НОВОСТИ ДНЯ: Різке похолодання на Львівщині: коли очікувати негоду  У Раді хочуть монетизувати пожиттєві пільги для військових після демобілізації: чим замінять  Ціни знижуються: скільки коштують бензин, дизель та автогаз на АЗС  До 18 тепла та гроза. Синоптики дали прогноз погоди на 25 березня  Галкін жорстко пройшовся по артистах-путіністах: "Бачу, вже Доліна поміж надгробками повзе"  Путін правитиме, якщо буде під Китаєм: експерт про переговори між РФ та КНР  "Вичищають" 30-кілометрову смугу від окупантів: Гуменюк про вибухи в Кримувсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
пожары, живопись, терроризм, ЗСУ, Новый Год, визиты, США, фотоконкурсы, суд, война, пляжи, Россия, Майдан, Порошенко, пейзажи, ВСУ, #Євромайдан, политика, культура, музыка, путешествия, ДСНС, мода, технологии, военная техника, футбол, соревнования, полиция, солдат, архитектура, спорт, экология, тест-драйв, уикенд, ВМС, праздники, туризм, животные, женщины, Сергей Смоленцев, общество, фотография, столкновения, стихийные бедствия, Польша, Киевщина, Дмитрий Дятлов, Беларусь, митинги, передовая, город, зима, авиация, Китай, Киев, парады, Динамо, акции, Шахтер, фотопроект, портрет, Карпаты, корабли, дети, мир, пандемия, самолеты, автомобили, выставки, коронавирус, традиции, обстрелы, Одесса, карантин, медицина, Нацгвардия, юмор, оккупация, фестивали, церковь, Александр Зубко, история, показы, Путин, дизайн, природа, Донбасс, учения, искусство, протесты, люди, Крым, НАТО, Зеленский, Львів, фотоподборки, марш, сборная Украины, Верховная Рада, выборы