НОВИНИ ДНЯ: Чому Байден дозволив бити далекобійною зброєю по Росії: деталі від Reuters  Кім Чен Ин заявив про небезпеку ядерної війни  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільше  Жителів низки регіонів України попередили про ожеледицю на дорогах у найближчу добу  Мокрий сніг і різкі перепади температури: яку погоду в Україні очікувати 23 листопада  На вихідних Україні прогнозують від -4 до +13, у суботу - дощі з мокрим снігом  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброювсі новини дня
Політика
Світ
24.03.2024 407

Ядерні погрози Путіна: які цілі переслідує господар Кремля – Financial Times

Російський президент намагається формувати рішення у Вашингтоні та інших столицях НАТО, застосовуючи форму впливу, яка називається "військовим стримуванням".

63a833a7cb849f5d8ba4ee5db98677d0_24.03.24

Погрози президента Російської Федерації Володимира Путіна застосувати ядерну зброю спрямовані на те, щоб занепокоїти республіканців у Конгресі США та змусити їх і надалі стримувати американську підтримку України. Пише ТСН. 

Про це пише Financial Times.

У виданні зауважили, що господар Кремля сподівається формувати рішення у Вашингтоні та інших столицях НАТО, застосовуючи форму впливу, яка називається "військовим стримуванням".

“Військове стримування в нинішній війні в Україні не є впорядкованим і часто здається ірраціональним. Але воно працює”, – йдеться у публікації.

У виданні нагадали стратегію, озвучену президентом США Джо Байденом на початку війни: не ступати на територію України, але надати Україні всю допомогу, яку могли зібрати союзники по НАТО.

Така стратегія призвела до встановлення чітких правил гри для США і Росії: американці надали Україні ракети дальнього радіусу дії, але не дозволили українцям використовувати їх для завдавання ударів по російській території. Росія натомість не завдавала ударів по території НАТО, але робила все можливе, щоб знищити західну військову техніку, щойно вона прибувала до України.

"Українці також грають у гру військового стримування, причому з неабияким успіхом. Їхні атаки на російські військово-морські сили відтіснили російський флот до східних районів Чорного моря, за межі досяжності українських ракет", – пише Financial Times.

Завдяки цьому з’явилася можливість створення судноплавного коридору в західних регіонах Чорного моря. Це була ще одна форма військового стримування, підкріплена інтересами судноплавства і страхування.

Видання також вважає, що сили стримування досі працювали, особливо в запобіганні ядерній ескалації.

Нагадаємо, під час послання до Федеральних зборів 29 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що стратегічні ядерні сили Росії перебувають у стані повної боєготовності.

Оценка материала:

5.00 / 2
Ядерні погрози Путіна: які цілі переслідує господар Кремля – Financial Times 5.00 5 2
Політика / Світ
24.03.2024 407
Еще материалы раздела «Світ»