НОВИНИ ДНЯ: Після періоду заціпеніння та вигоряння: 5 знаків зодіаку, у яких розпочнеться біла смуга у січні  Закулісся переговорів: Forbes пояснив, чому Буданов розуміє реальні позиції США та РФ  Найпопулярніші імена в Україні 2025 року: як назвати дитину  "Сигнал на вихід для Мадуро": у Трампа пояснили перехоплення танкерів із нафтою Венесуели  Погода в Україні: 23 грудня ще тепло, а далі вдарять морози  Лукашенко будує для Росії унікальний збройовий завод, - ЗМІ  Трамп готує масштабні імміграційні рейди у 2026 році, попри критику, - Reutersвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
07.12.2023   Львів, Україна   Укрінформ

Іноземні фахівці проводять навчання з протезування у реабілітаційному центрі «Незламні»

У Львові протягом чотириденного воркшопу в Національному реабілітаційному Центрі «Незламні» (UNBROKEN) фахівці із-за кордону навчають українських колег протезуванню верхніх та нижніх кінцівок.
«Через війну пацієнтів з важкими пораненнями та ампутаціями постійно більшає. Це значить, що нам потрібно ще швидше та ще якісніше виготовляти штучні кінцівки для захисників та цивільних, які їх втратили. А спеціалістів – не вистачає. Тому зараз ми переймаємо найкращий досвід, щоб вдосконалити свої навички і навчити інших», - розповів протезист Центру протезування Першого медоб’єднання Львова Назар Багнюк.
Навчання триватиме 4-7 грудня, його проводять фахівці компанії Fillauer LLC, яка входить у список світових лідерів у галузі ортопедії та протезування. До Львова приїхали учасники з Києва, Дніпра, Івано-Франківська, Одеси, Полтави, Житомира та Запоріжжя. Це протезисти з досвідом роботи від трьох місяців й до 23 років.
У межах тренінгу вже знято мірки з трьох пацієнтів центру, і тепер для них виготовляють штучні кінцівки. Наприкінці воркшопу - цих пацієнтів запротезують.
Як зазначають у центрі, десятки тисяч українців потребують протезів, а спеціалістів, які можуть їх виготовити, критично бракує. Цього року лише державним коштом в Україні було встановлено 15 тисяч протезів, експерти припускають, що благодійним коштом становлено не менше. Однак, якщо кількість встановлених протезів нижніх кінцівок вимірюється тисячами, то верхніх - сотнями. У той час як 30% ампутацій нині - це саме руки. Спеціалістів, які вміють «встановлювати руки» - одиниці, тому пацієнтам доводиться чекати на протез пів року і більше. Особливу увагу під час воркшопу приділятимуть виготовленню верхніх кінцівок. Адже одне з основних завдань для протезистів – у співпраці з лікарями визначати найоптимальніше функціональне призначення протеза руки.
У програмі інтенсиву - вивчення технічних характеристик протезів, опанування основ спеціального програмного забезпечення, що необхідне для налаштувань високотехнологічних штучних кінцівок, та застосування отриманих знань на практиці.
Навчання проводяться в рамках проєкту «Реабілітація та протезування українців в Україні», що реалізується завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування, яку втілює IREX in Ukraine за підтримки Державного департаменту США.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
военная техника, выставки, уикенд, карантин, технологии, самолеты, туризм, Китай, Львів, Шахтер, зима, протесты, общество, Париж, история, спорт, коронавирус, война, юмор, авиация, фотоконкурсы, выборы, культура, животные, Київ, Киевщина, экология, медицина, пандемия, фотоподборки, Війна, живопись, Одесса, путешествия, соревнования, терроризм, Александр Зубко, акции, Сергей Смоленцев, Новый Год, митинги, марш, автомобили, учения, архитектура, корабли, джаз, обстрелы, Нацгвардия, #Євромайдан, ЗСУ, природа, праздники, мода, Путин, портрет, женщины, Майдан, Верховная Рада, Порошенко, пожары, Польша, ВСУ, Бахмут, НАТО, полиция, Динамо, Россия, ВМС, люди, столкновения, фотография, город, футбол, суд, стихийные бедствия, сборная Украины, Донбасс, ДСНС, политика, пляжи, Крым, США, пейзажи, традиции, фотопроект, дизайн, мир, Зеленский, оккупация, Дмитрий Дятлов, музыка, искусство, Україна, передовая, церковь, солдат, Киев, фестивали, дети