НОВОСТИ ДНЯ: У Зеленського прокоментували заяву Путіна про збереження Росії: "Реальність боляче наздоганяє"  У Молдові каратимуть за сепаратизм. В Придністров'ї заявили про "акт агресії"  Цвіклі: рецепт стародавньої української страви з буряків  Чого очікувати на ринку нерухомості в Києві: експерт відповів  Сніг, вітер та морози до -17: якою буде погода на вихідні  Ще одне правило. Як українцям виїжджати з Польщі без втрати тимчасового захисту  Грибний соус: рецепт, який допоможе прикрасити будь-який гарнірвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Александр Зубко, история, визиты, обстрелы, Майдан, оккупация, праздники, пожары, марш, передовая, природа, технологии, путешествия, Нацгвардия, юмор, митинги, соревнования, терроризм, мода, фотоподборки, США, живопись, Верховная Рада, сборная Украины, корабли, фотоконкурсы, авиация, #Євромайдан, выборы, традиции, Динамо, Сергей Смоленцев, спорт, женщины, акции, ВСУ, Путин, дизайн, Новый Год, мир, туризм, Зеленский, дети, люди, фотография, Шахтер, суд, парады, Дмитрий Дятлов, самолеты, портрет, зима, церковь, фестивали, солдат, учения, коронавирус, Крым, выставки, Рождество, медицина, Польша, ДСНС, культура, ВМС, музыка, экология, Одесса, Россия, автомобили, карантин, военная техника, Львів, пейзажи, пляжи, фотопроект, Китай, пандемия, тест-драйв, политика, искусство, протесты, Карпаты, животные, уикенд, Киев, война, футбол, Донбасс, НАТО, показы, полиция, стихийные бедствия, общество, ЗСУ, Порошенко, Киевщина, столкновения, архитектура, город