<
НОВИНИ ДНЯ: Бойових вильотів на F-16 поки немає – все інше можливе: генерал заінтригував щодо постачання західних літаків  Як приготувати домашні хотдоги в духовці  У Генштабі повідомили, кому з чоловіків потрібно йти до ТЦК  Глава Rheinmetall закликав Німеччину до збільшення військових витрат  Експерт про удари СБУ по НПЗ РФ: "Путіна саджають на болісний шпагат"  Рубані котлети з індички: швидкий рецепт  Україну накриють дощі з грозами: карта погоди на Великдень і Світлу Седмицювсі новини дня
25.10.2013 12:52 2308

У малого підприємництва України є шанс стати європейським

24 жовтня 2013 року Український союз промисловців і підприємців (УСПП) спільно з компанією «Емвей Україна» провів круглий стіл на тему «Малий бізнес в Україні: який в нього шанс стати європейським?» В дискусії брали участь провідні представники громадських асоціацій, банків, аудиторських компаній, міжнародних організацій та бізнес-експертів.

Цей захід розпочав серію регулярних конференцій, ініційованих УСПП в рамках співпраці з компанією «Емвей Україна» з метою підтримки розвитку національного підприємництва. Головна ідея у тому, щоб не лише обговорити питання з якими стикаються бізнесмени, а й надати їм практичні рекомендації щодо їхнього вирішення. Перший круглий стіл розглядав проблему, які перешкоди заважають українцям займатися власною справою та  був присвячений наступним питанням:

1.         Державне регулювання, відсутність підтримки з боку держави;

2.         Де взяти стартовий капітал.

Сергій Прохоров, перший віце-президент УСПП: «Доля малого бізнесу в національному продукті України дуже незначна. І нам є над чим задуматися, виходячи з високої вірогідності відкриття ЗВТ з ЄС, що може спричинити певні труднощі для великих підприємств, в тому числі – у вигляді звільнених працівників, які будуть вимушені випробувати себе в якості підприємців».

Томаш Мурас, генеральний директор компанії «Емвей Україна»: «За результатами дослідження Amway, 72,1% українців позитивно ставляться до ідеї створення власного бізнесу. Але розпочати свою справу готові далеко не всі – лише 38,1%, що на 3 % вище, ніж у 2010 році. Тобто, Україна має великий потенціал до розвитку підприємницької діяльності, але багато перешкод зупиняють людей відкрити свій бізнес».

В’ячеслав Биковець, генеральний директор Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств України: «Українські підприємці відстають від європейських по таких параметрах, як якість продукції та послуг, загальний внесок в розвиток економіки, рівень продуктивності праці, наявність економічно доцільних робочих місць, соціальні гарантії тощо. Шлях до досягнення цих стандартів полягає в  реалізації державних засад регуляторної політики, встановлені прозорих правил гри й заохочені конкуренції».

Олексій Молдован, завідувач сектору грошово-фінансової стратегії Національного інституту стратегічних досліджень: «Створення ЗВТ з ЄС відкриває значні можливості для українських виробників, проте уряду необхідно усвідомлювати, що європейські підприємства, для яких доступний комплекс потужних фіскальних стимулів для модернізації виробництва та українські підприємства, які постійно перебувають під фіскальним пресингом, знаходяться в нерівних умовах».

Микола Бузинський, голова Федерації роботодавців Чернівецької області, керівник Регіонального фонду підтримки підприємництва у Чернівецькій області: «В державі повинні діяти чіткі механізми державного стимулювання малого підприємництва, заходи, спрямовані на переоснащення діючого виробництва шляхом залучення сучасних, інноваційних та енергоощадних технологій, створення безпечних та здорових умов праці. І, безумовно, важливо, щоб існувала єдина система державних стандартів започаткування власного бізнесу».

Сергій Мамедов, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України виклав свої погляди на проблеми та перспективи банківського кредитування малого та середнього бізнесу в Україні. Вказавши на ті чинники, що заважають банкам активніше кредитувати підприємства МСБ, він підкреслив, що фінансово-кредитні установи, як ніхто інший, зацікавлені у зменшенні кредитних ставок для МСБ і розширення за рахунок цього своєї клієнтської бази.

Учасники першого круглого столу дійшли згоди в тому, що перспектив для розвитку українського підприємництва більше, ніж ризиків, що в державі існує багато дієвих механізмів й майданчиків підтримки МСБ, про які підприємці мало знають. І роль громадських організацій бізнесу в процесі підтримки МСБ якраз полягає в тому, щоб популяризувати ці процеси, підказувати підприємцям, де їм можна отримати належну консультаційну чи фінансову допомогу. За підсумками дискусії УСПП має намір сформувати документ, який стане своєрідними рекомендаціями тим, хто працює з малим бізнесом та допомагає йому.

 

 

 

Оценка материала:

5.00 / 1
У малого підприємництва України є шанс стати європейським 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
25.10.2013 12:52 2308
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»