НОВИНИ ДНЯ: Путін продовжує мілітаризацію російської молоді: в ISW оцінили наміри диктатора  Прем'єр Грузії пригрозив президентці в'язницею, якщо та залишиться на посаді  Фінал війни наближається: чотири сценарії для України  Салат "Шуба", але з оригінальним інгредієнтом: здивуйте гостей за новорічним столом  Собор Пресвятої Богородиці 2024 року: коли, історія, традиції та сильна молитва  Майже 20% усього експорту: названі найпопулярніші в Україні вживані авто з США  Чи заборонили остаточно мобілізацію після 50 років: у Верховній Раді поясниливсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі

Свята Софія у Стамбулі: історія у фото

10 липня Вищий адміністративний суд Туреччини дозволив перетворити собор Святої Софії у Стамбулі в мечеть. Того ж дня президент Реджеп Таїп Ердоган підписав відповідний указ.
Вселенський патріарх Варфоломій, духовний провідник православної християнської церкви раніше виступив проти такого рішення. Він заявляв, що «перетворення Святої Софії на мечеть розчарує мільйони християн у всьому світі». Він вказував, що Айя-Софія завдяки своїй сакральності є «життєво важливим центром, де Схід приймає Захід», і зміна статусу на мечеть «розірве ці два світи».
Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) Епіфаній пізніше висловив підтримку позиції Вселенського патріарха в питанні собору Святої Софії у Стамбулі.
«Собор Святої Софії у Константинополі для українського народу є особливим місцем, адже згідно з літописом саме в ньому посли великого нашого князя Володимира під час богослужіння відчули божественну присутність», – зазначив Епіфаній.
За повідомленням видання Vatican News, папа Римський Франциск заявив, що ситуація із собором Святої Софії в Туреччині «завдає великої скорботи». «Море відносить далеко мою думку, до Стамбула. Маю на увазі Святу Софію. Це завдає мені великої скорботи», – сказав Франциск.
Собор був збудований у 532-537 роках за наказом візантійського імператора Юстиніана І. Айя-Софія був найбільшою церквою Християнського світу впродовж близько тисячоліття. У 1204–1261 роках собор грецької православної церкви перетворили на римокатолицький собор. Це сталося в часи Латинської імперії. Зараз собор перебуває в переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Щороку пам'ятку відвідують мільйони туристів. За даними стамбульської влади, лише у 2019 році собор відвідали 3,7 мільйона туристів.

Вигляд із Мармурового моря: Айя-Софія (ліворуч) та Блакитна мечеть (праворуч) видніються вдалечині. Президент Ердоган, намагаючись приборкати хвилі критики, заявив: «Як і в усіх інших наших мечетях двері [Святої Софії] будуть відкриті для кожного – мусульманина чи немусульманина». Однак в інтерв'ю одному з турецьких ЗМІ він також заявив: «Остаточно ухвалює рішення про статус Святої Софії турецька нація, а не інші. Це наша внутрішня справа»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Львів, фотоподборки, Динамо, передовая, карантин, выставки, праздники, общество, искусство, Карпаты, Бахмут, визиты, политика, Зеленский, корабли, Крым, технологии, сборная Украины, животные, портрет, Порошенко, зима, митинги, солдат, пожары, пандемия, футбол, Киев, Сергей Смоленцев, Путин, пляжи, церковь, военная техника, традиции, столкновения, протесты, автомобили, архитектура, путешествия, Україна, Шахтер, живопись, Россия, фотопроект, суд, выборы, фотография, история, США, война, Донбасс, Майдан, юмор, дети, Киевщина, учения, Париж, полиция, авиация, стихийные бедствия, НАТО, Новый Год, акции, мир, культура, Київ, пейзажи, медицина, музыка, мода, Китай, соревнования, Польша, марш, Одесса, самолеты, город, природа, спорт, оккупация, ВСУ, ДСНС, Верховная Рада, фотоконкурсы, туризм, Нацгвардия, ВМС, терроризм, уикенд, женщины, фестивали, Дмитрий Дятлов, ЗСУ, дизайн, Александр Зубко, #Євромайдан, коронавирус, Війна, люди, обстрелы