НОВИНИ ДНЯ: Чого очікувати Україні від Трампа у разі перемоги на виборах у США: думки експертів  Синоптик розповів, які регіони України "припорошить" снігом і коли опади припиняться  Морози і сильний вітер: синоптик дала прогноз погоди на 5 листопада  Погода на 5 листопада: синоптикиня попередила про нічні морози  У Києві очікується сильні пориви вітру: прогноз погоди на 2 листопада  Синоптик розповіла про погоду на перший день листопада в Україні  В Україні 31 жовтня переважно без опадів, вдень до +13°всі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
07.12.2023   Львів, Україна   Укрінформ

Іноземні фахівці проводять навчання з протезування у реабілітаційному центрі «Незламні»

У Львові протягом чотириденного воркшопу в Національному реабілітаційному Центрі «Незламні» (UNBROKEN) фахівці із-за кордону навчають українських колег протезуванню верхніх та нижніх кінцівок.
«Через війну пацієнтів з важкими пораненнями та ампутаціями постійно більшає. Це значить, що нам потрібно ще швидше та ще якісніше виготовляти штучні кінцівки для захисників та цивільних, які їх втратили. А спеціалістів – не вистачає. Тому зараз ми переймаємо найкращий досвід, щоб вдосконалити свої навички і навчити інших», - розповів протезист Центру протезування Першого медоб’єднання Львова Назар Багнюк.
Навчання триватиме 4-7 грудня, його проводять фахівці компанії Fillauer LLC, яка входить у список світових лідерів у галузі ортопедії та протезування. До Львова приїхали учасники з Києва, Дніпра, Івано-Франківська, Одеси, Полтави, Житомира та Запоріжжя. Це протезисти з досвідом роботи від трьох місяців й до 23 років.
У межах тренінгу вже знято мірки з трьох пацієнтів центру, і тепер для них виготовляють штучні кінцівки. Наприкінці воркшопу - цих пацієнтів запротезують.
Як зазначають у центрі, десятки тисяч українців потребують протезів, а спеціалістів, які можуть їх виготовити, критично бракує. Цього року лише державним коштом в Україні було встановлено 15 тисяч протезів, експерти припускають, що благодійним коштом становлено не менше. Однак, якщо кількість встановлених протезів нижніх кінцівок вимірюється тисячами, то верхніх - сотнями. У той час як 30% ампутацій нині - це саме руки. Спеціалістів, які вміють «встановлювати руки» - одиниці, тому пацієнтам доводиться чекати на протез пів року і більше. Особливу увагу під час воркшопу приділятимуть виготовленню верхніх кінцівок. Адже одне з основних завдань для протезистів – у співпраці з лікарями визначати найоптимальніше функціональне призначення протеза руки.
У програмі інтенсиву - вивчення технічних характеристик протезів, опанування основ спеціального програмного забезпечення, що необхідне для налаштувань високотехнологічних штучних кінцівок, та застосування отриманих знань на практиці.
Навчання проводяться в рамках проєкту «Реабілітація та протезування українців в Україні», що реалізується завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування, яку втілює IREX in Ukraine за підтримки Державного департаменту США.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
футбол, город, медицина, спорт, туризм, обстрелы, оккупация, живопись, Зеленский, соревнования, фотоконкурсы, сборная Украины, животные, пляжи, столкновения, карантин, передовая, Війна, Верховная Рада, Александр Зубко, Путин, ДСНС, НАТО, портрет, Париж, праздники, дизайн, политика, война, фотография, Одесса, Польша, Киевщина, фотоподборки, Донбасс, Україна, общество, терроризм, Нацгвардия, уикенд, суд, акции, традиции, стихийные бедствия, юмор, мир, Россия, пейзажи, автомобили, зима, ЗСУ, выборы, авиация, пожары, Киев, ВМС, фестивали, протесты, музыка, коронавирус, Сергей Смоленцев, корабли, искусство, Порошенко, пандемия, США, культура, марш, выставки, #Євромайдан, люди, Майдан, Новый Год, Шахтер, Київ, природа, Дмитрий Дятлов, учения, Львів, Динамо, мода, самолеты, церковь, архитектура, военная техника, Бахмут, Крым, солдат, женщины, технологии, визиты, экология, полиция, Китай, митинги, дети, ВСУ, фотопроект, история, путешествия