НОВИНИ ДНЯ: Стало відомо, коли може з'явитися мирна угода між Україною та Росією  В РФ паніка через новий наступ біля Курська: експерт назвав головні результати операції ЗСУ  Крем-брюле: рецепт смачного французького десерту  Сатурн без кілець: коли можна побачити унікальне явище  До України йде потепління: якою буде погода 9 січня  В Україні 9 січня утримається тепло, переважно без опадів  До України йде потепління: якою буде погода 9 січнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
11.03.2020   Україна   Укрінформ

Україна відправила на переробку першу партію батарейок

Перші 20 тонн батарейок з України 11 березня відправили на переробку на завод GreenWEEE у Румунії. Про це повідомили у пресслужбі руху "Батарейки, здавайтеся!"
"11 березня перші 20 тонн батарейок з України відправили на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії. Для відправки активісти завантажили 1 мільйон батарейок у 80 бочок. За даними організаторів, цією відправкою вдалося врятувати від безповоротного забруднення 1600 гектарів землі - приблизно 2000 футбольних полів", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що досі жодна з батарейок, які збирали в Україні, не доходили до реальної переробки. В кращому випадку, стверджують активісти, батарейки залишали на складах, у гіршому – викидали в землю, забруднюючи природу. Так відбувалося тому, що за переробку батарейок потрібно платити.
У пресслужбі поінформували, що кошти на переробку перших 20 тонн вдалось зібрати завдяки пілотному проєкту моделі розширеної відповідальності виробника кількох торгових мереж, який стартував в грудні 2019 року.
"Тепер переробка всіх батарейок, зібраних в цих мережах, фінансується імпортерами батарейок Duracell, VARTA, GP, Hausmark та мережею із продажів нових батарейок (як у Європі)", - додали активісти. Іншу частину коштів на переробку забезпечили відповідальні компанії та організації, які упродовж останніх 8 років збирали батарейки у себе в магазинах, в офісах, у людей. Ліцензійний підрядник, який забезпечує відправку, – ТОВ “Екологічні інвестиції”.
"Щорічно в Україну ввозять 3250 тонн батарейок, лише за статистикою білого імпорту. Це означає, що сьогоднішня відправка – близько 0,5% всіх батарейок, які викидаються в нашій країні кожен рік", - наголосили активісти. Вони закликають підтримати законопроєкт, спрямований на впровадження відповідальності виробників та імпортерів за переробку батарейок.
"Щоб вирішити проблему забруднення системно на рівні країни, народні депутати мусять невідкладно голосувати за проєвропейський закон України про відходи, який уже зареєстрований за номером 2207-1 і до розробки якого ми долучились. Ціль законопроєкту – зробити модель відповідальності виробника обов’язковою для всіх компаній, які заробляють на продажі батарейок в Україні", - сказала голова руху "Батарейки, здавайтеся!" Любов Колосовська.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
передовая, политика, Донбасс, США, Китай, ВСУ, пляжи, Майдан, Путин, искусство, Війна, фестивали, пандемия, фотография, Нацгвардия, выставки, музыка, портрет, спорт, Зеленский, общество, Киевщина, Сергей Смоленцев, мода, полиция, Україна, город, война, столкновения, фотоконкурсы, мир, Бахмут, Париж, праздники, традиции, Київ, дизайн, история, марш, суд, #Євромайдан, самолеты, ДСНС, фотоподборки, Дмитрий Дятлов, женщины, Александр Зубко, церковь, технологии, Верховная Рада, пожары, зима, стихийные бедствия, живопись, животные, карантин, оккупация, природа, корабли, митинги, автомобили, ВМС, выборы, Одесса, Крым, ЗСУ, юмор, дети, Порошенко, НАТО, люди, солдат, учения, протесты, Динамо, авиация, акции, футбол, коронавирус, Киев, соревнования, уикенд, Россия, Новый Год, Польша, военная техника, Шахтер, пейзажи, культура, фотопроект, путешествия, сборная Украины, экология, визиты, архитектура, обстрелы, Львів, терроризм, туризм, медицина