НОВОСТИ ДНЯ: Джонсон про побоювання Генштабу Британії: війна не повинна вийти за межі України  Дуда повідомив, як світ повинен відповісти Путіну за обстріл ТЦ у Кременчуці  Макрон відреагував на ультиматуми РФ, які вона ставить Україні  Бюджетний рецепт рогаликів: миска солодощів всього за 120 грн  На ненависному Заході: у яких країнах живуть та навчаються діти російських чиновників  У Росії виникає все більше проблем на фронті, - голова Єврокомісії  Полетять голови? Зеленський розповів про інспекцію силовиків через війнувсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
23.05.2022   Київ, Україна   Вечірній Київ

«Вогні Донбасу» та «Мрія»: у ботсаду Гришка пік цвітіння бузків

У київському ботсаду Гришка пік цвітіння бузків. Ця колекція — національне надбання.
Будівництво Cірінгарію (Саду Бузків) розпочалось в 1948 році за проєктом і безпосереднім керівництвом талановитого ландшафтного архітектора Леоніда Рубцова. Він спроєктував одну із алей бузків таким чином, щоб вони «виводили» на куполи Видубицького монастиря і широчінь Дніпра — зараз це одна із найбільш впізнаваних панорам Києва.
Цьогоріч через реалії воєнного стану ми можемо милуватися прекрасними кущами тільки на фото, що їх роблять співробітники та волонтери Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України. Цьогорічними фотографіями з читачами «Вечірнього Києва» поділився знаний арборист Володимир Ветроградський.
«Леонід Іванович Рубцов для мене дійсно видатний ландшафтний архітектор, ландшафтний будівельник, селекціонер та дендролог. Людина, яка вміла не тільки планувати, а й дійсно будувати сади. І справа його думок та рук живе в живих колекціях та масштабних композиціях Національного ботанічного саду», — розповів Володимир Ветроградський.
Також Леонід Рубцов вивів свої сорти — темно-фіолетовий «Вогні Донбасу», з великим квітами «Мрія», і ніжно-фіолетовий «Тарас Бульба» та інші. Всього у світі існує 27 видів бузку, 21 з них є у ботанічному саду у Києві, що цвіте і буяє на схилах Дніпра з кінця квітня до кінця травня. Проща Саду бузків становить 2,45 га.
До слова, магнолії уже практично перецвіли.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
юмор, город, история, дети, фотоконкурсы, технологии, военная техника, традиции, обстрелы, Киевщина, животные, Одесса, самолеты, мода, коронавирус, Россия, Шахтер, автомобили, Майдан, политики, церковь, фотография, Польша, Динамо, Порошенко, столкновения, общество, пожары, футбол, экология, Александр Зубко, праздники, война, Путин, ЗСУ, Нацгвардия, митинги, сборная Украины, США, пейзажи, женщины, дизайн, оккупация, люди, ДСНС, полиция, спорт, корабли, визиты, пандемия, выставки, мир, передовая, Донбасс, пляжи, карантин, музыка, марш, Крым, Новый Год, выборы, уикенд, Рождество, портрет, ВСУ, суд, акции, протесты, авиация, Карпаты, живопись, парады, путешествия, Зеленский, природа, показы, Китай, #Євромайдан, АТО, туризм, искусство, соревнования, НАТО, тест-драйв, архитектура, фотоподборки, Верховная Рада, стихийные бедствия, солдат, ВМС, Дмитрий Дятлов, Киев, политика, Львів, культура, фотопроект, фестивали, учения, зима, Сергей Смоленцев