НОВИНИ ДНЯ: Що посадити у квітні у відкритий ґрунт, теплицю та на розсаду: шпаргалка для дачника  В Україні 6 квітня дощитиме, вдень прогріє до +20°  РФ співпрацюватиме з Китаєм через ситуацію на Близькому Сході — що заявили  Путін не боїться НАТО: Трамп знову назвав Альянс "паперовим тигром"  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 6 квітня  Україну знову накриють дощі: якою буде погода 6 квітня  Гроші вже на горизонті: 3 знаки зодіаку, які входять у період достатку до 19 квітнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
14.04.2020   США   Радіо Свобода

Уроки карантину зі США: Філадельфія і Сент-Луїс у розпал «іспанки» в 1918-му

Історія зберігає уроки того, як країни боролися з епідеміями, а світ ­– із пандемією. «Іспанський грип», який століття тому поширився по всьому світі, забрав життя мільйонів людей. У найгіршій перспективі коронавірус буде порівнянний із «іспанкою».
У розпал пандемії «іспанського грипу» в 1918 році у Філадельфії, найбільшому місті штату Пенсильванія у США, не скасували помпезний парад. Інше місто у США, Сент-Луїс, навпаки, скасувало всі публічні заходи і відразу ж запровадило суворі карантинні заходи. В результаті в Філадельфії було набагато більше смертей від «іспанки», ніж у Сент-Луїсі. Чисельність населення Філадельфії становила тоді 1,7 мільйона осіб, а в Сент-Луїсі жили трохи більше ніж 680 тисяч, він був четвертим за чисельністю населення містом у США. І, якщо порівнювати за чисельністю населення з Філадельфією, то в Сент-Луїсі повинні були б померти трохи менше ніж 4800 людей. А померли 700. А в Філадельфії не пережили цю хворобу 12 тисяч людей.
Як пандемію «іспанки» пережили в Філадельфії і Сент-Луїсі, містах, що за півтори тисячі кілометрів одне від одного, розповідаємо в фотогалереї.

Протягом 1918 року у Філадельфії пройшло кілька таких парадів. Їхньою метою було зібрати якомога більше охочих купити державні облігації. Але те, що відбувалося в місті 28 вересня, за масштабами не могло зрівнятися ні з однією урочистістю. Влада міста вирішила не скасовувати заходи. На них зібралися близько 200 тисяч осіб. Через три дні в лікарнях Філадельфії не залишилося жодного вільного місця. А лікарень у той час було чимало – 31

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
карантин, Війна, Шахтер, юмор, Путин, митинги, автомобили, акции, столкновения, футбол, уикенд, пандемия, #Євромайдан, Динамо, женщины, обстрелы, церковь, пейзажи, Дмитрий Дятлов, технологии, Київ, протесты, животные, джаз, портрет, город, мир, Париж, фотоподборки, Нацгвардия, природа, фестивали, медицина, Россия, передовая, суд, Киев, путешествия, туризм, Бахмут, Польша, традиции, Киевщина, Крым, полиция, искусство, Одесса, корабли, общество, фотоконкурсы, учения, война, марш, авиация, терроризм, соревнования, солдат, Майдан, Україна, стихийные бедствия, Донбасс, ВСУ, ВМС, сборная Украины, спорт, ЗСУ, Зеленский, оккупация, Порошенко, политика, музыка, выборы, выставки, Сергей Смоленцев, дети, коронавирус, праздники, США, живопись, визиты, пожары, НАТО, Новый Год, зима, культура, ДСНС, Китай, Верховная Рада, люди, архитектура, пляжи, фотография, Александр Зубко, дизайн, фотопроект, история, Львів, самолеты, мода, военная техника