НОВИНИ ДНЯ: Майже 90% компаній планують підвищити зарплати: на скільки вони зростуть у 2025 році  "Загарбати цілком й остаточно": політичний експерт назвав сценарій, який Путін підготував для України  Що робити, щоб буряк швидше зварився: 25 хвилин на будь-який розмір плоду — і каструля буде чистою  Церковний календар на грудень 2024 року: коли до дітлахів прийде святий Миколай і дата Різдва  На вихідних погода в Україні зміниться, - прогноз  Удари західними ракетами і системами по РФ змінять характер війни, - ISW  Рецепт сирної запіканки з манкоювсі новини дня
Політика
Україна
14.10.2023 442

Єдиний реєстр військовозобов’язаних вже працює: адвокат пояснив, які дані туди потрапляють

Адвокат розповів, чи можливо через реєстр розсилати повістки.

f127288111ce2c090ba562ee723368de_14.10.23

В Україні запрацював єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних і призовників, який містить інформацію про кожного військовозобов'язаного громадянина. Він наповнений вже на 90%. Пише ТСН. 

Адвокат Ростислав Кравець у коментарі сайту ТСН.ua розповів, що в реєстрі є дані про місце проживання, про освіту, інформація з податкової та інше.

“Практично вся інформація, яка є в “Дія”, є в цьому реєстрі також. Ну і також інформація про здоров’я, вакцинацію і таке інше. Тобто фактично це створений такий єдиний електронний реєстр, в який помістили всю інформацію про громадян України”, – розповів адвокат.

Якщо військовозобов'язаний, наприклад, придбав автомобіль або став на облік в центр зайнятості – ця інформація також, ймовірно, потрапить у єдиний реєстр. Однак, за його словами, точно не відомо, як її будуть туди інтегрувати.

“Що стосується Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, звичайно, ця інформація їм нічим не допоможе. Я думаю, що мета цього реєстру зовсім в іншому, створення такої “мегабази” з інформацією на кожного громадянина України. Навіщо це – ми можемо тільки припускати. Об’єктивно, ця інформація для військового обліку абсолютно не потрібна. І прикладів таких “мегареєстрів” у жодній країні немає, крім України”, – каже Ростислав Кравець.

Адвокат вважає, що а допомогою такого реєстру стало можливим відслідковувати діяльність та місцезнаходження військовозобов’язаних. Адже держателі реєстру, Міністерство оборони, ТЦК СП та інші, можуть отримувати інформацію від міграційної служби стосовно будь-яких реєстрацій особи.

“Поки функції надсилання повісток в реєстрі немає. Аналогічна система є в Російській Федерації, “Госуслуги” в них називається, через неї надсилають електронні повістки. Українська система не встановлюється на жодні мобільні пристрої. А що стосується повідомлень через “Дія”, це законодавством не врегульовано” – розповів адвокат.

Для того, щоб надсилати електронні повістки, необхідно закріпити за кожним громадянином офіційну електронну адресу та номер телефону, наголошує адвокат.

“Як у банках фінансовий номер прив’язують. Інакше це не має жодного сенсу. Але я вважаю, що це буде досить сумнівним повідомленням про виклик до ТЦК СП”, – каже Ростислав Кравець.

Наразі повістка вважається врученою, якщо за документ власноруч розписався той, кому вона виписана.

Раніше ТСН.ua писав усе, що треба знати про е-реєстр, які дані будуть у базі та чи зможуть розсилати повістки онлайн.

Оценка материала:

5.00 / 2
Єдиний реєстр військовозобов’язаних вже працює: адвокат пояснив, які дані туди потрапляють 5.00 5 2
Політика / Україна
14.10.2023 442
Еще материалы раздела «Україна»