<
НОВИНИ ДНЯ: Лаваш у яйці з шинкою і помідорами: рецепт поживної страви для перекусу за 10 хвилин  Церковний календар на липень 2024 року: коли Собор святого архангела Гавриїла та Успіння святої Анни  Найтепліший місяць року: "Укргідрометцентр" спрогнозував, яка погода буде у липні  Мобілізація в Україні: скільки часу залишилося, щоб оновити дані в ТЦК та що чекає на ухилянтів  Замість піци: рецепт оладок з шинкою і помідором  Вже без дощів: як зміниться погода в Україні 26 червня  Як зрозуміти, що економіка росте, і до чого тут цінивсі новини дня
Політика
Європа
11.12.2023 425

Сприйняття ЄС європейцями погіршилося за останній рік, − Politico з посиланням на опитування

ЄС має серйозну проблему з негативним сприйняттям демократії у країнах блоку перед виборами до Європейського парламенту наступного червня.

Про це пише Politico з посиланням на дані опитування міжнародної дослідницької компанії Ipsos у Франції, Польщі, Хорватії, Італії та Швеції.

У той час як респонденти у цих країнах мають загалом позитивне ставлення до Євросоюзу, лише половина або навіть менше учасників опитування задоволені тим, як працює демократія на рівні ЄС.

Загалом люди набагато частіше вказували, що їхнє сприйняття ЄС погіршилося за останній рік, аніж навпаки.

Результати були особливо жорсткими у питанні про те, чи відчували респонденти вплив на формування політики євроблоку. Найбільше людей вважають, що мають “великий” або “деякий” вплив на ЄС, у Польщі, − понад 20%.

Опитування показало − лідерам ЄС є про що задуматись, пише Politico.

“Називати високопосадовців ЄС «необраними бюрократами» легко, а в деяких випадках і некоректно, оскільки деякі з найвищих посад затверджуються парламентом, а на інші завжди призначають (чиновників, – ред.). Але опитування показує, що виборці відчувають, що вони все менше і менше впливають на те, як працює вся машина в той час, як ЄС все більше і більше впливає на їхні життя”, − зазначає видання.

Аби впоратися саме з цими настроями, більшість партій у парламенті схвалили так звану систему провідних кандидатів або Spitzenkandidat, яка передбачає відбір кандидатів на найвищі посади. Наприклад, відповідно до системи на посаду голови Європейської комісії мав би призначитися головний кандидат від партії, яка отримала найбільшу кількість голосів на парламентських виборах.

“Але пригадайте, що було минулого разу? Лідери 27 країн-членів ЄС проігнорували Манфреда Вебера і поставили замість нього Урсулу фон дер Ляєн”, − зазначає Politico.

Усі великі політичні партії повідомили POLITICO, що назвуть головного кандидата напередодні виборів. Це включає консервативну Європейську народну партію, яка, як очікується, висуне фон дер Ляєн на другий термін. “Але зовсім невідомо, чи кандидат, який, найімовірніше, переможе в системі Spitzenkandidat, проводитиме традиційну кампанію − чи лідери просто знову обійдуть систему”, − йдеться у тексті.

Законодавство ЄС не передбачає, що сторони повинні обрати головного кандидата на посаду глави виконавчої влади. Але опитування показує, що політика ЄС все більше відривається від життя звичайних європейців і згодом політикам за це потрібно буде розплачуватися.

Оценка материала:

5.00 / 2
Сприйняття ЄС європейцями погіршилося за останній рік, − Politico з посиланням на опитування 5.00 5 2
Політика / Європа
11.12.2023 425
Еще материалы раздела «Європа»