НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 3 березня за картами Таро: Близнюкам - приємна новина, Овнам - контроль  Ціни на газ можуть різко злетіти через Іран: аналітики назвали ключовий ризик для Європи  Гороскоп на 3 березня: Козерогам - дисципліна, Водоліям - нова пропозиція  США та Ізраїль прискорюють операцію проти Ірану: яка причина  Гороскоп на 3 березня для всіх знаків зодіаку: кому день подарує заслужене полегшення  Що сіяти одразу після танення снігу: 7 стійких до холоду культур  Чи повернуться у березні снігопади і люті морози: відповідь синоптикавсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
29.01.2025   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

У Національному музеї «Київська картинна галерея» наразі проходять одночасно три виставки

Дві живописні: «Олексій Шовкуненко. Херсон – Київ» та «Всесвіт Володимира Микити», одна — фотографічна, колективна експозиція трьох авторів під назвою «Прямуючи до свого /Я/».

Ми повсякчасно знаходимось під загрозою авіаційного бомбардування або ракетного обстрілу, але 10 жовтня 2022 року ракета впала на дитячий майданчик між музеєм та Червоним корпусом Університету імені Шевченка. Тому після початку великої війни «Київська картинна галерея», як і всі музеї України, змушена була внести кардинальні зміни до своєї виставкової діяльності. Роботи з колекції музею приймають участь у міжнародних проектах, а головне приміщення «Київської картинної галереї» функціонує насамперед як виставковий простір, де представлені вітчизняні митці, від класиків до зовсім молодих. Таких подій за час повномасштабної війни відбулося вже кілька десятків.

Відкриття найновішої виставки відбулося вчора, 28 січня, і на ній був присутній сам майстер — Володимир Микита, мешканець Закарпаття, йому днями виповниться 94 роки. Друга живописна виставка, Олексія Шовкуненка, триває з 24 січня, на ній представлені роботи майстра, який покинув нас ще у 1974 році. А народився він аж 1884 року, тобто він був сучасником революційних перетворень у мистецтві та суспільному ладі. Всі полотна Володимира Микити присвячені Закарпаттю, Карпатам та мешканцям цих країв, а от Олексій Шовкуненко не має такої міцної прив’язки до малої батьківщини. Особливо на ранніх картинах багато пейзажів його рідного Херсону та околиць, пізніше їх заміняють індустріальні об’єкти Одеси та Запоріжжя, далі видно, що автор мандрував по усьому СРСР. Багато в нього портретів, натюрмортів. Експозиції цих митців можна розглядати і окремо, слідкуючи за змінами у їх техніці та світогляді, а можна і паралельно, оскільки кожен є представником різних живописних шкіл, різних регіонів України і різних епох.

Третя і найменша експозиція відкрилася 21 січня і складається з фотоекспериментів Тетяни Потоцької, Дмитра Труша, Олександра Сергієнка. Тут і амбротипія, і колажі, і зовсім неочікувані поєднання технік.

Таким чином зайнята майже третина приміщень музею, що донедавна використовувалися для демонстрації предметів мистецтва. Музей працює, і варто пам’ятати, що не припиняються також інші, не такі помітні аспекти його діяльності: науковий, реставраційний, впорядкування колекції та багато іншого.

Текст та фото — Олександр Зубко

Експозиція «Прямуючи до свого /Я/», зліва — одна з авторів, Тетяна Потоцька

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
учения, медицина, ВМС, #Євромайдан, корабли, Киев, Киевщина, ВСУ, суд, фестивали, соревнования, Шахтер, Війна, джаз, военная техника, дизайн, мода, искусство, Париж, сборная Украины, Китай, церковь, митинги, архитектура, Порошенко, туризм, стихийные бедствия, природа, солдат, Одесса, пожары, зима, Велика Британія, выставки, Верховная Рада, пандемия, США, юмор, война, акции, ЗСУ, выборы, марш, передовая, фотография, культура, портрет, автомобили, праздники, традиции, спорт, путешествия, Львів, Київ, город, терроризм, Динамо, авиация, футбол, Зеленский, экология, Путин, карантин, самолеты, Сергей Смоленцев, дети, протесты, Новый Год, ДСНС, технологии, фотопроект, история, пляжи, оккупация, мир, люди, Россия, Польша, Україна, Нацгвардия, животные, Майдан, столкновения, политика, полиция, Донбасс, пейзажи, коронавирус, уикенд, живопись, женщины, Дмитрий Дятлов, фотоконкурсы, общество, обстрелы, фотоподборки, Бахмут, Александр Зубко, НАТО, музыка