НОВИНИ ДНЯ: Припинення вогню до Великодня?: експерт оцінив, чи це реально  Арахамія відреагував на "якісь розмови" про вибори в 2025 році  Домашнє шоколадне масло: смачний рецепт родом із дитинства  У вівторок триматиметься мороз, уночі прогнозують до -20°  Синоптик дала прогноз погоди на 18 лютого  Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого зі знаків зодіаку чекає прибуток 17-23 лютого  Синоптики дали прогноз на 17 лютого в Україні. Де чекати на снігвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
29.01.2025   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

У Національному музеї «Київська картинна галерея» наразі проходять одночасно три виставки

Дві живописні: «Олексій Шовкуненко. Херсон – Київ» та «Всесвіт Володимира Микити», одна — фотографічна, колективна експозиція трьох авторів під назвою «Прямуючи до свого /Я/».

Ми повсякчасно знаходимось під загрозою авіаційного бомбардування або ракетного обстрілу, але 10 жовтня 2022 року ракета впала на дитячий майданчик між музеєм та Червоним корпусом Університету імені Шевченка. Тому після початку великої війни «Київська картинна галерея», як і всі музеї України, змушена була внести кардинальні зміни до своєї виставкової діяльності. Роботи з колекції музею приймають участь у міжнародних проектах, а головне приміщення «Київської картинної галереї» функціонує насамперед як виставковий простір, де представлені вітчизняні митці, від класиків до зовсім молодих. Таких подій за час повномасштабної війни відбулося вже кілька десятків.

Відкриття найновішої виставки відбулося вчора, 28 січня, і на ній був присутній сам майстер — Володимир Микита, мешканець Закарпаття, йому днями виповниться 94 роки. Друга живописна виставка, Олексія Шовкуненка, триває з 24 січня, на ній представлені роботи майстра, який покинув нас ще у 1974 році. А народився він аж 1884 року, тобто він був сучасником революційних перетворень у мистецтві та суспільному ладі. Всі полотна Володимира Микити присвячені Закарпаттю, Карпатам та мешканцям цих країв, а от Олексій Шовкуненко не має такої міцної прив’язки до малої батьківщини. Особливо на ранніх картинах багато пейзажів його рідного Херсону та околиць, пізніше їх заміняють індустріальні об’єкти Одеси та Запоріжжя, далі видно, що автор мандрував по усьому СРСР. Багато в нього портретів, натюрмортів. Експозиції цих митців можна розглядати і окремо, слідкуючи за змінами у їх техніці та світогляді, а можна і паралельно, оскільки кожен є представником різних живописних шкіл, різних регіонів України і різних епох.

Третя і найменша експозиція відкрилася 21 січня і складається з фотоекспериментів Тетяни Потоцької, Дмитра Труша, Олександра Сергієнка. Тут і амбротипія, і колажі, і зовсім неочікувані поєднання технік.

Таким чином зайнята майже третина приміщень музею, що донедавна використовувалися для демонстрації предметів мистецтва. Музей працює, і варто пам’ятати, що не припиняються також інші, не такі помітні аспекти його діяльності: науковий, реставраційний, впорядкування колекції та багато іншого.

Експозиція «Всесвіт Володимира Микити»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
карантин, оккупация, соревнования, США, терроризм, Верховная Рада, Александр Зубко, портрет, природа, Бахмут, живопись, Киевщина, ВМС, суд, протесты, Динамо, солдат, обстрелы, столкновения, Нацгвардия, визиты, Дмитрий Дятлов, праздники, история, #Євромайдан, выборы, выставки, юмор, НАТО, коронавирус, Львів, корабли, фотоконкурсы, политика, Донбасс, животные, церковь, Париж, зима, стихийные бедствия, медицина, дизайн, искусство, ЗСУ, пейзажи, Київ, самолеты, фотоподборки, женщины, марш, культура, мода, город, Україна, фотография, Зеленский, полиция, уикенд, фотопроект, Шахтер, сборная Украины, Киев, технологии, общество, традиции, Порошенко, Майдан, архитектура, экология, пожары, Польша, Путин, акции, передовая, митинги, Сергей Смоленцев, Війна, автомобили, война, пандемия, пляжи, авиация, футбол, Россия, Новый Год, Китай, туризм, Одесса, фестивали, музыка, дети, военная техника, учения, Крым, путешествия, спорт, ДСНС, мир, люди, ВСУ