НОВИНИ ДНЯ: Чи піде Зеленський на вибори президента: що говорять у його оточенні  Рецепт салату з копченою куркою кукурудзою, помідорами та сиром  В Україні очікується значне зростання цін на квартири: як здорожчає нова нерухомість  Синоптик Діденко назвала регіони, в яких 15 січня буде найхолодніше  Переговори Путіна та Трампа: Euractiv розповів, чого боїться Євросоюз  Тушкована капуста на сковороді: як приготувати її смачно без м'яса  В Україну повертається снігова погода. Де і коли чекати на опадивсі новини дня
Політика
Україна
06.01.2024 785

"Залужний був жорстко проти": що відбувалося на першому засіданні комітету Ради щодо законопроєкту про мобілізацію

Стало відомо, про що йшлося під час першого обговорення законопроєкту про мобілізацію на засіданні Комітету з нацбезпеки Верховної Ради України.

471db90d80e287e0b80ef3c22d22512c_06.01.24

Парламентський Комітет з національної безпеки та оборони разом із керівництвом ЗСУ та Міноборони 4 січня почав розгляд урядового законопроєкту про мобілізацію (Про вдосконалення мобілізації та військового обліку). Депутати та військове керівництво вже почали обговорювати можливі правки щодо найсуперечливіших норм законопроєкту. Пише ТСН. 

Подробиці повідомляє NV з посиланням на джерела серед учасників засідання.

"Були дуже емоційні обговорення. І щодо норм по інвалідності (в запропонованому документі є норма про мобілізацію осіб із третьою групою інвалідності – ред.), і щодо електронних повісток. Ми запитували, чому цю норму внесли й навіщо. Наприклад, як буде вручатися електронна повістка, як вони бачать створення електронного кабінету. З деякими зауваженнями нашими вже погоджуються", – йдеться в повідомленні.

За словами співрозмовника NV у комітеті, головнокомандувач Валерій Залужний з деякими запропонованими нормами жорстко не погоджувався.

"Він виступив проти норми про залучення до армії ув’язнених і засуджених. Він каже: армія – це що, для поганих людей? Це не так. Але він також сказав: мені потрібні люди, росіяни вже призвали 400 тис. і на червень готують ще декілька сотень тисяч, до 400 тис. Ким мені воювати? Або звертатися до світу і там просити людей, або ви йдіть воюйте, якщо не забезпечите", – повідомляє співрозмовник видання.

Залужний також наголосив, розповідає нардеп, що кожне життя намагатимуться зберегти. Зокрема, на кожного призваного обіцяють виділяти по 80 днів навчання.

Ще одне джерело в комітеті каже, що нардепи від "Слуги народу" зараз хочуть домовитися, щоб створити новий, комітетський законопроєкт.

"Позиція іншої частини депутатів, щоб до документу були внесені зміни, і Кабмін сам вніс оновлену версію з правками, а не перекладав відповідальність на парламент", – каже співрозмовник.

Планується, що засідання комітету триватимуть до суботи включно.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки в закритому режимі впродовж трьох днів розглядатиме законопроєкт. Разом із посиленням процесу мобілізації до ЗСУ в Україні можуть змінитися і правила бронювання військовозобов'язаних. Умова проста – вихід із тіні та сплата податків. Зазнали змін і правила перетину кордону народними обранцями.

Чи зможуть тепер депутати "працювати” на лазурних узбережжях, що буде з "фішкою" від влади про відстрочку "за гроші" та які пункти скандального законопроєкту можуть змінити – йдеться в ексклюзиві Вікторії Панченко на TSN.UA.

Оценка материала:

5.00 / 2
"Залужний був жорстко проти": що відбувалося на першому засіданні комітету Ради щодо законопроєкту про мобілізацію 5.00 5 2
Політика / Україна
06.01.2024 785
Еще материалы раздела «Україна»