НОВОСТИ ДНЯ: Прогноз погоди на 23 березня: в Україні буде тепло та сухо, температура - до +21°  Лише один шанс на контрнаступ: український генерал прокоментував заяву президента Чехії  Хто керує обороною Бахмуту: у Міноборони дали пояснення  "У повітрі це зробити набагато важче": військовий експерт розповів подробиці про "бавовну" в Джанкої  Рекордне тепло. Синоптики дали прогноз на 23 березня  Що буде, якщо не прийти до ТЦК після вручення повістки: пояснення адвоката  "Путін повторить сценарій відомого диктатора": озвучено прогноз, що його очікуєвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Киевщина, ВСУ, зима, автомобили, терроризм, Майдан, город, архитектура, Крым, дети, передовая, стихийные бедствия, Новый Год, животные, уикенд, традиции, НАТО, война, история, Шахтер, Дмитрий Дятлов, учения, коронавирус, визиты, туризм, карантин, Киев, ВМС, фотоподборки, живопись, общество, Рождество, Львів, Александр Зубко, фотоконкурсы, путешествия, ЗСУ, обстрелы, тест-драйв, выборы, Донбасс, акции, соревнования, протесты, США, ДСНС, пожары, женщины, музыка, авиация, солдат, люди, юмор, Китай, Россия, военная техника, политика, праздники, фестивали, столкновения, спорт, футбол, оккупация, мода, #Євромайдан, суд, Зеленский, дизайн, культура, Карпаты, самолеты, искусство, природа, мир, Порошенко, сборная Украины, пейзажи, Динамо, фотопроект, фотография, пляжи, выставки, технологии, портрет, Одесса, медицина, марш, митинги, Путин, Польша, корабли, показы, церковь, Сергей Смоленцев, экология, полиция, Нацгвардия, пандемия, парады, Верховная Рада