НОВОСТИ ДНЯ: Гречаники: рецепт традиційної страви української кухні  Стовпчики термометрів досягнуть 30 градусів: синоптики дали прогноз до кінця тижня й розповіли, де чекати на грози  Російська влада, включаючи Путіна, все частіше використовує термін "війна", - Reuters  Володимир Зеленський вперше зізнався, де перебувають його діти під час війни  Де у п'ятницю пройдуть дощі та грози: прогноз погоди в Україні на 9 червня  Обмінники отримають попередження за відмову приймати "зношені" доларові купюри  Росіяни більше не хочуть приїжджати до Криму: бронювання готелів практично припинилосьвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
праздники, марш, Путин, дизайн, ВСУ, мода, общество, акции, выставки, юмор, Китай, ЗСУ, учения, Нацгвардия, Карпаты, туризм, США, суд, Польша, солдат, культура, Киевщина, корабли, Порошенко, футбол, история, обстрелы, военная техника, музыка, город, визиты, Россия, НАТО, пляжи, природа, архитектура, авиация, зима, фотография, протесты, медицина, пожары, женщины, уикенд, передовая, Дмитрий Дятлов, политика, Новый Год, Донбасс, экология, Одесса, Киев, люди, Майдан, портрет, Динамо, столкновения, оккупация, Сергей Смоленцев, Шахтер, Рождество, фотоподборки, традиции, живопись, автомобили, животные, карантин, пейзажи, мир, ВМС, ДСНС, терроризм, сборная Украины, стихийные бедствия, #Євромайдан, соревнования, фотоконкурсы, Зеленский, пандемия, искусство, фотопроект, Крым, спорт, коронавирус, война, церковь, дети, самолеты, митинги, Львів, тест-драйв, технологии, Верховная Рада, выборы, парады, Александр Зубко, путешествия, показы, фестивали, полиция