НОВОСТИ ДНЯ: В Україні почали серійно виробляти 152-міліметрові снаряди: на них вже пишуть послання окупантам  Вчені відродили стародавні "віруси-зомбі", що століттям були заморожені під кригою озер Сибіру  Бюджетні страви на Новий рік 2023: просте меню на святковий стіл  Почали заробляти. Рекордна кількість українців хочуть залишитися в Британії  Аномальні температури: чи буде зима холодною  "Білорусь може кинутися не на Україну, а в інший бік": експерт про загрозу теракту на АЕС  Новорічні десерти: три прості рецептивсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
коронавирус, мода, Сергей Смоленцев, ВМС, фотопроект, природа, традиции, Зеленский, Карпаты, военная техника, Дмитрий Дятлов, визиты, показы, Киевщина, депутаты, обстрелы, Киев, город, уикенд, технологии, выборы, Александр Зубко, культура, юмор, праздники, ВСУ, зима, митинги, автомобили, #Євромайдан, самолеты, суд, Россия, выставки, передовая, Майдан, учения, Крым, война, Нацгвардия, мир, сборная Украины, протесты, музыка, парады, НАТО, искусство, корабли, Шахтер, акции, общество, пейзажи, животные, тест-драйв, фестивали, Новый Год, пожары, фотоконкурсы, церковь, футбол, путешествия, медицина, Донбасс, люди, дизайн, Порошенко, ЗСУ, солдат, портрет, Путин, история, Верховная Рада, пляжи, архитектура, фотоподборки, экология, спорт, политика, политики, Львів, авиация, пандемия, оккупация, женщины, туризм, фотография, полиция, дети, ДСНС, соревнования, Польша, живопись, стихийные бедствия, столкновения, США, Одесса, Китай, марш, Динамо, карантин