НОВОСТИ ДНЯ: Зеленський привітав юдеїв із Ханукою  В Україні оголошено штормове попередження на завтра  Осьминогов и крабов признали разумными существами   Зимний характер. Синоптик рассказала о погоде в выходные и дала прогноз о начале зимы  У Нідерландах перший сніг вкрив частину країни  Ученые объяснили, почему наша Вселенная прекрасно приспособлена для жизни   Туманы и до +10°: где тепло продержится до конца ноябрявсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
мир, архитектура, учения, живопись, сборная Украины, Верховная Рада, искусство, столкновения, Лига Чемпионов УЕФА, самолеты, марш, Шахтер, праздники, автомобили, митинги, знаменитости, юмор, пандемия, Карпаты, солдат, пейзажи, #Євромайдан, тест-драйв, история, церква, Дмитрий Дятлов, портрет, женщины, Китай, АТО, Путин, фестивали, война, фотография, Зеленский, туризм, выставки, ДСНС, ЗСУ, культура, фотоподборки, НАТО, авиация, музыка, Россия, дети, Порошенко, политика, стихийные бедствия, Сергей Смоленцев, технологии, природа, акции, Киев, ВСУ, экология, дизайн, Динамо, люди, общество, передовая, Александр Зубко, медицина, выборы, ВМС, мода, уикенд, оккупация, животные, соревнования, депутаты, Майдан, США, корабли, пляжи, досуг, парады, протесты, город, путешествия, Одесса, церковь, Донбасс, суд, коронавирус, футбол, традиции, карантин, Крым, пожары, фотоконкурсы, Нацгвардия, политики, фотопроект, спорт, зима, полиция, Новый Год, показы, Львів