НОВОСТИ ДНЯ: Ексклюзивний прогноз погоди на жовтень в Україні: коли очікувати снігу і заморозків  Чому в Україні переводять годинники на зимовий час: де цього не роблять  Відключення світла в Україні: скільки цього року коштує купити “екофлоу”, генератори, павербанки та гірлянди  Робота розробника українських ракет "Нептун", "Стугна" і "Корсар" заблокована: подробиці скандалу навколо КБ "Луч"  Прогноз погоди на жовтень в Україні: коли очікувати снігу і заморозків  У Раді хочуть скасувати "правки Лозового" та строки давності корупційних злочинів  В Україні шукають десятки тисяч робітників: які професії найзатребуваніші, де та скільки платятьвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Россия, коронавирус, архитектура, церковь, Одесса, фестивали, пандемия, терроризм, #Євромайдан, Нацгвардия, футбол, показы, культура, столкновения, Дмитрий Дятлов, автомобили, стихийные бедствия, суд, Киевщина, музыка, обстрелы, фотоконкурсы, медицина, пожары, юмор, митинги, Шахтер, общество, ДСНС, Сергей Смоленцев, фотоподборки, Китай, Александр Зубко, США, полиция, Верховная Рада, дизайн, корабли, Новый Год, спорт, фотография, традиции, природа, ВМС, самолеты, искусство, марш, Львів, живопись, Порошенко, Крым, визиты, Путин, Донбасс, парады, военная техника, НАТО, выставки, портрет, сборная Украины, соревнования, ЗСУ, акции, зима, туризм, история, тест-драйв, путешествия, Польша, ВСУ, Зеленский, уикенд, экология, люди, Карпаты, война, авиация, солдат, пейзажи, город, мир, выборы, животные, дети, учения, фотопроект, праздники, политика, технологии, передовая, Бахмут, оккупация, женщины, мода, пляжи, протесты, карантин, Динамо, Майдан, Киев