НОВИНИ ДНЯ: У житті трьох знаків Зодіаку розпочнеться "біла смуга" найближчими днями  Чого очікувати від виборів у Вірменії: оцінка політологів  В Україні різко здорожчав популярний овоч: ціни злетіли майже на 80%  Війна прийшла до РФ і Кремль охопила тривога: чому для Путіна починається найнебезпечніший етап  Зеленський розкрив Путіну втрати РФ на фронті та пообіцяв їх збільшити  Ретропетля Меркурія від 13 червня до 7 серпня 2026 року: гороскоп для всіх знаків зодіаку  Сирський ухвалив жорсткі рішення через погану підготовку мобілізованихвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
23.05.2022   Київ, Україна   Вечірній Київ

«Вогні Донбасу» та «Мрія»: у ботсаду Гришка пік цвітіння бузків

У київському ботсаду Гришка пік цвітіння бузків. Ця колекція — національне надбання.
Будівництво Cірінгарію (Саду Бузків) розпочалось в 1948 році за проєктом і безпосереднім керівництвом талановитого ландшафтного архітектора Леоніда Рубцова. Він спроєктував одну із алей бузків таким чином, щоб вони «виводили» на куполи Видубицького монастиря і широчінь Дніпра — зараз це одна із найбільш впізнаваних панорам Києва.
Цьогоріч через реалії воєнного стану ми можемо милуватися прекрасними кущами тільки на фото, що їх роблять співробітники та волонтери Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України. Цьогорічними фотографіями з читачами «Вечірнього Києва» поділився знаний арборист Володимир Ветроградський.
«Леонід Іванович Рубцов для мене дійсно видатний ландшафтний архітектор, ландшафтний будівельник, селекціонер та дендролог. Людина, яка вміла не тільки планувати, а й дійсно будувати сади. І справа його думок та рук живе в живих колекціях та масштабних композиціях Національного ботанічного саду», — розповів Володимир Ветроградський.
Також Леонід Рубцов вивів свої сорти — темно-фіолетовий «Вогні Донбасу», з великим квітами «Мрія», і ніжно-фіолетовий «Тарас Бульба» та інші. Всього у світі існує 27 видів бузку, 21 з них є у ботанічному саду у Києві, що цвіте і буяє на схилах Дніпра з кінця квітня до кінця травня. Проща Саду бузків становить 2,45 га.
До слова, магнолії уже практично перецвіли.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
фестивали, митинги, фотопроект, самолеты, Бахмут, суд, юмор, политика, Львів, карантин, искусство, Донбасс, фотография, передовая, Верховная Рада, пейзажи, Війна, Дмитрий Дятлов, пляжи, Польша, мир, женщины, ВМС, авиация, обстрелы, Зеленский, Порошенко, коронавирус, пожары, культура, портрет, США, футбол, общество, марш, дизайн, животные, фотоподборки, зима, Київ, Россия, уикенд, туризм, традиции, природа, НАТО, история, архитектура, акции, ВСУ, Україна, Нацгвардия, учения, Велика Британія, столкновения, Киевщина, Китай, протесты, Киев, дети, медицина, оккупация, стихийные бедствия, сборная Украины, город, спорт, ДСНС, Одесса, Сергей Смоленцев, пандемия, джаз, Париж, ЗСУ, #Євромайдан, Шахтер, солдат, праздники, Динамо, Майдан, Крым, люди, музыка, полиция, путешествия, выставки, терроризм, Новый Год, корабли, военная техника, церковь, живопись, автомобили, война, фотоконкурсы, мода, соревнования, выборы, Путин, Александр Зубко, технологии