НОВОСТИ ДНЯ: Пасха, кулич, крашанки - что означают эти блюда на пасхальном столе  Следствие признало убийством смерть соратника Березовского в Лондоне  в Украину пришла настоящая весна  Букингемский дворец сообщил дату и место похорон принца Филиппа  Как приготовить самое вкусное картофельное пюре  Администрация Байдена демонстрирует расположение к Украине - Кристина Квин  Никакой атаки со стороны Украины не планируется, это надуманные месседжи - Резниковвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
коронавирус, портрет, общество, ВСУ, живопись, митинги, традиции, политика, пандемия, природа, история, выборы, акции, политики, Зеленский, протесты, столкновения, пейзажи, корабли, медицина, НАТО, знаменитости, спорт, ЗСУ, Динамо, Шахтер, Китай, самолеты, дети, футбол, путешествия, заводы, архитектура, ДСНС, полиция, юмор, Нацгвардия, солдат, Путин, Карпаты, Порошенко, Лига Чемпионов УЕФА, Новый Год, оккупация, Верховная Рада, соревнования, Одесса, выставки, тест-драйв, культура, парады, #Євромайдан, передовая, пляжи, США, женщины, мир, люди, марш, Киев, дизайн, город, учения, музыка, пожары, досуг, искусство, военная техника, фотография, фотопроект, фотоконкурсы, Львів, стихийные бедствия, Донбасс, зима, ВМС, война, фотоподборки, Сергей Смоленцев, животные, технологии, туризм, религия, мода, Россия, экология, автомобили, Александр Зубко, карантин, праздники, показы, Дмитрий Дятлов, уикенд, фестивали, авиация, суд, Майдан, АТО, церковь, джаз