НОВИНИ ДНЯ: Різдво без снігу та морозу? Якою буде погода в Україні до кінця робочого тижня  Трамп відповів на закиди про зростання політичного впливу Маска у США  Торт "Адам" з ванільним кремом і глазур'ю: духовка не потрібна.  Синоптикиня уточнила прогноз погоди на Різдво і Новий рік в Україні: чи чекати снігу і морозів  Як вибрати найкраще шампанське для святкування Різдва та Нового року  У Путіна серйозні проблеми: чи готовий Захід поховати російську економіку, змусивши Кремль зупинити війну  Синоптикиня попередила, як розподіляться опади в Україні протягом Різдвавсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
28.04.2022   Київ, Україна   Вечірній Київ

У столичному ботсаду квітують магнолії

Багато десятків років у квітні магнолії університетського ботсаду приваблюють своєю красотою та ароматом киян та гостей столиці. Навіть війна не змогла завадити яскравому весняному цвітінню.
Поруч із квітучими магноліями призначають побачення, проводять фотосесії та відпочивають родинами після повсякденних справ. Блідо-рожеві та білі квіти з тонким ароматом дарують гарний настрій.
Магнолії ботанічного саду ім. акад. О. В. Фоміна закарбовані в мистецтві: в книгах, у піснях, на картинах. «Вечірній Київ» побував у ботсаду та поспілкувався з українським художником, керівником артстудії Едуардом Межулом. Пан Едуард вже 35 років приходить на пленери для створення картин квітучих магнолій: «У 1976-му, наукова співробітниця та дослідниця Тамара Коршук разом з архітекторами зеленого будівництва Емілією Шараповою та Ольгою Міщук заклала «Сад магнолій». Цей своєрідний живий музей просто неба багато років чарує душу відвідувачів своєю чистотою, ніжністю та гармонією».
В «Саду магнолій» представлено декоративне дерево магнолії Суланжа, що було виведено у Франції в 1820 році. Колишній дипломат французької армії Етьєн Суланж-Боден після поразки під Ватерлоо у 1815 році залишив службу, організував та очолив Королівський інститут садівництва, де створив гібрид із двох різних магнолій. Дика магнолія переважно росте на території Південної та Північної Америки, а декоративна широко розповсюджена в садах та парках багатьох країн світу. У Києві акліматизацію в більш суворому кліматі магнолій розпочато з 1905 року академіком Олександром Фоміним.
«Побачивши мої картини з магноліями в 1990 роц пані Тамара Коршук запросила мене на екскурсію до ботсаду. Багато розповідала про ці рослини, подарувала свою наукову монографію «Листопадні магнолії». На жаль, перша рослина, яку описував в 1925 році Олександр Фомін, не збереглася. Але й досі квітнуть дерева, що вперше розпустилися через рік після чорнобильської трагедії», — показав дерева пан Едуард.
Квіти магнолії рятують людей своєю чарівною ніжністю та ароматом, насолодитися їхнім цвітінням можна переглянувши фоторепортаж Бориса Корпусенка.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
визиты, корабли, животные, Россия, соревнования, выставки, терроризм, футбол, Україна, медицина, спорт, традиции, протесты, обстрелы, мир, технологии, Бахмут, Париж, путешествия, ЗСУ, праздники, полиция, дизайн, зима, пляжи, люди, Дмитрий Дятлов, Польша, экология, Киев, Киевщина, живопись, военная техника, передовая, Крым, суд, Одесса, учения, уикенд, #Євромайдан, солдат, фотоподборки, акции, политика, фотоконкурсы, ВСУ, Динамо, Шахтер, природа, Новый Год, пандемия, ВМС, коронавирус, США, Війна, Путин, Порошенко, церковь, туризм, портрет, ДСНС, архитектура, фотопроект, митинги, Сергей Смоленцев, Майдан, фотография, автомобили, стихийные бедствия, марш, общество, история, Львів, пожары, Донбасс, война, Київ, дети, столкновения, выборы, искусство, Верховная Рада, авиация, Нацгвардия, Зеленский, самолеты, Китай, карантин, женщины, мода, НАТО, юмор, оккупация, музыка, город, фестивали, культура, пейзажи, сборная Украины, Александр Зубко