НОВОСТИ ДНЯ: Американський Goldman Sachs реструктуризує російські активи і йде з РФ  "На цьому його політична кар'єра закінчиться": Піонтковський про глухий кут, в якому опинився Путін  В Україні січень здивував погодніми рекордами: такого не було 100 років  Мобілізація в Україні: з якими хворобами не можуть призвати в армію  Ціни на пальне падають на АЗС: скільки коштують бензин, дизель та автогаз  Від 6 тепла до 9 морозу. Синоптики дали прогноз погоди на 1 лютого  Надскладна операція. У МЗС сказали, скільки Україні потрібно танків та БМП для контрнаступувсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
зима, Донбасс, Карпаты, суд, город, животные, искусство, природа, люди, корабли, пейзажи, военная техника, портрет, путешествия, история, марш, женщины, Путин, Китай, экология, Киев, спорт, авиация, учения, пожары, музыка, политика, технологии, протесты, Динамо, ВМС, Одесса, Киевщина, ВСУ, праздники, коронавирус, мир, культура, передовая, сборная Украины, футбол, дети, Россия, обстрелы, митинги, терроризм, Порошенко, фестивали, туризм, выборы, Верховная Рада, Польша, пандемия, автомобили, #Євромайдан, война, Львів, Майдан, США, столкновения, Нацгвардия, Рождество, общество, пляжи, тест-драйв, ДСНС, фотоподборки, Сергей Смоленцев, ЗСУ, юмор, мода, фотопроект, полиция, акции, самолеты, фотография, Крым, визиты, Зеленский, Александр Зубко, НАТО, медицина, традиции, живопись, Шахтер, стихийные бедствия, парады, оккупация, Новый Год, выставки, карантин, дизайн, Дмитрий Дятлов, фотоконкурсы, архитектура, церковь, солдат, показы, уикенд, соревнования