НОВИНИ ДНЯ: Потужний енергетичний зсув вже тут: як він вплине на ваш знак зодіаку на тижні з 9 по 15 лютого  Росія готова напасти на НАТО за 6 місяців після припинення вогню в Україні — звіт MSC  Mirage, SCALP та рекордна кількість авіабомб: Франція готує допомогу Україні  Кремль зробив заяву про "можливий прорив у переговорах" щодо України  В Україні браконьєр застрелив всесвітньо відомого оленя: подробиці  День святого Валентина в цих країнах не святкують: чому це суворо заборонено  Уряд від 1 березня підвищує мінімальні виплати для родин загиблих і зниклих безвісти захисників та захисницьвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
11.10.2025   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

Одна виставка відкрилися, дві завершуються та дві тривають — експозиція Київської картинної галереї

У п’ятницю, 10 жовтня, добірку своїх робіт під назвою «Простір невизначеності» представив молодий український художник Дмитро Доценко. Вони мають більше, ніж два просторові виміри, але менше, ніж три: тверді фрагменти картин розташовані паралельно стінам та збоку від зображення. Частиною експозиції є також відео інсталяція.


Виставка іншого нашого сучасника, Михайла Гуйди, одна з тих двох, що завершують свою роботу цієї неділі. Насправді, вона планувалася до 31 серпня, але була продовжена. Вона є частиною проекту «Діалог крізь віки», ідеєю якого є поєднання творів художників минулого та сучасності. Роботи класиків взяті з колекції Національного музею «Київська картинна галерея», а виставка називається «Михайло Гуйда і класики».


Друга виставка, що завершується — «Кров з молоком». Вона присвячена темі тіла у живопису, графіці, скульптурі та фотографії у різноманітних значеннях та проявах ще з XVIII століття та по сьогодні. Роботи надали галереї, приватні колекціонери та сам музей.


До 26 жовтня триватиме виставка видатного пейзажиста та мариніста Івана Айвазовського. Вона продовжує серію «Віч-на-віч», що складається з творів ХІХ століття, які є у колекції  музею. Експозиція складається з трьох живописні картин, однієї графічної роботи, фотографій полотен, що були втрачені під час Другої світової війни, та відеопрезентацієї інших творів Івана Костянтиновича. Експозиція додатково оформлена предметами побуту корінного населення Криму.


До кінця листопада працює виставка, присвячена маєтку, в якому розміщений музей (і називається вона «Терещенківська, 9»), та його мешканцям. Тут багато фотографій інтер’єрів, членів сім’ї Терещенків, панно з пояснювальними текстами. Виставлено також елементи оригінального оздоблення: меблі, скульптури, і ще одна картина Івана Айвазовського.


Текст та фото — Олександр Зубко

Виставка «Віч-на-віч з Іваном Айвазовським»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
полиция, Динамо, передовая, Киев, Війна, культура, дети, Одесса, ВМС, джаз, церковь, пожары, медицина, протесты, митинги, Велика Британія, Сергей Смоленцев, автомобили, мир, Киевщина, обстрелы, Китай, Россия, выставки, Зеленский, акции, уикенд, солдат, история, юмор, соревнования, ЗСУ, люди, Александр Зубко, карантин, военная техника, Україна, США, футбол, Київ, Бахмут, мода, фестивали, НАТО, Порошенко, Париж, марш, Дмитрий Дятлов, общество, искусство, Майдан, ДСНС, спорт, зима, коронавирус, туризм, Нацгвардия, сборная Украины, Шахтер, Новый Год, фотография, пандемия, фотоподборки, оккупация, суд, учения, Путин, столкновения, политика, природа, Донбасс, самолеты, город, путешествия, пейзажи, живопись, стихийные бедствия, дизайн, архитектура, Верховная Рада, #Євромайдан, ВСУ, фотопроект, корабли, портрет, праздники, традиции, технологии, война, выборы, женщины, терроризм, животные, музыка, пляжи, Польша, Карпаты, авиация, фотоконкурсы, Львів