверсі музею, у лівому крилі. Виставка працюватиме до 12 липня. 

Наразі працюють всі зали музею і навіть непарадна сходова клітка між першим та другим поверхами. В останньому випадку це виставка «Твоє світло» трьох авторок: Ганни Гідори, Ганни Криволап та Ганни Миронової. Це переважно живопис, роботи розташовані у залах другого поверху лівого крила, під скляним дахом та, як вже згадувалося, на сходах. Експозиція працює до 5 липня.

У приміщеннях другого поверху але правого крила триває персональна виставка художниці Руслани Потапенко «Геометрія світла». Це живописні картини, створені під впливом ікон. Експозиція працює до 20 червня.

Інші приміщення другого поверху займає виставка «Ілля Рєпін. Реаліст і мрійник». Легко здогадатись, що вона складається з робіт одного з найвідоміших живописців України та колишньої Російської імперії. Більшою частиною вони є часткою фондів «Київської картинної галереї». Також надали свої експонати (картини, документи, книжки) Національний музей Тараса Шевченка, Національний художній музей України, Артфундація «Дукат». Виставка працюватиме до 30 вересня.

В маленькому залі на першому поверсі, справа, триває виставка «Херсон. Шовкуненко. Врятоване». Тут представлено дев’ять робіт художника, які уникли викрадення з Херсонського обласного художнього музею під час окупації: вісім знаходились на реставрації в іншому місті, одна не була помічена загарбниками у музеї. Велика виставка Олексія Шовкуненка тут проходила півтора роки тому, ми про це розповідали. Ця ж експозиція працює до 26 липня.

Текст та фото — Олександр Зубко

Виставка «Геометрія світла». Національний музей «Київська картинна галерея», Київ, 02.06.2026

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
авиация, #Євромайдан, Россия, Путин, война, автомобили, Донбасс, суд, традиции, Бахмут, Сергей Смоленцев, дети, Киевщина, Китай, США, выставки, церковь, Динамо, люди, солдат, культура, искусство, общество, учения, Київ, уикенд, футбол, коронавирус, Війна, мода, город, Львів, технологии, праздники, акции, обстрелы, протесты, полиция, пляжи, оккупация, Шахтер, портрет, фотоподборки, столкновения, Порошенко, Польша, митинги, джаз, самолеты, ДСНС, мир, зима, животные, корабли, живопись, пожары, история, Росія, терроризм, соревнования, Верховная Рада, Нацгвардия, выборы, Зеленский, сборная Украины, путешествия, спорт, Україна, медицина, природа, передовая, ВСУ, пейзажи, НАТО, Майдан, фотография, фестивали, музыка, Александр Зубко, военная техника, стихийные бедствия, марш, Одесса, Велика Британія, женщины, юмор, фотоконкурсы, ВМС, политика, карантин, Париж, ЗСУ, туризм, дизайн, Дмитрий Дятлов, Киев, пандемия, архитектура, Новый Год, фотопроект