НОВОСТИ ДНЯ: Зупинити виробництво ракет у Росії можна лише одним способом – експерт  В Україні хочуть зробити паління "максимально некомфортним": що МОЗ готує для курців  Мобілізація в Україні: кого ще призвуть на війну через зниження граничного віку  Валерій Залужний в молодості і зараз: як змінився головнокомандувач ЗСУ  Жахаються синьо-жовтих кольорів. У Британії висміяли "драконівські закони" РФ  Спека під шум грози: прогноз погоди в Україні на 5 червня  Виїзд 17-річних юнаків за кордон України: в ДПСУ дали роз'ясненнявсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
город, Зеленский, выставки, фотография, визиты, Порошенко, автомобили, показы, ВСУ, женщины, солдат, столкновения, Александр Зубко, люди, юмор, экология, пожары, полиция, Сергей Смоленцев, Динамо, самолеты, парады, авиация, дети, терроризм, Крым, Китай, ВМС, мир, туризм, архитектура, история, Киев, путешествия, война, #Євромайдан, Верховная Рада, карантин, Киевщина, уикенд, акции, марш, протесты, церковь, США, пляжи, Дмитрий Дятлов, учения, дизайн, политика, Одесса, тест-драйв, праздники, Нацгвардия, военная техника, сборная Украины, ДСНС, природа, футбол, Путин, передовая, фестивали, соревнования, общество, коронавирус, Шахтер, пейзажи, музыка, живопись, стихийные бедствия, Львів, зима, суд, медицина, искусство, фотопроект, мода, Карпаты, Майдан, фотоконкурсы, Россия, традиции, оккупация, культура, выборы, НАТО, фотоподборки, Польша, спорт, ЗСУ, обстрелы, животные, корабли, пандемия, политики, Новый Год, портрет, Донбасс, митинги, технологии