НОВОСТИ ДНЯ: Чи буде взимку контрнаступ: полковник ЗСУ в запасі Світан розповів, чого очікувати  Грудень в Україні почнеться з 12-градусних морозів   Жданов розповів, чому Україна не висуває Білорусі ультиматум через участь у війні  Прорахунки були фатальними. У США перевіряють невірні прогнози по війні в Україні, - ЗМІ  Мобілізований росіянин у середньому живе одну атаку – експерт  Народний синоптик розповів, чи довго в Україні протримаються морози та коли знову потепліє  "Вимагаємо виведення військ з території України та повернення всіх солдатів додому": у РФ почали бунтувати матері російських вояківвсе новости дня
Колонки
Андрiй Любка
13.06.2012 5334

Євро-2012 в Україні: бенкет під час чуми

Важливо розуміти, що Україна, яка отримала право приймати чемпіонат Євро-2012, і Україна, в якій він відбувається, - дві кардинально різні держави.

У день відкриття футбольного чемпіонату Євро-2012 ми з друзями організували у Варшаві акцію «Євро в Україні — бенкет під час чуми». Можна довго розмірковувати чи потрібно було нам насправді Євро, чи добре Україна змогла підготуватися до нього, чи отримає наша держава якусь користь від нього, але чемпіонат вже відкрився, тож залишається лише привітати його і радіти спортивному святу континентального масштабу.

Однак, у вирі й шумі різноманітних футбольних новин, за якими спостерігає вся Європа, важливо не загубити ще один важливий месидж: допоможіть нам рятувати нашу країну. Адже чемпіонат проходить зовсім не в тій державі, яка його отримала. Нагадаю, що право приймати Євро отримала після Помаранчевої революції й стрімкого повороту в сторону Європейського Союзу. Це був подарунок нам за сотні тисяч прекрасних сучасних українців, які вийшли на вулиці протестувати проти брутальних фальсифікацій і обмеження громадянських прав і свобод. Це був подарунок нам за те, що власними силами почали втілювати свою мрію — європейську Україну. Це була подяка за перші справді вільні вибори в Україні в 2006 році, котрі відповідали всім критеріям демократії. Тоді перед нашою державою відкривалися величезні перспективи, ми, як і весь світ, чекали швидких реформ і прогресу. Світ вірив в нас, а ми вірили в Україну.

liubka

Андрій
Любка

український поет, перекладач і есеїст.

Автор збірок поезій «Вісім місяців шизофренії» (2007) та «ТЕРОРИЗМ» (2008).  Лауреат літературних премій «Дебют» (2007) та «Київські лаври» (2011). Учасник багатьох українських та європейських літературних акцій та фестивалів.  Окремі твори перекладені угорською, чеською, португальською, німецькою, англійською, російською та польською мовами.

Минуло всього кілька років і в ці дні Євро-2012 відбувається в Польщі і... в зовсім іншій державі, ніж Україна зразка 2007 року. Тепер це країна, в якій після приходу до влади Януковича відбувся конституційний переворот. Країна, в якій для всіх громадян звичним стало слово «Сім'я», що означає концентрацію влади в руках однієї, скріпленої кримінальними зв'язками, родини; а бюджет держави розкрадається відповідно до міри наближення до тіла «гаранта». Країна абсурду, в якій найбільшими корупціонерами є урядові антикорупційні інституції, а поняття «правоохоронець» і «правозахисник» найбільшими ворогами. Країна, в якій резиденція Президента є найбільш промовистим прикладом незаконних розкрадань, корупції й — що особливо сумно — примітивного несмаку. Країна, в якій лідери найбільших опозиційних сил за гратами, а вся країна теж вже обнесена майже колючим дротом — міжнародною політичною ізоляцією. Країна, де за бізнесом призначаються «смотрящі», а маски-шоу силових структур стали ледь не щоденними. Країна, в якій Парламент обгороджений парканом, вулиці в якій перекривають для проїзду владних кортежів, в якій громадянин запросто отримує кийком по голові на вже й так судовим рішенням забороненому опозиційному мітингу. Ось в якій країні триває футбольний чемпіонат Євро-2012.

