Фото і Відео
Фоторепортажі
#Жовтоблакить. Як зробити серп і молот патріотичними, а Леніна перетворити на козака
Відтоді, як в Україні почався процес декомунізації, з пам’ятниками і творами мистецтва радянського періоду, що перебувають у публічному просторі, почали відбуватися трансформації.
Zaborona.com публікує добірку знімків, які протягом трьох рокiв зробила дослідниця Євгенія Моляр під хештегом #Жовтоблакить.
«Після подій на Майдані у 2014 році в Україні з’явився тренд на кольори державного прапора, – описує Моляр добірку. – Масово розмальовувались паркани, мости, автомобільні відбійники, як ствердження патріотичного поступу. Тоді багато де можна було побачити людей із скриньками “на фарбу”. Досить швидко цей емоційний порив минув, фарба на парканах потемніла та облущилась, і настав час справжньої #жовтоблакиті. Тепер #жовтоблакить це спосіб знешкодження проявів ворожої ідеології в публічному просторі. Все, що не можна декомунізувати шляхом знищення треба пофарбувати».
Закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки» був прийнятий 9 квітня 2015 року. 15 травня закон був підписаний президентом і набув чинності. У рамках декомунізації було перейменовано близько тисячі населених пунктів і 52 тисячі топонімів, демонтовано приблизно 2,5 тисячі пам’яток, з яких понад 1,5 тисячі були монументами на честь Леніна.