НОВОСТИ ДНЯ: Робота розробника українських ракет "Нептун", "Стугна" і "Корсар" заблокована: подробиці скандалу навколо КБ "Луч"  Прогноз погоди на жовтень в Україні: коли очікувати снігу і заморозків  У Раді хочуть скасувати "правки Лозового" та строки давності корупційних злочинів  В Україні шукають десятки тисяч робітників: які професії найзатребуваніші, де та скільки платять  В Україні 1 жовтня переважно без опадів, вдень до +27°  Росія вибудовує нову лінію укріплень на шляху до Бердянська , - розвідка Естонії  Військовий облік жінок: у ДПСУ зробили уточнення щодо виїзду за кордонвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
искусство, мода, ВСУ, акции, Новый Год, фотоподборки, парады, Россия, портрет, футбол, полиция, Донбасс, Порошенко, дизайн, экология, пляжи, технологии, путешествия, Китай, Крым, живопись, Дмитрий Дятлов, юмор, визиты, политика, пандемия, медицина, выборы, фестивали, коронавирус, животные, автомобили, музыка, столкновения, Бахмут, культура, Зеленский, тест-драйв, зима, Киев, суд, НАТО, мир, люди, передовая, спорт, соревнования, ЗСУ, история, марш, обстрелы, солдат, Польша, самолеты, Динамо, ВМС, показы, традиции, туризм, терроризм, город, фотография, дети, Львів, Путин, уикенд, карантин, Нацгвардия, пожары, митинги, выставки, стихийные бедствия, корабли, архитектура, ДСНС, Карпаты, Сергей Смоленцев, война, Киевщина, протесты, авиация, общество, сборная Украины, оккупация, военная техника, фотопроект, фотоконкурсы, #Євромайдан, пейзажи, женщины, Александр Зубко, праздники, Одесса, Шахтер, Майдан, природа, учения, Верховная Рада, церковь, США