НОВИНИ ДНЯ: Візит спецпредставника Трампа до України вже готують, дата визначена, - МЗС  Грибна підлива: рецепт смачного додатку до страв  Синоптики розповіли, на яку погоду чекати в Україні 22 грудня  Погода знову вражає: якими будуть вихідні в Україні  Чи потрібні парасольки? Якої погоди чекати українцям на Різдво  На вихідних погода в Україні зіпсується  Вихідні будуть без морозів, але з опадами, вдень до +7°всі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
21.07.2021   Європа   Громадське/ AP

«Це схоже на цунамі»: Європа порається з наслідками рекордних повеней

Західна Європа оговтується від нищівних повеней, які прокотилися низкою країн регіону минулого тижня. Реально оцінити збитки поки що складно: хоча рівень води потроху спадає, рятувальники ще продовжують шукати потерпілих та загиблих. За попередніми оцінками, кількість жертв стихії перевищила 190, більшість із них — у Німеччині, вона потерпіла найбільше. Крім того, лихо зачепило й Австрію, Бельгію, Нідерланди, Люксембург, Швейцарію й Францію.
Такі природні аномалії є наслідком змін клімату й у майбутньому почастішають, вважають дослідники з Інституту метеорології та кліматичних досліджень Карлсруе, а також Інституту атмосферних і кліматичних наук у Цюриху. Що вищою стає температура повітря, то більше вологи поглинає атмосфера, а це призводить до зростання кількості опадів у тривалій перспективі. Ще відіграє роль і дестабілізація рухів повітряних потоків: циклони й антициклони затримуються над окремими регіонами та провокують тривалі опади або ж затяжну спеку.
Масштабні повені найбільше зачепили Німеччину, а саме її західні федеральні землі Рейнланд-Пфальц та Північний Рейн-Вестфалія. Незабаром перемістилися на південь — до Саксонії та Баварії. Подекуди рівень опадів становив понад 100 літрів на один квадратний метр. За даними влади Рейнланд-Пфальца, кількість загиблих у цій федеральній землі сягнула 117, ще щонайменше 749 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості. Скільки людей нині вважаються зниклими безвісти, невідомо.
Повені затопили вулиці міст та знищили десятки будинків, порушили роботу громадського транспорту та залізничного сполучення. Частину колій між Чехією й Німеччиною розмило, міжнародне залізничне сполучення призупинене. На річці Рур у районі Хайнсберг прорвало греблю. У західних землях близько 200 тисяч домогосподарств залишилися без електроенергії, у деяких частинах країни досі не працює телефонний зв’язок.
«Це найгірше, що я бачив у своєму житті. Слава Богу, усі в моєму будинку живі, однак небезпека була дуже відчутною», — розповідає Андреас Вахтвейтель, що мешкає в містечку Бад-Ноєнар-Арвайлер. Нижні поверхи його багатоквартирного будинку сильно пошкоджені водою.
Німецьким медіа очевидці оповідають і драматичніші історії: наприклад, мешканець містечка Альтенар Роланд Бем мусив вибиратися через вікно на горищі на дах свого, а потім сусіднього будинку — разом із дітьми та старенькою мамою. Вода у річці Ар піднялася на п’ять метрів і затоплювала усе. Спостерігати за цим, очікуючи порятунку на вершечку даху, родині Роланда довелося упродовж 13 годин.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час відвідин найбільш постраждалих районів зауважила, що ситуація така складна, що «в німецькій мові навряд чи знайдуться слова, аби описати ці руйнування». Також пообіцяла потерпілим допомогу — уряд має розглянути програми відбудови 21 липня. Тим часом прем’єр-міністерка Рейнланд-Пфальцу Малу Драєр наголосила, що відновлення потребуватиме місяців, а то й років. Федеральну владу останніми днями взагалі багато критикують через те, що вона не попередила громадян про можливу катастрофу. А втім, очільник МВС Німеччини Горст Зеєгофер звинувачення назвав «дешевою передвиборчою риторикою» та запевнив, що всі попередження вчасно передавали місцевій владі.
Негода дісталася й сусідньої Австрії. Ввечері 17 липня в австрійському містечку Галлайн зафіксували повінь. Повідомлень про жертв, щоправда, поки немає, однак синоптики розслаблятися не радять: найближчими днями опади в країні можуть посилитися. Автоматичні системи оповіщення уже повідомили про критичне підняття рівня річок, як-от Зальцаха, що затопила місто Халлайн. Від повені вже постраждала й столиця Відень: ситуація там поки контрольована, однак підземні переходи затопило. Верхня Австрія тим часом потерпає від зсувів ґрунту, які спричинили повені.
У Бельгії  внаслідок повеней загинули 36 людей, 17 із них уже ідентифікували, а ще понад сотню людей вважають зниклими безвісти. Нині найбільш постраждалою в Бельгії є провінція Льєж: у багатьох містах стихією зруйновано будинки, вода з-під крана стала непридатною для пиття. З міста Льєж евакуйовують мешканців. В іншому регіоні, Валлонії, близько 20 тисяч людей залишилися без електроенергії. Інцидент, який зафіксували на відео журналісти у Пепінстері, облетів світові медіа: коли мер містечка Філіп Годен давав інтерв’ю, за його спиною почав обвалюватися будинок.
Крім того, повені охопили й Нідерланди, Люксембург та Францію, насамперед біля кордону з Німеччиною. У Франції протягом останніх днів довелося евакуювати людей у департаменті Марна на північному сході — після того, як в регіоні раптово випала двомісячна норма опадів. Неподалік нідерландського містечка Меєрсен під натиском води прорвало дамбу. А з міста Верло довелося терміново евакуйовувати цілу лікарню — на перевезення пацієнтів знадобилося з пів сотні автівок швидкої допомоги.

Люди пливуть по річці Маас, Льєж, Бельгія,

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
медицина, визиты, Порошенко, фотоконкурсы, политика, портрет, солдат, сборная Украины, Киев, Новый Год, Россия, Путин, история, экология, корабли, природа, митинги, ЗСУ, Війна, ВСУ, марш, авиация, Україна, оккупация, стихийные бедствия, Зеленский, Нацгвардия, люди, автомобили, фотоподборки, Динамо, юмор, Крым, зима, Київ, Шахтер, терроризм, Киевщина, #Євромайдан, выборы, мода, передовая, ВМС, женщины, дети, спорт, самолеты, Верховная Рада, Париж, футбол, протесты, Одесса, фотопроект, выставки, искусство, обстрелы, Китай, туризм, Бахмут, дизайн, город, военная техника, НАТО, общество, Александр Зубко, США, пейзажи, уикенд, полиция, культура, Донбасс, технологии, фотография, учения, путешествия, пожары, коронавирус, Польша, традиции, столкновения, архитектура, соревнования, Майдан, пляжи, война, фестивали, Львів, живопись, Дмитрий Дятлов, церковь, акции, ДСНС, праздники, музыка, карантин, суд, мир, животные, Сергей Смоленцев, пандемия