НОВОСТИ ДНЯ: РФ готується до довгої війни, спрямовує на оборону третину витрат з держбюджету, - розвідка  Що потрібно додати до котлет, щоб вони були соковитими: літній інгредієнт, який зробить їх ніжними  Як з'явився затонулий восьмий континент на Землі: сенсаційне дослідження вчених  Путін шукає слабкі місця НАТО і змінює стратегію: які країни під загрозою – The Telegraph  Різдво 25 грудня: розбираємося, коли Святий вечір 2023 року, все про офіційну дату свята та традиції  Без опадів та до +21°С: прогноз погоди по Київщині на 2 жовтня  Украинцев внесут в Реестр военнобязанных. Когда запустят и будут ли онлайн-повесткивсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
женщины, политика, оккупация, праздники, карантин, Путин, живопись, Александр Зубко, экология, автомобили, Крым, Динамо, выборы, пандемия, Карпаты, дизайн, США, пейзажи, пляжи, культура, фотография, Верховная Рада, Бахмут, история, акции, зима, церковь, природа, фестивали, визиты, спорт, Киев, война, суд, технологии, фотоподборки, Сергей Смоленцев, НАТО, Нацгвардия, ВМС, музыка, #Євромайдан, Новый Год, Киевщина, стихийные бедствия, ВСУ, путешествия, марш, коронавирус, футбол, город, выставки, полиция, митинги, Одесса, протесты, мода, терроризм, искусство, туризм, солдат, фотоконкурсы, архитектура, военная техника, Россия, люди, соревнования, фотопроект, Шахтер, передовая, тест-драйв, авиация, традиции, показы, животные, юмор, сборная Украины, ЗСУ, Польша, парады, корабли, Донбасс, пожары, обстрелы, мир, самолеты, портрет, Львів, Дмитрий Дятлов, медицина, Зеленский, Майдан, учения, ДСНС, уикенд, дети, Порошенко, Китай, общество, столкновения