НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на тиждень за картами Таро: Ракам - відпускати минуле, Скорпіонам - сила  Українці назвали найбільшу загрозу для країни, і це не війна, - КМІС  Коли у школах Києва закінчиться навчальний рік: названо дату  Росія зірвала режим припинення вогню, Україна визначить подальші дії, - Зеленський  В Україні 6 травня без опадів, подекуди сильний вітер, вдень до +29°  Фіцо підтримав євроінтеграцію України під час зустрічі з Зеленським  Москва перед парадом Путіна масово глушитиме мобільний інтернет, - ЗМІвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
11.10.2025   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

Одна виставка відкрилися, дві завершуються та дві тривають — експозиція Київської картинної галереї

У п’ятницю, 10 жовтня, добірку своїх робіт під назвою «Простір невизначеності» представив молодий український художник Дмитро Доценко. Вони мають більше, ніж два просторові виміри, але менше, ніж три: тверді фрагменти картин розташовані паралельно стінам та збоку від зображення. Частиною експозиції є також відео інсталяція.


Виставка іншого нашого сучасника, Михайла Гуйди, одна з тих двох, що завершують свою роботу цієї неділі. Насправді, вона планувалася до 31 серпня, але була продовжена. Вона є частиною проекту «Діалог крізь віки», ідеєю якого є поєднання творів художників минулого та сучасності. Роботи класиків взяті з колекції Національного музею «Київська картинна галерея», а виставка називається «Михайло Гуйда і класики».


Друга виставка, що завершується — «Кров з молоком». Вона присвячена темі тіла у живопису, графіці, скульптурі та фотографії у різноманітних значеннях та проявах ще з XVIII століття та по сьогодні. Роботи надали галереї, приватні колекціонери та сам музей.


До 26 жовтня триватиме виставка видатного пейзажиста та мариніста Івана Айвазовського. Вона продовжує серію «Віч-на-віч», що складається з творів ХІХ століття, які є у колекції  музею. Експозиція складається з трьох живописні картин, однієї графічної роботи, фотографій полотен, що були втрачені під час Другої світової війни, та відеопрезентацієї інших творів Івана Костянтиновича. Експозиція додатково оформлена предметами побуту корінного населення Криму.


До кінця листопада працює виставка, присвячена маєтку, в якому розміщений музей (і називається вона «Терещенківська, 9»), та його мешканцям. Тут багато фотографій інтер’єрів, членів сім’ї Терещенків, панно з пояснювальними текстами. Виставлено також елементи оригінального оздоблення: меблі, скульптури, і ще одна картина Івана Айвазовського.


Текст та фото — Олександр Зубко

Виставка «Віч-на-віч з Іваном Айвазовським»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
путешествия, Польша, фестивали, Верховная Рада, полиция, корабли, пожары, Киев, протесты, праздники, мир, природа, Велика Британія, животные, юмор, Россия, экология, фотоконкурсы, фотопроект, архитектура, терроризм, оккупация, США, митинги, туризм, футбол, медицина, самолеты, обстрелы, Путин, дизайн, музыка, соревнования, солдат, Киевщина, пляжи, город, ДСНС, коронавирус, дети, столкновения, карантин, Бахмут, Одесса, Сергей Смоленцев, технологии, ВМС, Порошенко, фотография, автомобили, суд, выборы, политика, Донбасс, искусство, мода, джаз, живопись, спорт, Китай, учения, НАТО, выставки, фотоподборки, передовая, Дмитрий Дятлов, ЗСУ, Нацгвардия, Париж, авиация, военная техника, марш, церковь, Майдан, уикенд, ВСУ, история, Александр Зубко, традиции, портрет, Україна, общество, Львів, сборная Украины, Київ, люди, акции, война, Новый Год, стихийные бедствия, женщины, пейзажи, культура, Зеленский, зима, Війна, Динамо, #Євромайдан, пандемия, Шахтер