Нашим — українців — завданням є не послаблювати тиск на злочинну владу ані на мить, незважаючи ні на іноземних туристів, ні на кийки міліції. Навпаки, нашестя іноземних гостей і ЗМІ слід використати на користь боротьбі проти режиму Януковича. На жаль, ми не можемо собі дозволити місяць перепочинку з бандитами при владі. 8 червня українці Варшави звернулися до футбольних фанів з усієї Європи з такими словами: «Чемпіонат Європи – це можливість змінити лідерів не лише в футболі, а й у цілій країні. Це шанс вплинути не лише на перебіг матчу, а й на перебіг історії. Це привід стати не тільки футбольним фаном, а й фаном демократії в Україні. Бойкот режиму Януковича – це не бойкот українцям. Це бойкот українцями. Бойкотуймо злочинний режим в Україні разом з нами! Україна потребує фанів демократії!»

Бо всі ми - і українці, і європейці - маємо нарешті зрозуміти, що режим в Україні — навіть гірший, ніж у вже хрестоматійній Білорусі, бо в нас не політична, а політично-кримінальна диктатура. Диктатура, крах якої можемо пришвидшити тільки всі разом.

Оценка материала:

4.63 / 24
Євро-2012 в Україні: бенкет під час чуми 4.63 5 24
13.06.2012 5334
comments powered by Disqus
Еще колонки: Андрiй Любка
 • Прощання з літом: Зима буде довгою Прощання з літом: Зима буде довгою

  Після того випадку в готелі ще довго панував переполох. Манекенного типу рецепціоністки хоч і намагалися створити хорошу міну при поганій грі, усміхалися й робили вигляд, буцімто нічого не сталося, але ВСІ про це вже знали. Знали старші пані, літні німкені, які у своїх величезних капелюхах походжали терасами – тепер вони не дивилися навколо, а лише собі під ноги.

 • Політична премія Дарвіна: "гасконці" Коломойського і "Правий сектор" змагаються в електоральному самогубстві Політична премія Дарвіна: "гасконці" Коломойського і "Правий сектор" змагаються в електоральному самогубстві

    Колись їхня історія може увійти до підручників з політології, політичного піару і словника літературознвчих термінів (стаття про трагікомедію). Справді, треба мати неабиякий талант і здібності, щоб так швидко вбити себе і свої перспективи. Раніше здавалося, що найбездарнішим політичним проектом в історії України є "Наша Україна" Ющенка. Тепер місце на п'єдесталі політичної премії Дарвіна впевнено здобувають "Правий сектор" і липкорукі "гасконці" Коломойського.

 • Двадцять років різанині в Сребрениці: Росія знову на боці зла Двадцять років різанині в Сребрениці: Росія знову на боці зла

  20 років тому, посеред спекотного липня 1995-го, відбувся найбільший злочин після закінчення Другої світової війни – етнічна чистка в боснійському місті Сребрениця. За різними підрахунками, військові і парамілітарні підрозділи Республіки Сербської тоді вбили 8 000 боснійських чоловіків (мусульман), тобто все чоловіче населення міста у віці від 12 до 70 років.

 • Ідеї Ганни Гопко пішли в народ, або Безалкогольний День народження Ідеї Ганни Гопко пішли в народ, або Безалкогольний День народження

  Їй-Богу, за 27 років життя я встиг утнути чимало дурниць, взяти найактивнішу участь у багатьох ідіотських ініціативах, палко підтримувати абсурдні ідеї, але одного разу трапилася зі мною подія, від спогадів про яку стає моторошно. Безалкогольний День народження. Погодьтеся, навіть звучить так, ніби йдеться про якесь жахливе знущання над людиною. Зрештою, так і було.

 • "Бей хохлов, спасай Россию": гол Шевченка збірній Росії, або Як я став русофобом "Бей хохлов, спасай Россию": гол Шевченка збірній Росії, або Як я став русофобом

  Мої геополітичні погляди сформувалися протягом 13 хвилин. Сталося це жовтневого вечора 1999 року під час футбольного матчу Україна-Росія. Це був останній вечір дитинства й перший вечір юності; маркером порогу стало те, що тоді я востаннє в житті плакав перед телевізором. А все через те, що збірна Україна програвала Росії 1:0. Більшої катастрофи годі було й уявити.